Sari la conținut

Accident Bucuresti 21.10.2010 - zona Brancoveanu


Nea Vizanu'
 Share

Postări Recomandate

Protagonist eu si un conservar. Eu veneam dinspre Oraselul Copiilor pe banda 1. Loganul intra de pe o strada dintre blocuri la vreo 30 de metri tot pe 1 si continua sa mearga incet, cred ca in treapta a doua, cautand loc de parcare. Eu ma asigur stanga, semnal, gaz, ies pe banda 2 si cand sunt la maxim 3 metri de Logan individul vede loc gol, trage de volan stanga, intra pe banda mea si franeaza brusc dandu-si seama ca nu are spatiu sa o bage in parcare pentru ca a vazut locul prea tarziu. Eu cu franele maxim intru direct in spate stanga extrem, cam pe unde este stopul si esapamentul lui. Eu usor tavalit dar fara probleme (echipamentul de care multi au ras, chipurile nu sunt pe CBR si-a facut din plin datoria si nici macar nu are nimic), scurerul , un Motowell Magnet Sport cu toata fata zob, adica oglinda stanga, semnal dreapta, carena fata, aripa si aparatoare carena, maner frana spate si faruri nerecuperabile, restul doar mici zgarieturi. Conservarul evident nu recunoste nimic, insa eu am poze din care se vede perfect ca a intrat cam 50 cm pe banda mea. Sa vedem acum ce iese la politie, ma intalnesc cu el pe splai la accidente la 16. Mai nasol ca nu am niciun martor.

Morala: echipamentul este vital chiar si pe un scuter ce nu fuge mai mult de 80...

In mare, am inteles ceea ce s-a intamplat... dar cred ca tu nu stii exact cum se numeroteaza benzile. Banda 1 fiind cea de langa trotuar. Banda pe care sunt stationate masinile mai peste tot, inclusiv pe Brancoveanu. Brancoveanu este o strada unde nu poti merge cu mai mult de 50 km mai ales pana in intersectia cu Budimex. Banuiesc ca soferul nu a semnalizat, tu erai probabil in unghiul mort, nu te-a vazut sau nici macar nu s-a uitat in oglinda. Vina lui este ca a schimbat banda fara semnal, mai mult ca sigur, nu mai zic de cei 50 metri legali in care se merge cu semnalul pus. Multi nu stiu ca au asa ceva la masina. Asta trebuia sa spui la Politie : a schimbat brusc banda fara semnal cu intentia de a opri. Ti-a taiat fatza, tu find pe banda 1, aproape in paralel cu el. Nu ai mai avut ce sa faci in aceasta situatie si normal ca l-ai lovit in spate. poate din poza de la fata locului se vedea si de unde incep resturile cazute pe sosea, locul unde a avut impactul si respectiv pozitionarea voastra la acel moment. Caz in care daca gaseai un om competent, un bun meserias iti dadea dreptate. Conteaza mult si cum puneti problema la Politie, cum prezentati pe schema accidentul, cum il descrieti. O alta chestie : omul trage de volan dreapta( nu stanga !), ca sa intre de pe banda 2 pe banda 1 si sa ocupe locul liber. Acum imi explic ca nu ai stiut sa explici corect si pe undeva ai pierdut pe mana ta. Politaiul te-a mirosit, a vazut ca esti confuz si te-a ars.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mare, am inteles ceea ce s-a intamplat... dar cred ca tu nu stii exact cum se numeroteaza benzile. Banda 1 fiind cea de langa trotuar. Banda pe care sunt stationate masinile mai peste tot, inclusiv pe Brancoveanu. Brancoveanu este o strada unde nu poti merge cu mai mult de 50 km mai ales pana in intersectia cu Budimex. Banuiesc ca soferul nu a semnalizat, tu erai probabil in unghiul mort, nu te-a vazut sau nici macar nu s-a uitat in oglinda. Vina lui este ca a schimbat banda fara semnal, mai mult ca sigur, nu mai zic de cei 50 metri legali in care se merge cu semnalul pus. Multi nu stiu ca au asa ceva la masina. Asta trebuia sa spui la Politie : a schimbat brusc banda fara semnal cu intentia de a opri. Ti-a taiat fatza, tu find pe banda 1, aproape in paralel cu el. Nu ai mai avut ce sa faci in aceasta situatie si normal ca l-ai lovit in spate. poate din poza de la fata locului se vedea si de unde incep resturile cazute pe sosea, locul unde a avut impactul si respectiv pozitionarea voastra la acel moment. Caz in care daca gaseai un om competent, un bun meserias iti dadea dreptate. Conteaza mult si cum puneti problema la Politie, cum prezentati pe schema accidentul, cum il descrieti. O alta chestie : omul trage de volan dreapta( nu stanga !), ca sa intre de pe banda 2 pe banda 1 si sa ocupe locul liber. Acum imi explic ca nu ai stiut sa explici corect si pe undeva ai pierdut pe mana ta. Politaiul te-a mirosit, a vazut ca esti confuz si te-a ars.

 

Iar te bagi tu in discutie fara sa semnalizezi? Scuterul era pe banda 1, a incercat sa depaseasca pe banda 2, insa aproape de marcajul care desparte benzile. Conservarul a tras stanga de volan ca sa intre in parcarea din dreapta(mai pe intelesul tau, a luat viraj larg), dar si-a dat seama ca nu are loc si a franat.

