Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

care vrea cont pe filelist dati-mi PM cu adresa de mail sau id-ul de mess. am 4 invitatii.

 

@sorin n-am gasit nici un id la profil. da PM cu el si se rezolva.

 

L.E. am dat add la vreo 2 id-uri. inca doua invitatii mai sunt.

ti-am dat un pm cu id meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

oameni buni imi scapa furca din stanga ulei si o ia scuterul intr-o parte. am inteles ca trebuie sa iau simeringuri noi. cine sti ce marime au simeringurile la Malaguti firefox F15 ?

dscn0102aq3.th.jpg

 

am gasit ceva manual care zice asa

FRONT hydraulic telescopic fork STEMS:32mm

travel : 66mm f15sl7.png

scoate semeringurile si vezi ca scrie pe ele. si daca nu scrie le masori tu si gata.

cum naiba sa se simta ma ca se duce scuterul intr-o parte? eu am mers fara ulei intr-unul din telescoapele de la motor si n-avea nici pe dracu'.

 

v-am dat add.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o mare intrebare pentru voi...are cineva faruri aftermarket cu halogen? Pe orice scuter ma refer...genul asta http://www.easyparts.nl/showarticles_info/...een-Carbon.html, cu bec si oglinda dintr-o bucata de se pun la spoturi...

Editat de Rolly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care ma poate ajuta si pe mine :blink: .... stie careva unde imi pot croma si eu esapamentul ? sau vreo solutie k sa nu mai rugineasca, inafara d spray care rezista la temp. ridicata :crack:

operatiunea de cromare este foarte dificila, si din punctul meu de vedere nu merita atata cheltuiala...mai bine o vopsea neagra ca merge...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care ma poate ajuta si pe mine :blink: .... stie careva unde imi pot croma si eu esapamentul ? sau vreo solutie k sa nu mai rugineasca, inafara d spray care rezista la temp. ridicata :crack:

dai o vopsea, oricum nu tine prea mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dai o vopsea, oricum nu tine prea mult.

vopsea care rezista la temperaturi ridicate iar daca dai cu vopsea obisnuita se va usca si va crapa/coji sau chiar sa dispara vopseaua.Am patit, chiar pe teava de unde iese din motor o disparut. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vopsea care rezista la temperaturi ridicate iar daca dai cu vopsea obisnuita se va usca si va crapa/coji sau chiar sa dispara vopseaua.Am patit, chiar pe teava de unde iese din motor o disparut. :scratch:

pai acolo la iesirea din motor nicio vopsea nu rezista dupa un anumit timp..nici cu vopseaua din fabrica :lol: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La iesirea din motor nu rezista vopsea data de voi, am incercat si eu si crapa, cade. In schimb pe toba mea gianneli chrom, rezista vopseaua, doar ca se face cameleon acolo. Tind sa cred ca acest crom este mai ieftin de aplicat decat alta vopsea. Poate pentru ca nu necesita lac si alte alea. Toate porcariile sunt cromate. Dar nu se poate face acasa...din pacate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: uite eu am farul original de aprilia in mana, l-am dezmembrat (in sfarsit) si are in el un suport pentru becuri care se vede doar putin din exterior (sunt ochii aia cromati) si e plastic cu vospea de-aia de zici tu. De proasta calitate nu e...ca de, aprilia...ca nu e asa rezistenta alta treaba. Faza e ca da, se vopsesc intr-o baie, acum depinde daca e metal, plastic. La metal e si mai greu dar si mai rezistent.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man ai fost HILAR. Nu vreau sa te supar, dar serios vorbind....CE NAIBA AI FACUT DE AI VOPSIT DISCURILE DE FRANA? MAI BINE DADEAI CU VASELINA PE ELE. Ia repede diluant si sterge-le ca te trezesti fara frane cand ti-e lumea mai draga. In rest ala ar trebui sa fie crom sau doar gri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man ai fost HILAR. Nu vreau sa te supar, dar serios vorbind....CE NAIBA AI FACUT DE AI VOPSIT DISCURILE DE FRANA? MAI BINE DADEAI CU VASELINA PE ELE. Ia repede diluant si sterge-le ca te trezesti fara frane cand ti-e lumea mai draga. In rest ala ar trebui sa fie crom sau doar gri?

Am sa dau jos vopseaua de pe disc doar acolo unde vin placutele de frana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:) ce iai facut ma dilaule:)) nu mai vopsii si cauciu;:P) sunt rupt de ras. si discu ala trebuia doar frecat ma:)) :D)

sa iti spun un secret de la un prieten, da jos setu si dai pe piston cu deruginol sa nu rugineasca :scratch: ascult aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor . Stie cineva cum se delimiteaza un GOPOP EAGLE ? si unde este ascuns CDI-ul ?

Va rog sa-ma ajutati si pe mine ... :scratch:

 

 

Salutare tuturor . Stie cineva cum se delimiteaza un GOPOP EAGLE ? si unde este ascuns CDI-ul ?

Va rog sa-ma ajutati si pe mine ... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut de ceva timp mansoane albe si nu gasesc ... a vazut cineva ?! si mai am o problema. mi am cumparat oglinzi noi care nu sunt pt modelul meu, stie cineva unde pot schimba filetul are cineva uneltele necesare, nu stiu exact cum se numesc !

 

sau face cineva comanda de pe easyparts.nl... as vrea sa ma bag si eu cu un produs 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...