Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

:bounce: hai ca asta chiar e o prostie...cum sa nu poti sa iesi cu scuteru din judet????...poate nu ai voie sa iesi din tara... ii arati certificatu de inmatriculare la politai dak te opreste si iti da drumu..,tata a depus actele joi si miercuri mi au dat numerele..asa a fost la mn(nu prea mult timp de asteptat..salutari!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:bounce: hai ca asta chiar e o prostie...cum sa nu poti sa iesi cu scuteru din judet????...poate nu ai voie sa iesi din tara... ii arati certificatu de inmatriculare la politai dak te opreste si iti da drumu..,tata a depus actele joi si miercuri mi au dat numerele..asa a fost la mn(nu prea mult timp de asteptat..salutari!

Nici mie nu prea imi vine sa cred k nu ai voie sa iesi din judet,da u la aprilica l-ai inmatriculat la politie la tine nu e problema

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nr. galbene sunt pt. judetul in care este inregistrat mopedul si din acest motiv nu'l poti parasi. AnDreas01 tu si eu spre ex. avem nr. de inamtriculare(si nu inregistrare) asa ca nu ne baga in aceeasi oala cu restu!

Editat de crettz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nr. galbene sunt pt. judetul in care este inregistrat mopedul si din acest motiv nu'l poti parasi. AnDreas01 tu si eu spre ex. avem nr. de inamtriculare(si nu inregistrare) asa ca nu ne baga in aceeasi oala cu restu!

 

Arata-mi articolul din legislatia in vigoare unde scrie ca nu poti parasi judetul in care a fost inregistrat scuterul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

§ 2. Înregistrarea vehiculelor

 

Art.41. - (1) Tramvaiele, troleibuzele, masinile autopropulsate pentru lucrari, masinile agricole sau forestiere, vehiculele cu tractiune animala, precum si cele pentru care nu exista obligatia înmatricularii se înregistreaza la consiliile locale, potrivit reglementarilor emise de acestea.

(2) Odata cu înregistrarea vehiculelor prevazute la alin.(1), se emite certificatul si se atribuie un numar de înregistrare, compus din denumirea localitatii sau abrevierea denumirii localitatii si un numar de ordine.

(3) Consiliile locale stabilesc traseele de circulatie ale vehiculelor prevazute la alin.(1).

Art.42. - Se interzice circulatia pe drumul public a vehiculelor neînregistrate ori care nu poarta numarul de înregistrare, precum si circulatia acestora pe alte trasee decât cele stabilite. Avertisment sau 600.000-800.000 lei

 

La eliberarea certificatului si nr. vei fi informat daca ai sau nu voie sa parasesti judetul. Treaba asta variaza de la judet la judet cred...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi. eu am intrebat la primarie cand am luat numarul si certificatul daca pot iesi din bucuresti si a zis ca nu e nicio problema :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi. eu am intrebat la primarie cand am luat numarul si certificatul daca pot iesi din bucuresti si a zis ca nu e nicio problema :bounce:

poti sa iesi din oras da nu poti sa iesi din judet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si daca ies din bucuresti, nu ies din judet?:bounce:) am fost si in alexandria cu scuterul, unde am trecut pe langa 3 echipaje de pol. rutiera si nici nu m-au bagat in seama :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin faptul ca nu au vrut sa te bage in seama asta nu inseamna ca ai fi perfect in regula. Daca la primarie ti s'a zis ca poti iesi linistit atunci daca te va intreba vreodata vreun echipaj daca ai sa nu voie sa te afli unde te afli(in afara Bucurestiului) le spui ca asa ai fost informat de Consiliul Local si daca vor sa se lamureasca sa sune! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor ce dreaq fac ???? tocmai am scos limitatorul la un piaggio nrg 2007 si nu vrea sa mearga mai mult de 60km/h . aia la service au zis ca nu are decat la transmisie si a scos o saiba de acolo , cica numai acolo ar avea, asa le.au spus aia de la piaggio . astia care au scos limitatorul mi.au zis ca trebuuie sa se mai lase motorul , deja am 1100 km :bounce: :baldy: :lol: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratii mei eu am aprilica inregistrata la primarie :bounce: am nr la fel ca a lu Alby..numai ca se termina altfel...aici la profil e DJ 01 AND..pt ca asa am crezut ca o sa am...dar RS50 se inregistreaza...pe RS125 am vrut AND dar de LA 01 pana la 99 numai era nici unul disponibil cu AND...O sa ma duc personal sa intreb la primarie treaba asta cu iesitu' din JUDET..sa ma conving..Salutari!

