Sari la conținut

Kyrgyzstan


Postări Recomandate

* abia acum am descoperit si eu topicul asta al tau (multumita d-lui. Raul) si am ramas cu ochii mari si zambetul intins pe toata latimea fetzei...

 

ce mai tura! m-am uitat la filmuletze, fotografii, ...superbe!

ai ales o destinatie "grea", insa exact asa mi se pare ar trebuie sa arate un drum de enduro-touring. dau oricand autostrazile si hotelurile din vestul Europei, pe natura salbatica si oamenii sinceri care te-au intampinat acolo.

 

sincere felicitari! si cat mai multe d-astea! :laugh:

 

doamne ajuta :laugh:

Mesaj completat

Mama ce peisaje! Tare! Frumoasa tura dar cand ai enumerat mortii aia la inceput parca nu m-as vedea pe acolo ;).

 

parerea mea e ca politica n-are legatura cu oamenii de rand...bineinteles important e sa nu te nimeresti peacolo cand iese deranjul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte buna ideea cu inchirierea motoretei acolo.

 

Noi am mers vara asta pana in Mongolia pe motoreta din Bucuresti si am pierdut fff mult timp pe drum (avand limita de concediu conteaza mult cat faci pe drum). Pentru data viitoare ori gasim o solutie ieftina de transport ori ceva de inchiriat cum ai facut tu.

 

Bob

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte buna ideea cu inchirierea motoretei acolo.

 

Noi am mers vara asta pana in Mongolia pe motoreta din Bucuresti si am pierdut fff mult timp pe drum (avand limita de concediu conteaza mult cat faci pe drum). Pentru data viitoare ori gasim o solutie ieftina de transport ori ceva de inchiriat cum ai facut tu.

 

Bob

 

super! felicitari!

 

sincer mie nu mi-a convenit deloc chestia asta cu avionul pana acolo....intotdeauna am zis ca drumul pana la destinatie e cel putin 50% din toata distractia.

 

Dar intr-un fel ai dreptate pt ca partea aia de rusia si eventual kazakhstan poate fi f plictisitoare. Oricum...sper ca la anul sa plec totusi cu a mea motoreta de acasa :)

Mesaj completat

super! felicitari!

 

sincer mie nu mi-a convenit deloc chestia asta cu avionul pana acolo....intotdeauna am zis ca drumul pana la destinatie e cel putin 50% din toata distractia.

 

Dar intr-un fel ai dreptate pt ca partea aia de rusia si eventual kazakhstan poate fi f plictisitoare. Oricum...sper ca la anul sa plec totusi cu a mea motoreta de acasa :laugh:

 

Vad ca ai fost (fara moto din cate imi dau seama) la Elbrus. Poate vorbim odata despre asta pt ca ma intereseaza sa merg si pe partea cealata a caucazului :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,foarte interesanta tura,frumoase locuri,merita din plin banii cheltuiti.Cu ce cauciuguri era incaltata motocicleta,din poze reiese ca mai erau portiuni destul destul de dificile,si banuiesc ca ai avut si situatii mai grele,dar de regula tragem tare de motor nu mai oprim sa facem poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

cauciucuri Mitas...au rezistat f bine mai putin cand am facut pana :P

 

ai dreptate cu portiunile mai dificile (cred ca n-as fi facut drumul cu caponordul meu)...de fapt cred ca in general e o corvoada sa te tot opresti sa faci poze (cel putin pt mine :) ) fara sa stii ce urmeaza si ca e posibil sa te mai opresti peste alti 5 km ca ai vazut ceva mai interesant si tot asa...dar mna...asta-i joaca :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Cam tarziu am descoperit topicurile tale insa a meritat din plin sa le citesc !\

Nu am prea multe sa-ti zic caci e' de prisos, insa pentru ,,excurisa" asta cat si pentru cea din 2009 spre Armenia am doar 3 cuvinte sa-ti zic:

 

 

ESTI FOARTE TARE ! :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Acum am descoperit si eu topicul....., odata cu ultima ta tura. Asi fi vrut insa sa vad si eu poze si filme. Din pacate filmele sunt private, iar pagina cu poze nu mai exista.

 

Poti face ceva impotriva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am descoperit si eu topicul....., odata cu ultima ta tura. Asi fi vrut insa sa vad si eu poze si filme. Din pacate filmele sunt private, iar pagina cu poze nu mai exista.

 

Poti face ceva impotriva?

facem daca e interes...le scot de pe privat dupa ceva timp ca nu-si mai au rostul zic eu

 

le reactivez si-ti zic

 

le-am pus publice acum...le gasesti in acelasi cont de picasa unde sunt si cele de anul acesta doar ca numele albumului e "kyrgysztan"

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru poze, dar filmele?

Mi-am amintit ca m-am uitat la pozele tale inainte sa plecam anul trecut. Dar e nice sa revezi locuri in modul in care le-a vazut altul.

Cel mai distractiv e ca am revazut inclusiv patul in care am dormit eu trei ani mai tarziu. Si erau aceleasi astenuturi chiar. Oare le-o fi spalat intre timp? :-P

 

Ma refer la albanez, unde e evident ca am fost si noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru poze, dar filmele?

 

am pus publice si filmuletele de acum 3 ani...sunt tot in contul meu de youtube ca si cele de anul acesta

 

Oare le-o fi spalat intre timp? :-P

 

N-as baga mana in foc :)

 

 

Editat de bobocu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...