Sari la conținut

KRONSTADT BIKERS MOTO PARTY 2010


Kronstadt Bikers
 Share

Postări Recomandate

"Valea Cetatii","Acapulco" Full house!!

Mai sunt camere la pensiunea "Rosenau" Str. Florilor nr. 27 ,aprox. 500 m de la camping.Pret de strigare 100 lei/cam. 2 pers.

Revin diseara cu nr. de telefon de la receptie. :lol:

Mesaj completat

"Valea Cetatii","Acapulco" Full house!!

Mai sunt camere la pensiunea "Rosenau" Str. Florilor nr. 27 ,aprox. 500 m de la camping.Pret de strigare 100 lei/cam. 2 pers.

Revin diseara cu nr. de telefon de la receptie. :drink:

 

TELEFON RECEPTIE PENSIUNEA ROSENAU 0368 446 091

Editat de JEFF
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 161
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vorbesti la plural, tu si noua ta CBR-ica?

 

:lol:) noua mea CBR-ica are un sezon deja :lol: iar momentan a luat o pauza, proprietara este in repaus psihologic dupa ce a zburat putin omorand un caine care citez se ducea cu floricele la bunicutza vazandu-si de treaba pe trotuar, fara sa incurce pe nimeni am incheiat citatul :moto:

 

vorbeam si pentru ceilalti cu care vin :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Valea Cetatii","Acapulco" Full house!!

Mai sunt camere la pensiunea "Rosenau" Str. Florilor nr. 27 ,aprox. 500 m de la camping.Pret de strigare 100 lei/cam. 2 pers.

Revin diseara cu nr. de telefon de la receptie. :lol:

 

TELEFON RECEPTIE PENSIUNEA ROSENAU 0368 446 091

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cati mai veniti de anul trecut, dar abia astept sa va vad iara. :lol:

 

Bafta organizatorilor si sa ne vedem vineri.

 

Spun si eu prezent. Sper sa tina vremea cu noi, contrar informarilor meteo. Dragi romantici va astept sa ma preluati de pe centura... Ploiesti. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TELEFON RECEPTIE PENSIUNEA ROSENAU 0368 446 091 begin_of_the_skype_highlighting              0368 446 091      end_of_the_skype_highlighting

 

 

www.rosenau.ro

 

Merita sa aruncati un ochi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai ajuns in ultimii 3 ani la petrecerea de la Brasov si cred ca ar fi momentul. Era buna o schita topo a locatiei sa vad unde ar fi indicat sa imi pun cortul. Stiu ca ploua destul de mult si nu a fost an in care sa nu scuipe o ploaie.Chestie e ca tre sa imi fac ITP, asigurare si sa imi "deztepenesc" capacul rezervorului la X4 ca nu am mai calarit-o demult!

Cat e intrarea?

Am uitat sa intreb!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai ajuns in ultimii 3 ani la petrecerea de la Brasov si cred ca ar fi momentul. Era buna o schita topo a locatiei sa vad unde ar fi indicat sa imi pun cortul. Stiu ca ploua destul de mult si nu a fost an in care sa nu scuipe o ploaie.Chestie e ca tre sa imi fac ITP, asigurare si sa imi "deztepenesc" capacul rezervorului la X4 ca nu am mai calarit-o demult!

Cat e intrarea?

Am uitat sa intreb!

 

 

Intrarea 25 lei de vineri 15 lei de sambata,harta si poze din camping ai in postul nr.33 pe pag. 2 a topicului.

Editat de JEFF
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amr ... umpic :drink:

 

 

 

 

 

sa nu lipseasca tuica de la sunca si nici sunca de la tuica

 

 

 

 

 

 

 

iara intru de 5 ori :moto:

 

Mesaj completat

Nu am mai ajuns in ultimii 3 ani la petrecerea de la Brasov si cred ca ar fi momentul.

mai cu seama ca asta e a treia editie a baietilor de la kronstadt

 

 

 

 

Mesaj completat

Cred ca m-ai sunt locuri, daca mai intreba pe mine!

m-ai sunt locuri m-ai sunt

 

m-ai ahi , m-ai aha... m-ai aho.. m-ai ahooooo :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare de baraj pt bastinasi

cum vii de la Bucuresti spre Brasov .. inainte de Predeal se face la stanga pe DN73A spre Rasnov

pe http://www.openmap.ro/moto/ acest drum e cu Rosu (impracticabil) inclusiv pt enduro

se poate va rog o actualizare recenta a acestui drum ? are rost sa o luam pe aici sau mai bine intram in BV si coboram pe unde e mai bun drumu

de mentionat ca circul cu un chopper low de tot si nu-mi permit sa dau in gropi sau in santuri facut de rotile tirurilor

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul e in mare parte bun, dar nu perfect. Eu zic ca o poti lua cu incredere pe la Paraul Rece, dar sa ai ceva grija. Sunt portiuni cu ceva emotii (pt. tine), mai ales dupa ce se termina serpentinele, spre Rasnov, dar nu este un drum impracticabil pt. deosebitul tau "agregat". Ultima data l-am facut acum o luna de zile.

