Sari la conținut

Nr. 9/2006


demostene
 Share

Postări Recomandate

Din 28 august la punctele de difuzare a presei din toata tara!

 

Editorial

6 “Hidrobicicleta”

 

Mondo Motor

7 Rubrica de stiri

 

Test si tehnica

10 Drive-test: Bimota DB6 Delirio. “Nebunia virajelor”

14 Drive-test: Modele Harley-Davidson Twin Cam 96. “Think big”

20 Test de anduranta: KTM Duke II. “Placere pura”

24 Drive-test comparativ big-bikes. “Prea mult e prea putin”

34 Drive-test comparativ enduro sportive: Aprilia RXV 4.5 vs. KTM 450 EXC Racing. “Cu cat urci mai sus...”

42 Drive-test comparativ sportive de 125 cmc. “Sportive precoce”

50 Drive-test quad: Dinli DL 901. “Nebunie la malul marii”

54 Prezentare scutere Peugeot: gama Geopolis si Jet Force 2006. “Expansiune galica”

 

Magazin

56 Bikers’ Meeting: Sea Riders, Constanta 2006. “Dansand in apa”

57 Bikers’ Meeting: Free Frog’s Riders Targu Secuiesc, 7-9 iulie. “Broastele si piscina din FortyogĂł”

58 Bikers’ Meeting: Blue Riders, Gheorgheni 2006. “Apa de munte”

59 West Romanian Bike Week, Valea Sadului, 21-23 iulie. “Din nou Sibiu!”

60 Prezentare second-hand: Yamaha YZF-R1. “Fara compromis”

 

Mica publicitate

64 Motociclete second-hand

 

Calatorii

68 “Vis de o iarna”

 

Sport

72 Concursul de “liniute” Max Moto Tournament. “Live life to the max!”

74 Moto Grand Prix: Donington (Anglia), Sachsenring (Germania), Laguna Seca (SUA). “Suspans extrem”

78 C.M. Superbike/Supersport: Brno (Cehia), Brands Hatch (Anglia): “Surpriza dubla”

 

80 Posta redactiei

82 Din numarul viitor

:P

 

post-23-1156835551_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Salut, Thomas!

Greselile (rare, dar omenesti) din revista nu ne bucura, dar, cum in tot raul e un bine, ne bucura totusi faptul ca mai exista si cititori atenti (ca tine). :crack: Nu cred ca are rost sa-ti incarcam memoria cu modul cum (tehnic) a "scapat" chestia cu pretul de 5.300 iepuroi CIP la Bimota (care, de altfel, nici nu se importa in Romanica); pretul din Europa de Vest e in orice caz de peste 19.000 de euro (Austria peste 20.000, Elvetia -26.000 SF etc).

Toate bune altfel :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Editorial de nota :crack:

:cheers: Normal - doar e scris pentru cititori mai inteligenti decit ai lor... :cheers:

P.S. Serios acum, ne bucura si cind nu doar micile greseli (inevitabile si la case mai mari) sint observate!

Toate bune, asfalt uscat si virajat! :baldy:

Editat de Bunicul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a placut mult articolul despre motoarele de 125 (lasand de o parte faptul ca hyosung are intr-un loc 2T si in altul 4T). exista cea mai mica sansa sa apara si un articol de genu asta dar si despre alte motoare de 125, nu numai sport? stiu ca astea sunt de cel mai mare interes dar unora le-ar place sa vada un comparativ intre shadow 125 si eliminator 125 sau raptor 125 si derbi naked 125 (nu mai stiu sigur care e numele exact).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie tare mi ar place sa citesc ceva despre gs 500 la second.poate o mai fost si nu stiu eu?orikum,e o moto f vanduta,si yo vreau una,deci kred k n ar strika o prezentare,sa stim la ce sa fim atenti kand o luam...

 

:angryfire: Ca bine zici, kevin 77 - si noi ne-am gindit cam la fel, categoria allroundere 500 fiind cea mai vinduta, se pare, pe la noi (in nr. 8/2006 a fost prezentat SH Kawa GPZ 500), doar ca in nr. urmator (10/oct, care apare de azi intr-o saptamina, adica pe 18 sept) prezentam din categoria citata Honda CB 500; Suzuki GS 500 E o sa apara in nr. urmator (11/2006).

:angryfire:

Editat de Bunicul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) :) :finger:

:angryfire: Ca bine zici, kevin 77 - si noi ne-am gindit cam la fel, categoria allroundere 500 fiind cea mai vinduta, se pare, pe la noi (in nr. 8/2006 a fost prezentat SH Kawa GPZ 500), doar ca in nr. urmator (10/oct, care apare de azi intr-o saptamina, adica pe 18 sept) prezentam din categoria citata Honda CB 500; Suzuki GS 500 E o sa apara in nr. urmator (11/2006).

:angryfire:

:yikes: :yikes: :yikes: :angryfire: MERSI MULT...ASTEA S MOTOARELE CARE MA INTERESEAZA...SI NU UITA DE BENZI PLZ,K IS TARI...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as avea o mare nelamurire.

A fost concursul cu motocicletele anului. Am concurat. Am castigat un tricou. :angryfire:

Mi s-a spus sa iau legatura cu Dorin Marinescu. Am luat. Tipu', de treaba, de 3 luni imi tot zice sa nu imi fac probleme, ca o sa primesc tricoul.

Nu ca as sta intr-un tricou, dar totusi..., trece anu'

 

Dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Eu as avea o mare nelamurire.

A fost concursul cu motocicletele anului. Am concurat. Am castigat un tricou. :bounce:

Mi s-a spus sa iau legatura cu Dorin Marinescu. Am luat. Tipu', de treaba, de 3 luni imi tot zice sa nu imi fac probleme, ca o sa primesc tricoul.

Nu ca as sta intr-un tricou, dar totusi..., trece anu'

 

Dan

 

Din pacate pt unii si din fericire pentru altii, mi-am dat demisia de la Motor Presse in septembrie 2006. Se adunasera prea multe printre care si tot balamucul care era de fiecare data cu premiile si cu concursurile, dar nu vreau sa redeschid subiectul.

Imi pare rau ca au intarziat premiile, nu a fost rea vointa. Sper ca pana la urma ai intrat in posesia premiului!

 

Numa' bine si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...