 

xdx53 vezi ca ai limitare si in toba..puneti o toba sport...merita investitia!intreba pe baietii de pe forum cu piaggio...Salutari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si daca ies din bucuresti, nu ies din judet?:bounce:) am fost si in alexandria cu scuterul, unde am trecut pe langa 3 echipaje de pol. rutiera si nici nu m-au bagat in seama :baldy:

In Alexandria nu t opreste Garcea decat dak nu si-au facu tsoldu d amenzi p luna,in rest nu are treaba cu tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vedem daca organizezi un gratar poate ne riscam la o deplasare in alexandria

si botezam CSR Alexandria :baldy: sunteti multi pe acolo

?

Nu prea sunt,aia kre sunt sunt oameni mai invarsta,dak or fi vreo 30 d scootere conduse d copii sa zic asa.knd fac 16 ani poate fac o tura pana la Bucuresti :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2007 ->>>> Limitare din CDI toata ziua...SCHIMBA-L :bounce:

Esti sigur ??? Daca dau banii pe CDI si tot nu merge ? Ai idee cat costa un CDI ?TNX Unde se afla montat cdi.ul ? ce rol are ? cumva aprindere electronica? Editat de xdx53
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur ??? Daca dau banii pe CDI si tot nu merge ? Ai idee cat costa un CDI ?TNX Unde se afla montat cdi.ul ? ce rol are ? cumva aprindere electronica? Acum nu ia mai mult de 7-8000 rot/min , el are 13000 , sa fie din cdi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari as vrea sa va intreb ceva . Mi-am vandut motorul saptamana trecuta.....ce motor ati zice sa imi cumpar ceva de 50 care sa merga macar 70 si apropo kituri malossi si tobe sport unde gasesc.

ZICETI CE MOTOR SA IMI CUMPAR CU CARE AS PUTEA MERGE INTR-O ROATA SA FAC BURNOUt

si figuri

 

 

Ms asfalt uscat si salutari cu faru :bounce: :baldy: :rock: :ok: :D :D :lol: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal all

haideti sa va spun o ultima belea cauzata de mine in legatura cu faza in care l-am bruiat pe alias sefu nostru de l-am sunat insistent in cautarea nr de tel a lui fly boy pt ca numai el il avea si din cauza mea am inteles ca repercursiunile apelurilor mele au fost grave pt ca alias nu a putut inchide tel si a avut probleme + ca am mai vb cu el aiurea acum ceva timp in urma si vad ca din partea lui am un CARTONAS ROSU si vad ca nu mai are nimik de discutat si nu mai vrea sa aiba nici o legatura cu mine de aceea pt ca nu am fost in stare sa il tin pe sefu ca pe bun prieten si l-am intors impotriva mea de idiot ce sunt ....simt ca voi primi si de la voi cartonase galbene si rosii asa ca nu vreau sa astept cu frica ziua aia si sa nu ma mai amagesc singur ca o sa mai fac parte din csr ca vad ca lumea vb ca trag csr-ul in jos daca e asa... inseamna ca nu am ce cauta in comunitatea asta de omeni de nota 10 si inseamna ca tre sa dau stikerele jos si sa ma plimb cu cine o fi de ma accepta asa ca am sa va rog urmatorul lucru cine e pt mine sa raman si cine nu .....am sa va rog sa votati daca raman sau nu eu imi doresc evident sa raman dar astept parerile voastre :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal all

haideti sa va spun o ultima belea cauzata de mine in legatura cu faza in care l-am bruiat pe alias sefu nostru de l-am sunat insistent in cautarea nr de tel a lui fly boy pt ca numai el il avea si din cauza mea am inteles ca repercursiunile apelurilor mele au fost grave pt ca alias nu a putut inchide tel si a avut probleme + ca am mai vb cu el aiurea acum ceva timp in urma si vad ca din partea lui am un CARTONAS ROSU si vad ca nu mai are nimik de discutat si nu mai vrea sa aiba nici o legatura cu mine de aceea pt ca nu am fost in stare sa il tin pe sefu ca pe bun prieten si l-am intors impotriva mea de idiot ce sunt ....simt ca voi primi si de la voi cartonase galbene si rosii asa ca nu vreau sa astept cu frica ziua aia si sa nu ma mai amagesc singur ca o sa mai fac parte din csr ca vad ca lumea vb ca trag csr-ul in jos daca e asa... inseamna ca nu am ce cauta in comunitatea asta de omeni de nota 10 si inseamna ca tre sa dau stikerele jos si sa ma plimb cu cine o fi de ma accepta asa ca am sa va rog urmatorul lucru cine e pt mine sa raman si cine nu .....am sa va rog sa votati daca raman sau nu eu imi doresc evident sa raman dar astept parerile voastre :bounce:

Ai constiinta incarcata.....Dute la biserica si spovedestete :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai constiinta incarcata.....Dute la biserica si spovedestete :bounce:

msi mult clipcea am mai scos un zambet la postul tau msi pt suportul moral ca incerci sa ma mai inveselesti :baldy:

crezi ca o merge ma mai primeste lumea inapoi?daca vin cu o iconita dupa mine :lol:

Editat de scr33ky2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...