Sari la conținut

Acciden Linga Bran


chromax
 Share

Postări Recomandate

:lol: Accident ieri dupa-masa in jurul orei 16:15, drumul Bran - Brasov, la aprox 2 km de Bran. Un motociclist a intrat pe contrasens intr-un ARO. M-a depasit pe mine cu 1min mai devreme, si chiar in urmatoarea curba cred ca a pierdut controlul si a intrat pe contra sens. E o curba oarecum periculoasa, te fura usor. Si eu era sa pierd controlul in aceasi curba prima data cind am fost acolo.

 

Motocicleta era distrusa, tipul era in viata. Stie cine ceva de el? A venit si ambulanta la vreo 15min.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: Accident ieri dupa-masa in jurul orei 16:15, drumul Bran - Brasov, la aprox 2 km de Bran. Un motociclist a intrat pe contrasens intr-un ARO. M-a depasit pe mine cu 1min mai devreme, si chiar in urmatoarea curba cred ca a pierdut controlul si a intrat pe contra sens. E o curba oarecum periculoasa, te fura usor. Si eu era sa pierd controlul in aceasi curba prima data cind am fost acolo.

 

Motocicleta era distrusa, tipul era in viata. Stie cine ceva de el? A venit si ambulanta la vreo 15min.

 

Salut...Despre mine era vorba...curba nu m-a furat deloc in schimb micile denivelari de la intrarea in ea au provocat un voblaj de toata frumusetea...eu m-am dat de-a rostogolu pe dreapta drumului iar motorul a alunecat pana sub aro. Echipament aveam din cap pana in picioare si nu am patit mai nimic in schimb motorul este cam sifonat...nu disrtus

 

Multa bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei, uite un accident din care aflam si noi tot, adica scrie unu' ca a fost si dup'aia vine omul si zice: eu am fost!

 

@Andyatf: Bine ca esti OK, micul Tariceanu!! Aveai ceva viteza? Cum a ramas treaba la politie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei bravo!!!!. ma bucur atunci :lol: . Oricum, mi s-a parut distrus ca roata era intr-o parte a drumului, motocicleta in cealalta parte, tot plasticul era sarit si spart....de aia am zis distrus.

 

Iar soferul de pe ARO, mi-a spus chiar atunci cind inca tu erai pe jos si ambulanta inca nu venise, ca el mergea regulamentar si "asta" a intrat in fata. Deci ce sa cred??? Chiar mi-a parut rau ca te-am lasat sa treci, ca si eu ma pregateam sa ii iau pe cei din fata mea chiar inainte de curba, ca atunci nu mai aveai unde sa te duci asa tare, si poate nu ai fii patit nimic. Eu conduceam Alfa Romeo, daca mai tii minte ce ai depasit inainte de curba.

 

Oricum succes in continuare, si mai usor pe drumurile nasoale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei, uite un accident din care aflam si noi tot, adica scrie unu' ca a fost si dup'aia vine omul si zice: eu am fost!

 

@Andyatf: Bine ca esti OK, micul Tariceanu!! Aveai ceva viteza? Cum a ramas treaba la politie?

 

Sunt OK, cum spuneam aveam echipament complet desi era foarte cald...acum incep sa ma oftic la culme ca mi-am sifonat motocicleta :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@andy, de ce dracu n-ai dat un telefon? poate aveai nevoie de ceva help.....erai la 10 min de mine, ce naiba?

 

ma bucur ca esti ok ! Reparare cat mai rapida a motoretei..aveai dreptate, parca ai furat-o, asa ai parte de ea :lol:....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O tragedie cu un final fericit:D . Daca asa ar fi toate accidentele nu ar mai exista RIP-uri. Ai avut mare noroc ca ai dat drumul motorului, multi incerca sa-l redreseze sau sa dea cu el cat mai incet de pamant si gresesc enorm. Multa bafta la reparatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur sa vad ca esti ok.Considera o invatatura de minte,cam dura dar asa e.Sper ca reparatia motocicletei sa nu te coste mult si sa fi pe sosea cat mai repede si MULT MAI ATENT !

 

Bafta !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@andy, de ce dracu n-ai dat un telefon? poate aveai nevoie de ceva help.....erai la 10 min de mine, ce naiba?

 

ma bucur ca esti ok ! Reparare cat mai rapida a motoretei..aveai dreptate, parca ai furat-o, asa ai parte de ea :lol:....

 

Nenea skywalker mai eram cu 2 amici care au avut grija de dot, mai ales ca mie dupa accident mi s-a cam taiat filmu pentru ceva vreme :crack:

 

O tragedie cu un final fericit:D . Daca asa ar fi toate accidentele nu ar mai exista RIP-uri. Ai avut mare noroc ca ai dat drumul motorului, multi incerca sa-l redreseze sau sa dea cu el cat mai incet de pamant si gresesc enorm. Multa bafta la reparatii.

 

La motor am dat drumu ca nu se merita sa rami ciung sau paralizat pentru o bucata de fier, din punctul meu de vedere

 

Ma bucur sa vad ca esti ok.Considera o invatatura de minte,cam dura dar asa e.Sper ca reparatia motocicletei sa nu te coste mult si sa fi pe sosea cat mai repede si MULT MAI ATENT !

 

Bafta !!

 

De invatat invatasem de mult, amortizorul de ghidon il asteptam saptamana aceasta, dar se pare ca va fi tardiv....what can I say....shit happends :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...