Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

care ma poate ajuta si pe mine :blink: .... stie careva unde imi pot croma si eu esapamentul ? sau vreo solutie k sa nu mai rugineasca, inafara d spray care rezista la temp. ridicata :crack:

operatiunea de cromare este foarte dificila, si din punctul meu de vedere nu merita atata cheltuiala...mai bine o vopsea neagra ca merge...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care ma poate ajuta si pe mine :blink: .... stie careva unde imi pot croma si eu esapamentul ? sau vreo solutie k sa nu mai rugineasca, inafara d spray care rezista la temp. ridicata :crack:

dai o vopsea, oricum nu tine prea mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dai o vopsea, oricum nu tine prea mult.

vopsea care rezista la temperaturi ridicate iar daca dai cu vopsea obisnuita se va usca si va crapa/coji sau chiar sa dispara vopseaua.Am patit, chiar pe teava de unde iese din motor o disparut. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vopsea care rezista la temperaturi ridicate iar daca dai cu vopsea obisnuita se va usca si va crapa/coji sau chiar sa dispara vopseaua.Am patit, chiar pe teava de unde iese din motor o disparut. :scratch:

pai acolo la iesirea din motor nicio vopsea nu rezista dupa un anumit timp..nici cu vopseaua din fabrica :lol: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La iesirea din motor nu rezista vopsea data de voi, am incercat si eu si crapa, cade. In schimb pe toba mea gianneli chrom, rezista vopseaua, doar ca se face cameleon acolo. Tind sa cred ca acest crom este mai ieftin de aplicat decat alta vopsea. Poate pentru ca nu necesita lac si alte alea. Toate porcariile sunt cromate. Dar nu se poate face acasa...din pacate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: uite eu am farul original de aprilia in mana, l-am dezmembrat (in sfarsit) si are in el un suport pentru becuri care se vede doar putin din exterior (sunt ochii aia cromati) si e plastic cu vospea de-aia de zici tu. De proasta calitate nu e...ca de, aprilia...ca nu e asa rezistenta alta treaba. Faza e ca da, se vopsesc intr-o baie, acum depinde daca e metal, plastic. La metal e si mai greu dar si mai rezistent.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man ai fost HILAR. Nu vreau sa te supar, dar serios vorbind....CE NAIBA AI FACUT DE AI VOPSIT DISCURILE DE FRANA? MAI BINE DADEAI CU VASELINA PE ELE. Ia repede diluant si sterge-le ca te trezesti fara frane cand ti-e lumea mai draga. In rest ala ar trebui sa fie crom sau doar gri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man ai fost HILAR. Nu vreau sa te supar, dar serios vorbind....CE NAIBA AI FACUT DE AI VOPSIT DISCURILE DE FRANA? MAI BINE DADEAI CU VASELINA PE ELE. Ia repede diluant si sterge-le ca te trezesti fara frane cand ti-e lumea mai draga. In rest ala ar trebui sa fie crom sau doar gri?

Am sa dau jos vopseaua de pe disc doar acolo unde vin placutele de frana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:) ce iai facut ma dilaule:)) nu mai vopsii si cauciu;:P) sunt rupt de ras. si discu ala trebuia doar frecat ma:)) :D)

sa iti spun un secret de la un prieten, da jos setu si dai pe piston cu deruginol sa nu rugineasca :scratch: ascult aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor . Stie cineva cum se delimiteaza un GOPOP EAGLE ? si unde este ascuns CDI-ul ?

Va rog sa-ma ajutati si pe mine ... :scratch:

 

 

Salutare tuturor . Stie cineva cum se delimiteaza un GOPOP EAGLE ? si unde este ascuns CDI-ul ?

Va rog sa-ma ajutati si pe mine ... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut de ceva timp mansoane albe si nu gasesc ... a vazut cineva ?! si mai am o problema. mi am cumparat oglinzi noi care nu sunt pt modelul meu, stie cineva unde pot schimba filetul are cineva uneltele necesare, nu stiu exact cum se numesc !

 

sau face cineva comanda de pe easyparts.nl... as vrea sa ma bag si eu cu un produs 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.motociclist.com/scuter-tractat ceva misto

2 eu am 200 km pana acum am mers asa

25-35

si de cateva ori ... dat blana pana in 50 mers 20 m ... luat mana de pe accleratie si revenit la normal ..

nu prea l-am fortat prin oras am mers mai mult prin afara sa fac km cu viteze constante.

am 230 km .. am runner 50 sp

e bine pana acum cu rodaju ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.motociclist.com/scuter-tractat ceva misto

2 eu am 200 km pana acum am mers asa

25-35

si de cateva ori ... dat blana pana in 50 mers 20 m ... luat mana de pe accleratie si revenit la normal ..

nu prea l-am fortat prin oras am mers mai mult prin afara sa fac km cu viteze constante.

am 230 km .. am runner 50 sp

e bine pana acum cu rodaju ?

fara blana in rodaj!

primele 50km cu 15km/h ...de la 50 pana la 250 25km/h...250-300kmcu 30km/h.....300-500 km 45. Eu asa fac..sambata montez pistonu si segmentii si asa fac rodajul.

FARA PASAGER IN RODAJ SI EVITA DEALURILE!

PS: Inainte sa faci rodajul incalzeste`l 5 minute.Lasa-l 5 min la relanti.

PS2: :cheers: tare video ala :)

Editat de ionel_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +56000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +20000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...