Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ori intrerupatorul de la maneta de frana ori vreun fir smuls sau care nu face contact .

PS:Zicku' ar mai fi o solutie si asta

post-19791-1211989557_thumb.jpg

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In felul asta ai atrage mai multe priviri decat trebuie...

Daca umblii cu o chestie ca aia in spate ca pasager,vei vedea in oglinda numai accidente cred :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar destept mai te crezi..vrei sa spui ca ziua nu te vede soferul daca nu ai vesta..nu domne` ar trebui sa poarte si biciclistii ca altfel i`ar calca pe toti sarmanii..nu de alta, dar am spus pentru ca pe urma se ia politistii de restul care nu purtam ziua, iti zic:pai nu il vezi pe ala?el de ce poarta vesta pe timp de zi?crede`ma cunosc cazuri si aia trebuie purtata pe timp de noapte de aceea se si numeste vesta reflectorizanta :crack:

Mai baiete, de cate ori ai auzit tu ca se dau amenzi doar prin puterea exemplului. In romania nu se practica dreptul anglo-american. Pt ca "ala poarta vesta" nu constituie motiv pt amenda/avertisment (conform legii nu conform "mai stiu eu cazuri").

Vesta aia reflectorizanta este totodata fluorescenta ( proprietatea pe care o au unele substanțe de a emite lumină cât timp sunt iradiate cu radiații luminoase sau ultraviolete) adica sa fie vizibile ziua. Intelegi?

Poate daca pun o poza cu mine cu geaca cu protectii o sa-mi zici si mie sa n-o mai port, ca cine stie, poate te intreaba si pe tine politia de ce nu porti.

Stai jos, ai nota 4!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM O PROBLEMA MARE !

 

1.cum schimb arculetele de la ambreaj ?

2. am pus toba sport ...merge greu 45 dar daca prind o vale mica si ia 50 se tureaza calumea si ia 75...deci motoru nu are turatii deloc.de pe loc daca il turez o ia si dupa 4-5 secunde se tureaza la maxim (lafel ca de la 50 la 75) ce ii fac ??

acum am scuteru desfacut in fata casei si miam bagat nasu la ambreaj frana spate acolo si nu stiu sa desfac cercu ala mare , sa'l separ de partea c cureaua

ASTEPT RASPUNS REPEDE MERSI !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspuns rapid: pentru toba, cel putin un jigler marit si un filtru aer sport, daca nu un carb mai mare. Iti trage prea putin aer si arunca prea mult, trebuie sa mai "aerisesti motoru". Pentru ambreiaj: nu ai ce sa-i faci decat sa te duci cu el la vulcanizare la pistol. In cel mai bun caz, ti frana spate apasata si desfaci cu o cheie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspuns rapid: pentru toba, cel putin un jigler marit si un filtru aer sport, daca nu un carb mai mare. Iti trage prea putin aer si arunca prea mult, trebuie sa mai "aerisesti motoru". Pentru ambreiaj: nu ai ce sa-i faci decat sa te duci cu el la vulcanizare la pistol. In cel mai bun caz, ti frana spate apasata si desfaci cu o cheie.

Faza cu frana spate nu merge...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata am rezolvat cu turatia :lol: am pus role de yamaha mbk (nu stiu gramaju) si de la 10 la orase tureaza calumea

dar trage pana la 60:( cu rolel de 6,5 nu tragea deloc dar dupa 45 ii dadea aproape 70 :crack: sa vad ce si cum acum trebuie sa'mi reglez carburatoru ca imi da cam multa benzina

 

ps: pot sa dau rateuri :lol:

Editat de iReal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna intrebare. Sunt si eu curios unde gasesc si cat e...

 

In ceea ce priveste ambreiajul, am zis in cel mai bun caz, daca a fost desfacut de curand...adica nu din fabrica. Prima data pe al meu l-am desfacut cu pistolul si l-am strans cu cheia. Acu il desfac cu cheia :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat si eu acum aproape o sptamana un sprei dasta, am dat 12 lei pe el dintr-un supermarket. Pana acum in 15 minute eram pe janta, acum am aproape o saptamana si e ok. Mod de utilizare: pui roata cu valva in sus, roata sa fie cam jumate desumflata, incepi si bagi sprei(eu am bagat cam jumate de tub), dupaia dai o tura cu ea ca sa se imprastie bine prin cauciuc si daca mai e nevoie mai bagi aer. Spreiu asta merge si la roti tubeles si dastea cu camera. Uitati-va s aluati unul cat mai scump, si e bine sa lasati tubulu cu ce va ramane in portbagaj ca cine stie pe unde te lasa iar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de acord...in ziua de azi nu stii la ce sa te astepti si sper sa nu te opreasca vreun gabor daca te`o prinde vreodata fara vesta fiindca ai plecat pana la magazin si nu ai mai pus`o sa iti dea amenda din cauza celor ce o poarta ziua.nu iti doresc

PS:nu te mai lua de oameni facandu`i in toate felurile ca asa te pot face si eu in toate felurile dar am obraz..asfalt uscat

Tu tot nu vrei sa intelegi ca nu-ti dau amenda dupa pofta lor. Legea spune ca esti obligat sa porti vesta reflectorizanta noaptea. ATAT. Restul este la latitudinea fiecaruia.

La Calarasi se practica dreptul Anglo-saxon, care este un drept cutumiar (adica functioneaza puterea exemplului).

Vorbesti numai tampenii. Mergi la scoala mai intai si apoi vino pe forum.

Apropo, vezi ca apostroful nu tine loc de cratima.

Stai jos, ai patru!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...