Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

Ieri am pus curea noua la scuter :D

 

Am desfacut variatorul si surprize surprize ... pe el scria ... MALOSSI :laugh:

......................

Apropo ... voi cum ati desfacut piulita de la variator ... eu altfel nu am putut ( poza 2) :) :P :(

post-21173-1210187539_thumb.jpg

post-21173-1210187635_thumb.jpg

Editat de mihaiand
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cum sa bagi flexul?????ai luat-o razna??blochezi frumos pinioanele din spatele variatorulul cu un levier mai mic,pistol de desfacut(cu aer comprimat) sau o presa cu lant...Orice altceva inafara de flex!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am pus curea noua la scuter :lol:

 

Am desfacut variatorul si surprize surprize ... pe el scria ... MALOSSI :P

......................

Apropo ... voi cum ati desfacut piulita de la variator ... eu altfel nu am putut ( poza 2) :( :D :D

 

 

Da-i frate cu flexul :D ...prea tare,ca in filmele horror pentru scutere :laugh: (al meu se mai uita si la filme de actiune pentru scutere :) ) Looool

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E IMPOSIBIL...ai incercat cu pistol??

da

cred ca era dat cu Loctite cand a fost strans ultima data

Am injurat ieri pt tot anu :)

Pana la urma am taiat piulita cu flexu si nici nu s-a stricat filetu

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imposibil...pistolul acela cu aer destrange si cel mai strans surub...si o data strans cu pistolu cam greu mai destrangi cu cheia...aici depinde si cat de bun a fost pistolul...

mai bine zis cata putere o avut compresorul :laugh: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imposibil...pistolul acela cu aer destrange si cel mai strans surub...si o data strans cu pistolu cam greu mai destrangi cu cheia...aici depinde si cat de bun a fost pistolul...

Era si "Desface" ma :laugh: poate sunt oameni care nu inteleg verbul "A destrange"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :P :( :D cum frate??? app are cineva o bara spate aia d langa sa care te tii cu mainile? sau o aripa fata? preferabil de la malaguti dar e posibil sa mearga si altele :laugh:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte interesant....doar ca te-ai apucat prea tarziu de d-astea.

tine pana in 1 iunie... deci daca intra mai multi... pot castiga... (o persoana are voie sa intre odata pe zi)

 

AICI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am pus curea noua la scuter :D

 

Am desfacut variatorul si surprize surprize ... pe el scria ... MALOSSI :laugh:

......................

Apropo ... voi cum ati desfacut piulita de la variator ... eu altfel nu am putut ( poza 2) :) :P :(

cum mai omule ?:| sunt nenumarate metode de a desface acea piulita !!!! nu ti-ai strofocat suficient mintea ! .. solutii gasesti, parghii, parghiute .. etc :D .. uneori se desface si fara sa vrei piulita aia :D ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum mai omule ?:| sunt nenumarate metode de a desface acea piulita !!!! nu ti-ai strofocat suficient mintea ! .. solutii gasesti, parghii, parghiute .. etc :laugh: .. uneori se desface si fara sa vrei piulita aia :) ...

am incurcat borcanele :P adica ID-urile .. defapt de pe asta am vrut sa scriu .. eh.. in fine! tot aia am avut de spus

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIONARE! Din propria experienta va zic sa aveti mare grija cu desfacutul variatorului...nu folositi voi parghi, parghiute si alte vrajeli. Doua solutii: 1. pistolul pneumatic; 2. cheie speciala de blocare a variatorului(asa cum am eu) Daca bagati cheie, asa cum a zis cineva, in capul cilindrului, riscati sa omorati capul pistonului, filetul chiuloasei, ambielajul, etc. Eu am facut parghie cu o surubelnita si ghiciti ce? A zburat marginea variatorului. A doua oara la fel...am mers ce am mers (nu prea mai mergea el)...cand am cumaprat cheie speciala si am scos variatorul, rolele erau jumatati, se prindeau in muchia variatorului si acolo ramaneau. Cum variatorul e din antimoniu, nu se poate suda, deci altul :laugh: Asa ca fiti atenti, fara improvizatii.

 

In alta ordine de idei, COMANDA EASYPARTS cine vrea de preferat maruntaie (cum iau eu) fara comision, impartim doar taxa de transport (22 euro : cati suntem)...si in functie de valoare vedem cum facem cu banii(avans, fara avans, etc) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU ! O bujie ! Si ma mai uit putin pe acolo vad eu ce mai iau.

Termen : Pana Duminica seara (11.05.2008) sa se gandeasca cine vrea cate ceva de pe www.easyparts.nl si sa anunte prin PM sau prin Ymess(aveti in profil) pe Rolly sau pe mine.

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mihaiand..poti bloca cu o surubelnitza foaia de la electromotor(daca e in fata,daca e in spatele bilelor nu o poti bloca doar sa strangi cu moxu` cacatu ala care vine la pedala)...nu foaia de la variator(se poate rupe)

asha am facut eu pt prima data sa scot shaiba...o mers de minune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau si io niste pareri repede si sigur :)

 

ieri am schimbat rolele de la variator , am pus mai usoare , se simte foarte putin...dar toba 'a luat foc' pur si simplu

cred ca de la turatie prea mare se incinge extraordinar de tare...

ma gandeam sa pun una sport , poate asta il tine din putere

ce stiti e diferenta mare de putere daca schimb toba cu una sport (motoru e de 50cc)

 

si ce pot sa mai pun ca sa ii mai dea vana ?

 

mersi anticipat :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...