Sari la conținut

Un Mic Poll


Baiazid
 Share

Speed  

103 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Ce ati alege?

 

Va rog justificati raspunsul.

 

An in jur de 1994-1998

Km in jur de 35-40000

bani in jur de 4000eu

 

 

Ideal ar fi sa votati numai daca aveti deja un speeder. Nu e discriminare dar, e vorba de altceva aici: knowledge

 

Eu nu am votat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

srad de 7 juma...dar eu zic sa te mai arunci putin si sa iei modelul pe injectie...

 

de ce: depinde la ce o folosesti dar: se da bine pe o roata, are destula putere ( 135 cp stock) sa te iei cu un miar, sta bine pe curbe, consuma decent...si daca mai vrei pm me :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, m-am lamurit. Gogosar

Srad a aparut prin 96 iar din 98 e pe injectie, nu?

 

Ceva situri cu detalii?

Din 99 e pe injectie si doar cel de 750.

Personal recomand srad-ul de 600.Am avut ocazia sa ma dau si cu cel de 750 si diferenta intre ele este doar la viteza maxima de 10km/h.Consumul este mai mic la cel de 600,motorul este mai echilibrat iar performantele sunt foarte apropiate.Acum depinde de ce-ti doresti tu si nimic altceva :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din 99 e pe injectie si doar cel de 750.

Personal recomand srad-ul de 600.Am avut ocazia sa ma dau si cu cel de 750 si diferenta intre ele este doar la viteza maxima de 10km/h.Consumul este mai mic la cel de 600,motorul este mai echilibrat iar performantele sunt foarte apropiate.Acum depinde de ce-ti doresti tu si nimic altceva :P

 

 

hai sa iti dau cateva detalii in plus fata de cel de 600....

 

furca up=side down, amortizor de ghidon din fabrica, bascula ranforsata, frane frata cu 3 pistonase..

vorbesc de modelul in 99, cel pe injectie...astea sunt ce imi vin acum in minte

 

si ca si o curiozitate...ai putea sa faci o comparatie intre R1 99 si srad 99 de 750...si ai sa ramai surprins

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa iti dau cateva detalii in plus fata de cel de 600....

 

furca up=side down, amortizor de ghidon din fabrica, bascula ranforsata, frane frata cu 3 pistonase..

vorbesc de modelul in 99, cel pe injectie...astea sunt ce imi vin acum in minte

 

si ca si o curiozitate...ai putea sa faci o comparatie intre R1 99 si srad 99 de 750...si ai sa ramai surprins

Sunt de acord cu tine.Am doi buni prieteni care au ,unul pe cel de 750 pe carburatie(cu care faceam eu mai sus comparatia avand in vedere ca baiazid se referea la an de fabricatie pana in 98),iar celalalt pe cel de 750 pe injectie.M-am dat cu ambele motorete+a mea si intradevar cel pe injectie le "rupe" pe celelalte doua :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu tine.Am doi buni prieteni care au ,unul pe cel de 750 pe carburatie(cu care faceam eu mai sus comparatia avand in vedere ca baiazid se referea la an de fabricatie pana in 98),iar celalalt pe cel de 750 pe injectie.M-am dat cu ambele motorete+a mea si intradevar cel pe injectie le "rupe" pe celelalte doua :D

 

 

:P

 

apropo...prietenul tau cu 750 din 99 stiu ca o vinde...dar e putin sifonata pe stanga ....in ce stare e? poti sa imi raspunzi pe pm ca sa nu stricam topicul otomanului

Editat de adip
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar mi-ar place una pe injectie dar ... cine imi injecteaza niste bani in plus? :P

 

otomane., uita-te la raspunsul meu de mai sus...prietenul lui adi o vinde...sper sa nu ii incurc

e culcata pe stanga, omul zice ca se face usor...dar nu am vazut=o si nu stiu sa iti spun exact ce avarii are....si vrea...2200 euro pe ea ....

 

ia legatura cu omul si vezi ce si cum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

apropo...prietenul tau cu 750 din 99 stiu ca o vinde...dar e putin sifonata pe stanga ....in ce stare e? poti sa imi raspunzi pe pm ca sa nu stricam topicul otomanului

Ti-am trimis pm :crack:

 

Intr-adevar mi-ar place una pe injectie dar ... cine imi injecteaza niste bani in plus? :P

Uite cum arata motoreta(cu mine pe ea :lol: ) inainte de eveniment :kiss:

post-7102-1156877416_thumb.jpg

post-7102-1156877456_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

srad de 7 juma...dar eu zic sa te mai arunci putin si sa iei modelul pe injectie...

de ce: depinde la ce o folosesti dar: se da bine pe o roata, are destula putere ( 135 cp stock) sa te iei cu un miar, sta bine pe curbe, consuma decent...si daca mai vrei pm me :D

Asculta-l pe om ca stie ce vorbeste :crack: se cam pricepe :P

si bafta pana una alta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gixxer 750 all the way. E mama lor la 7jumate. Nici ZX 7R nu e rau (a nu se confunda cu ZXR 750, mai uratel decat ZX 7R). YZF750R cu design 80s de FZRica toporica ma deranjeaza la pupila, desi nu ma indoiesc ca mere si ala bine.

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tnx all. E ok: SRAD750 va fi.

 

vad ce fac si cu finantarea. Pana atunci ma documentez.

 

http://www.users.totalise.co.uk/~gary/750history.htm

http://www.suzukicycles.org/GSX-R-series/GSX-R750.shtml

 

 

S-ar putea sa ma indrept in aceeasi directie si eu, insa modelul era deja hotarat de anul trecut, un SRAD de 750 pe injectie, insa daca nu sunt suficienti bani ar merge si cel pe carburatie, insa de 750 sa fie nu de 600, ca sunt ceva diferente semnificative pt mine intre ele zic eu.

@Baiazid: De unde ti l-ai lua, Germanica sau Italy ? Argumenteaza pls.

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...