 

Si sper sa nu te sperie ploaia si sa ajungi, pt. ca urmaresc demult pe forum pozele draciei tale verzi si speram sa apuc sa-l vad si in realitate. Am preferat calatoriile lungi prin tara, decat prezenta la intrunirile lunii august, dar Kronstadt Party-ul e obligatoriu de bifat in programul meu. E prea tare. Bafta baieti si spor la pregatirile finale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

serpentine ? a zis cineva serpentine ? damn

cam pe ce distanta sunt si ce dificultate ?

daca sunt prea nasoale sau distanta mare pierd mai mult timp sa fac drumul ala decat daca merg pana in oras, ocolesc si cobor pe DN-ul normal

ploaie ? a zis cineva ploaie ? FFS .. urmaresc de luni prognoza meteo si ma rog sa nu ploua vineri si duminica cat sunt pe drum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..faceti loc va rog ca vine si Bistrita pt prima data cu..io numai...Sper sa avem parte de vreme frumoasa..Eventul propun sa mergem la biserica sa ne rugam sa avem vreme frumoasa in weekend.

Editat de MadDog9
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare de baraj pt bastinasi

cum vii de la Bucuresti spre Brasov .. inainte de Predeal se face la stanga pe DN73A spre Rasnov

pe http://www.openmap.ro/moto/ acest drum e cu Rosu (impracticabil) inclusiv pt enduro

se poate va rog o actualizare recenta a acestui drum ? are rost sa o luam pe aici sau mai bine intram in BV si coboram pe unde e mai bun drumu

de mentionat ca circul cu un chopper low de tot si nu-mi permit sa dau in gropi sau in santuri facut de rotile tirurilor

multumesc

 

Da' cine ti-a zis tie ca iti poti alege traseul? :drink:

 

O sa mergem pe Paraul Rece! Am zis! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' cine ti-a zis tie ca iti poti alege traseul? :drink:

 

O sa mergem pe Paraul Rece! Am zis! :lol:

 

E ok drumul.Daca ai garda mai joasa de 10 cm si suspensii moi iti propun varianta DN1 si traficul urban din Brasov.Oricum ma vei injura.

Asadar curaj si gusta serpentinele,merita.

Drum bun,va asteptam.

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare de baraj pt bastinasi

...

de mentionat ca circul cu un chopper low de tot si nu-mi permit sa dau in gropi sau in santuri facut de rotile tirurilor

multumesc

Este vorba cumva de "insecta verde"(No offence Smeagol it's a cool bike) de la Paulesti?

post-4765-1283973041_thumb.jpg

 

serpentine ? a zis cineva serpentine ? damn

cam pe ce distanta sunt si ce dificultate ?

daca sunt prea nasoale sau distanta mare pierd mai mult timp sa fac drumul ala decat daca merg pana in oras, ocolesc si cobor pe DN-ul normal

Starea drumului nu o cunosc exact, dar din cate stiu s-a reparat mult de anul trecut cand intradevar pe unele portiuni cu un motor de strada te simteai ca la o superspeciala de hardenduro... Cat despre curbele si serpentinele de pe Paraul Rece sunt cam la fel cu cele de pe Predeal. Daca am nimerit motorul cumva, te inteleg ca nu prea ii plac virajele custom-cruiserului. Oricum frumoasa masinarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum vii de la Bucuresti spre Brasov .. inainte de Predeal se face la stanga pe DN73A spre Rasnov

pe http://www.openmap.ro/moto/ acest drum e cu Rosu (impracticabil) inclusiv pt enduro

Eu pe harta moto vad ca drumul este marcat cu galben (am ales sport ca si categorie) pana la Paraul Rece si apoi cu portocaliu si intrerupt ceea ce inseamna ca e format din placi de beton. La tine apare rosu pe vreo portiune in acest drum? Poti sa faci un screenshot si sa il atasezi (eventual PM)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul dinspre Predeal spre Rasnov este ok. Singura problema este ca e peticit. Partea dificila(serpentinele) este cea mai buna de pe traseu. Se poate merge pe acolo cu orice fel de motoreta.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...