Sari la conținut

Probleme Mari La Ktm


adi_ms
 Share

Postări Recomandate

Salutare.

Am o problema la KTM 250 , 2 timpi, lacare nu pot sa-i dau de capat. In ultimele 2 iesiri mi-a terminat 3 bujii, iar acum la o tura scurta prin oras mi s-a oprit in mers si gata aprinderea.Nu stiu ce are, scanteie zero.

Nici nu stiu unde sa pun mana sau ce sa-i fac.

Ati mai avut careva probleme cu aprinderea? Ce i-ati facut?

Mersi mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un KTM din 96' , EXC

Am incercat de toate , am schimbat fisa, bobina si nimic, nici o scantee.

Cred ca alt undeva e problema ca acum nu mai am curent nici la far, care pana acum se aprindea cand dadeam la pedala si-l chinuiam ( cand picau bujiile).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare nea.

 

Vezi ca am postat si eu azi la service o problema asemanatoare. Acum ca ne-am gasit, m-am gandit sa ne inalnim, preferabil langa o un pod foarte inalt sau langa o prapastie, acompaniati bineinteles de motoare. Cred ca un mic viaj nu le-as strica, si sincer m-ar face sa ma simt excelent.

 

Ah..am 10000 de draci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare nea.

 

Vezi ca am postat si eu azi la service o problema asemanatoare. Acum ca ne-am gasit, m-am gandit sa ne inalnim, preferabil langa o un pod foarte inalt sau langa o prapastie, acompaniati bineinteles de motoare. Cred ca un mic viaj nu le-as strica, si sincer m-ar face sa ma simt excelent.

 

Ah..am 10000 de draci

 

Ce sa zic, sunt de acord cu tine, dar e prea mult de carat la el pana la un pod foarte inalt , asa ca eu deja am pregatit acasa vreo 2 litrii de benzina, si banuiesc ca te gandesti ce urmeaza..................

FOC DE TABARA !!!!!

M-a facut cu nervii ktm-ul asta, n-am avut niciodata nici o problema cu el iar acum are chef de glume cu mine.

DAR IL REZOLV EU SI VEDE EL TURATII SI DEALURI DE LA MINE :crack:

NU-L MAI IERT :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK cum spui tu. Eu am scris EXC pt. ca asa scria pe el(VEZI POZA DE MAI JOS).

In acte e KTM GS 250 MS.

Dar problema mare cred ca nu e asta , problema e ca eu n-am scanteie :ok:

Hai noroc :hug:

 

 

Vad ca nu iti raspunde nimeni de o vreme incoace. daca e aprindere cu bobina de inductie integrata sunt 4 fire : unu rosu ,unu negru ,unu verde ,unu portocaliu.le scoti afara cauta un aparat digital pune`l pe OHM-metru shi masoara firele ce vin din motor intre negru si rosu sa aiba 110 K si intre negru si verde vreo 065 k. ala rosu e alimentarea , verdele e senzorul. negru e masa(minusul) bafta !

 

P.S. daca nu ai continuitate intre oricare dintre ele e bulit jos la motor. daca alea`s okey schimba bobina de inductie(care are si aprinderea electronica incorporata)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca nu iti raspunde nimeni de o vreme incoace. daca e aprindere cu bobina de inductie integrata sunt 4 fire : unu rosu ,unu negru ,unu verde ,unu portocaliu.le scoti afara cauta un aparat digital pune`l pe OHM-metru shi masoara firele ce vin din motor intre negru si rosu sa aiba 110 K si intre negru si verde vreo 065 k. ala rosu e alimentarea , verdele e senzorul. negru e masa(minusul) bafta !

 

P.S. daca nu ai continuitate intre oricare dintre ele e bulit jos la motor. daca alea`s okey schimba bobina de inductie(care are si aprinderea electronica incorporata)

 

 

Mersi mult de indicatii. O sa fac si treaba asta. Oricum cred si sper ca am gasit care e problema. Fiind curios cum stau firele pe la motor am desfacut capacul de la magnetou. Si ce sa vezi acolo, surpriza, "camera" unde e magnetoul plina pe jumatate cu ulei. Mi s-a dus simeringul ( inel de cauciuc mai exact) de la comanda de ambreiaj si mi-a bagat ulei din cutie la magnetou. Acum sper ca asta sa fie problema principala, banuiesc ca nu putea face curent daca era plin de ulei. Azi tre sa-mi iau simering si il montez la loc. Sper sa apara si scanteia :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...