Sari la conținut

Dkw Cu Electrica De Minsk


superbiggy
 Share

Postări Recomandate

am un DKW cu instalatie electrica de MINSK merge insa instalatia este facuta de un binevoitor nepriceput si pe repezeala cu o suta de fire legate intre ele, imi intrerupe, imi incinge bobina nu sunt legate bine cablurile si nu raspund toate comenzile pe claxon, semnal,etc,... am gasit sa cumpar aprindere noua, rotor, bobina tot ce trebuie insa imi trebuie un electrician sa le monteze cum trebuie sa pot merge la RAR. astept un semn de la cine m-ar putea ajuta NU ESTE PROBLEMA DE BANI !

0721190519 sau superbiggy@yahoo.com , Va multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit prietene.eu nu te pot ajuta,dar mi-ar placea niste poze. :ok:

 

uite citeva poze cu ceea ce ma chinui sa readuc pe sosele ,...

post-6619-1156698360_thumb.jpg

post-6619-1156698413_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca stai prin titan te pot ajuta eu ...adica sa vin la tine sa ne apucam de treaba ...dar numai sa stai prin titan -salajean... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos exemplar. Mushca? :ok:

Daca tot zici ca banii nu sunt o problema te sfatuiesc sa iei o instalatie noua( am auzit c-as fi vreo 70 de roni), apoi cauti pe cineva care are un minsk sau un voshod cu electrica originala si faci legaturile. Asa e cel mai simplu.Daca incerci s-o aranjezi pe cea veche care zici ca are legaturile aiurea iti blestemi zilele pana ii dai de cap.

La o instalatie noua ai doar de mufat, la una veche ai de cautat fir cu fir.

Succes in munca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am au instalatie de minsk pusape ij 56 si stiu ce fac, dar stau fffff prost cu timpul. te pot ajuta cu informatii daca vrei.

ce ai tu acoo nu e dkw, poate doar motorul si o parte din cadru. restul e un mare mixaj de piese

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca stai prin titan te pot ajuta eu ...adica sa vin la tine sa ne apucam de treaba ...dar numai sa stai prin titan -salajean... :ok:

 

minidv sunt in zona Carrefour colentina ,... insa o pot transporta daca ai un loc sa o tii pina e gata.

 

am au instalatie de minsk pusape ij 56 si stiu ce fac, dar stau fffff prost cu timpul. te pot ajuta cu informatii daca vrei.

ce ai tu acoo nu e dkw, poate doar motorul si o parte din cadru. restul e un mare mixaj de piese

 

ZIDU' se poate sa fie ceva mixaj ca mi s-a mai spus de citiva care au vazut-o insa in talon si pe majoritatea pieselor si cadru exista sigla firmei DKW,... eu am tuns aripile cu flexul si am construit seile pe scheletul original metalic dupa mintea mea, ghidonul este de la Paneuro ca cel original era incomod de jos si ma deranja.

 

Domnilor de unde pot cumpara o instalatie noua ? , as dori sa ma plimb cu ea cit mai curind sa nu pierd sfarsitul acestei veri, kama3 ai vreun pont? as dori sa o cumpar completa, de la rotor si stator, bobina, etc la becuri.

 

Va multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

minidv sunt in zona Carrefour colentina ,... insa o pot transporta daca ai un loc sa o tii pina e gata.

ZIDU' se poate sa fie ceva mixaj ca mi s-a mai spus de citiva care au vazut-o insa in talon si pe majoritatea pieselor si cadru exista sigla firmei DKW,... eu am tuns aripile cu flexul si am construit seile pe scheletul original metalic dupa mintea mea, ghidonul este de la Paneuro ca cel original era incomod de jos si ma deranja.

 

Domnilor de unde pot cumpara o instalatie noua ? , as dori sa ma plimb cu ea cit mai curind sa nu pierd sfarsitul acestei veri, kama3 ai vreun pont? as dori sa o cumpar completa, de la rotor si stator, bobina, etc la becuri.

 

Va multumesc !

eu stau la doamna ghica. iti dau add pe messenger

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...