Sari la conținut

The Eight Ball Midnight Special


Pannoniachopper
 Share

Postări Recomandate

I keep it simple, relax. :baldy: Ba da, va fi aerografiata si eight ball-ul, acum documentez si fac niste schite. Aerograful vreau sa fac in ghost-style, craniu nu pun, ca este putin cam standard. O sa fie o combinatie de Luna (Midnight) si bila neagra + ghost flames in culoarea ,,deep-deep purple''.

 

p.s. Daca referi la pret asa cum este acum motorul, atunci in jur de 900-1000 euro (atat a cerut Basty pe el), dupa modificare, habar n-am. Depinde de munca, de materiale si de aspect, bineinteles. Oricum o sa fie simplu, nu-mi plac accesoriile si kitsch-urile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 72
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ma apuca schizofrenia: sa-l lasi original sau sa-l faci custom? Mare dilema - fiind atat de vechi mai ca ar merita sa-l restaurezi pana la ultimul surub si sa-l lasi asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si io am in plan sa il fac bobber,dar in genul celor pana in anii 50.adik cu aripa mare

pe spate, eventual fata. ghidon drag bar am facut rost.se potrivea unul de festival,dar....

mai imi trebuiesc rotile :baldy:

 

adica in genul frumusetilor astora: http://www.carlscyclesupply.com/photos.html

Editat de madcox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

A venit iarna, am inceput si eu bobberirea. Prima faza era schimbarea ghidonului, acum e gata si gravarea pe chestia aia care acopera aprinderea (help: cum se zice?). Gravarea a facut un amic de al meu, Huni, care face treaba asta si la comanda. Pun doua poze, cel cu crucea de fier stilizat si fara polir va fi pe Ural (evident :lol: ), cel cu polir si cu coarne pe Niprul lui.

post-1539-1164278378_thumb.jpg

post-1539-1164278405_thumb.jpg

post-1539-1164278422_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai gasit undeva whitewall tires toarna repede si fara discutii!!!!!..... ;) :D (please.)

 

Google: whitewall tires, sau vintage tires. O sa apare muuulte site-uri de producatori, dar cele mai multe sunt pentru automobile, deci iti ia ceva timp sa cauti una care face si pentru motociclete. Eu am gasit vreo 2-3, am scris pe undeva, o sa caut hartia si postez.

 

Thanx, Madcox, o sa vezi, ce bobber o sa am eu... :D :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Poze noi despre bobberire, baieti: Rezervorul pregatit pentru vopsire, probarea lampilor de spate, Huni gravare serioasa (inscriptia Plum Brandy Bikers - fratia noastra), si Uralu' cu flyerbarul LSL de 1,10 m lat + marcajele pentru urmele de gloante (vopsite, evident :peace: )

post-1539-1165167360_thumb.jpg

post-1539-1165167392_thumb.jpg

post-1539-1165167441_thumb.jpg

post-1539-1165167479_thumb.jpg

post-1539-1165167625_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...