Sari la conținut

Dublu Backflip !


Postări Recomandate

Se pare ca Travis Pastrana si`a intrecut prietenul, pe Mike Metzger, care era pana acum singurul rider de FreeStyle din lume care realizase Dublu BackFlip !!...

Travis Pastrana o sa fie mereu o legenda pentru noi toti...

Este de necrezut si pentru mine ( sotul meu este practicant foarte bun de FMX ) ca Travis a realizat asa ceva...este incredibil !!!

Astept parerile despre asta...

 

Imaginiile spun totul...

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=7XuQWY-Arf8

Editat de Alina
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pustiul asta nu are limite, frate?

 

JEEEZZAAAAS CHRYSLER, reloaded! Daaaaamn!!!!

 

 

Apropo, team-ul lui Travis Pastrana e familia, in caz ca nu stiati. E a family sport-business!

Adica, da-o dreq, parintii l-au urcat pe o mobra de 50cc deja de la 5 ani!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu s-a auzit motorul ..de parca a fost ninja backflip! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sunt deja doi care pot face un dublu back-flip? Îmi pregătesc punga cu popcorn şi aştept să văd cine va face unul triplu. Sincer, apreciez ceea ce fac oamenii ăia, dar nu mi se pare cu nimic mai grozav ca un spectacol de circ. Dublu salt mortal, 10 talere pe beţe sau 11? 10 portocale sau piramida umană cu 15 chinezi? Fun, but useless.

 

PS. Apreciez foarte mult poveştile enduriştilor de pe forum (deşi nu îmi place expresia "boul de Marcos" repetată la nesfârşit), mi se pare ceva interesant şi practic, mai ales că ştiu câteva locuri prin care au fost. Dar datul peste cap, zburatul prin aer fără mâini şi alte chestii de circ nu mă lasă cu gura căscată.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce Adriane? Macar da-le credit ca oamenii aia incearca mereu sa-si depaseasca limitele intr-o constanta lupta cu gravitatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata Bikerz lucreaza la un dublu back-flip, dar se pare ca nu reuseste aterizarea...

Aterizarea se face mult pe roata din spate, cea ce duce la pierderea controlului motocicletei...:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata Bikerz lucreaza la un dublu back-flip, dar se pare ca nu reuseste aterizarea...

Aterizarea se face mult pe roata din spate, cea ce duce la pierderea controlului motocicletei...:crack:

Oare de cate ori poti sa "lucrezi" la chestia asta ? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare de cate ori poti sa "lucrezi" la chestia asta ? :crack:

Până iese ceva. Ce iese ... ține de noroc, îndemânare etc.

 

Watt, apreciez reuÂşitele lor. Dar nu Âştiu ce îmi atrage atenția mai mult, o Âştire de la TV că s-a reuÂşit triplu back flip, că de mâine se termină canicula sau că trenul rapid din Tokio a avut o pană de curent. A doua variantă e mai utilă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sunt deja doi care pot face un dublu back-flip? Îmi pregătesc punga cu popcorn Âşi aÂştept să văd cine va face unul triplu. Sincer, apreciez ceea ce fac oamenii ăia, dar nu mi se pare cu nimic mai grozav ca un spectacol de circ. Dublu salt mortal, 10 talere pe bețe sau 11? 10 portocale sau piramida umană cu 15 chinezi? Fun, but useless.

 

PS. Apreciez foarte mult poveÂştile enduriÂştilor de pe forum (deÂşi nu îmi place expresia "boul de Marcos" repetată la nesfârÂşit), mi se pare ceva interesant Âşi practic, mai ales că Âştiu câteva locuri prin care au fost. Dar datul peste cap, zburatul prin aer fără mâini Âşi alte chestii de circ nu mă lasă cu gura căscată.

 

 

Este o vorba la americani: "those who can RACE, those who CAN'T ride freestyle" cred ca spune totul.

Ca dovada Pastrana cit timp si-a vazut de treaba a fost un motocrosser excelent a iesit campion AMA, dupa ce s-a apucat de circarie abia daca mai reuseste sa treaca de calificari.

 

@Dragos Poti sa lucrezi in principiu oricit, acum exerseaza sariturile facind aterizarea intr-o groapa cu burete.Asa au reusit performantele actuale. Pastrana a facut chiar o saritura cu maica-sa in spate, rezultatul a fost ceva pe la coloana la doamna. La inceput a fost insa f dur cind aterizau normal pe pamint.

 

Cit despre dublu back flip din cite stiu Pastrana a fost primul (si singurul cred) care a facut smecheria aterizind pe pamint, restul doar in groapa. Chiar si el a avut o aterizare speciala din pamint moale, nisipos. Am vazut filmarea, la prima incercare a cazut, a reusit perfect a doua oara.

 

FMX ajuta totusi la ceva, te obisnuieste cu controlul motocicletei in aer, si inca la ceva....sa te dai in spectacol, aaa si o consecintza...poate ajuta la gagici :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa mai astepte.Din cauza asta nu a venit la Romaniacs. Aveati ocazia sa-l vedeti pe viu.:crack:

 

In primul nu la-m lasat eu sa se duca la RoManiacs...apoi au fost si alte motive :what:

 

@Floo ai dreptate, Travis Pastrana a facut primul BackFlip, ca si HellClicker sau alte cateva trickuri...

Dar primul care a facut Dublu BackFlip a fost Mike Metzger :crack:

Editat de Alina
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand nu ma dau in spectacol doar ca sa fiu 'cineva'...

La RoManiacs nu am venit deoarece pur si simplu nu ma interesa concursul ( chiar daca a trecut pe langa Tg-Jiu )

 

Cred ca se refera la Pastrana. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...