Editat de burebistaaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar te bagi tu in discutie fara sa semnalizezi? Scuterul era pe banda 1, a incercat sa depaseasca pe banda 2, insa aproape de marcajul care desparte benzile. Conservarul a tras stanga de volan ca sa intre in parcarea din dreapta(mai pe intelesul tau, a luat viraj larg), dar si-a dat seama ca nu are loc si a franat.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci burebistaaa, corect ce ai spus tu. Da, aproape, cam la 50 cm de marcaj. Cred ca stiu cum sunt numerotate benzile, cu conserva si alte dracii mult mai mari am adunat peste un milion de km si nu numai in Ro. mai ales ca o perioada bunicica din viata mea am lucrat pe MASINA... cand eram mai tinerel si fara studii terminate. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da frate, a tras stanga si a intrat in parcare in dreapta asa cum fac eu cu TIR-ul cand trebuie sa intru pe o straduta de 4 metri latime... Asta a facut, a facut opturi pe sosea si a intrat cu jumatate de masina pe BANDA 2, aia care stii si tu ca este 2... A considerat ca daca incearca manevra clasica virat dreapta si intrat in parcare nu are loc si isi zdreleste loganul pe dreapta de bara aluia parcat sau il rade pe burta pe celalalt cu coltul stang al barei fata.

post-18153-1287773668_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Nea Vizanu', am citit Âşi eu acest topic de dimineață. Am zis atunci (în sinea mea, evident) că mai bine tac. Din start îți spun că-mi pare rău că ți s-a întîmplat acest lucru. Dar, pentru ce voi spune, vreau să nu te superi. Dacă nu ziceai că ai peste un milion de kilometri, nu postam! În acest milion trebuia să înveți să "citeÂşti" mult mai bine traficul. Păi ai spus singur că nu te-a luat în seamă, deÂşi aveai prioritate, apoi că mergea încet... Oare de ce? Oare de ce nu l-ai depăÂşit mai larg, în aceste circumstanțe? N-ai avut loc? Mai era cineva pe banda 2? Păi atunci, obligația ta era să opreÂşti. Ai avut loc? Repet, de ce n-ai depăÂşit mai larg? Nu cunosc punctul de vedere al Âşoferului, nici nu mă interesează, chiar sînt de acord cu tine Âşi te cred 100% că aÂşa s-a întîmplat, pentru că este o situație pe care o întîlnesc zilnic, de mai multe ori pe zi! Plus că trec pe acolo unde ai avut accidentul de măcar două ori pe zi, dimineața Âşi seara/noaptea. Jumătate din Âşoferii care intră pe bulevard de pe acea stradă nu acordă prioritate, toți bagă botul maÂşinii pe banda 1 Âşi abia apoi se uită dacă e loc pe ea sau dacă circulă cineva pe acolo.

Ce vreau eu să spun? Mai exact, tu eÂşti vinovat că nu ai avut grijă de pielea ta, adică nu, tu zici că ai avut grijă de ea, prin purtarea unui echipament, deci nu ai avut grijă de tine în ansamblu (om plus motor), te-ai lăsat surprins de o situație care devine banală pe zi ce trece, aceea de a nu mai respecta legea circulației Âşi "legile" bunului simț! Iar milionul ăla de kilometri făcuți pare că nu a fost de ajuns pentru jungla asta care e traficul din BucureÂşti.

Cel mai important este să înveți ceva de aici Âşi să învețe Âşi alții. De exemplu, eu am învățat că e mai bine să-i las să treacă pe nesimțiți deÂşi eu am prioritate, decît să mor cu dreptatea în mînă!

 

Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, stiu care este partea mea de vina si referitor la experienta pot spune ca de la 2,5 metri inaltime vezi cu totul altfel situatia. Intodeauna am avut grija extrema chiar la biciclisti si motoristi. Intotdeauna la semafor opresc exact pe mijlocul benzii pentru a facilita strecurarea altora mai "supli". Se pare ca totusi 90% dintre conducatorii auto sunt praf la capitolul asta. Asa ca de acum incolo, atunci cand sunt pe doua roti ma voi comporta ca si cum as fi printre crocodili in pielea goala. Experienta pe doua roti motorizate este relativ mica, probabil din cauza asta s-a si intamplat totul. Da, trebuia sa il depasesc mai in larg mai ales ca nu aveam pe nimeni in spate sa ma preseze. Asta cred ca este singura mea vina.

Editat de Nea Vizanu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Nea Vizanu', am citit Âşi eu acest topic de dimineață. Am zis atunci (în sinea mea, evident) că mai bine tac. Din start îți spun că-mi pare rău că ți s-a întîmplat acest lucru. Dar, pentru ce voi spune, vreau să nu te superi. Dacă nu ziceai că ai peste un milion de kilometri, nu postam! În acest milion trebuia să înveți să "citeÂşti" mult mai bine traficul. Păi ai spus singur că nu te-a luat în seamă, deÂşi aveai prioritate, apoi că mergea încet... Oare de ce? Oare de ce nu l-ai depăÂşit mai larg, în aceste circumstanțe? N-ai avut loc? Mai era cineva pe banda 2? Păi atunci, obligația ta era să opreÂşti. Ai avut loc? Repet, de ce n-ai depăÂşit mai larg? Nu cunosc punctul de vedere al Âşoferului, nici nu mă interesează, chiar sînt de acord cu tine Âşi te cred 100% că aÂşa s-a întîmplat, pentru că este o situație pe care o întîlnesc zilnic, de mai multe ori pe zi! Plus că trec pe acolo unde ai avut accidentul de măcar două ori pe zi, dimineața Âşi seara/noaptea. Jumătate din Âşoferii care intră pe bulevard de pe acea stradă nu acordă prioritate, toți bagă botul maÂşinii pe banda 1 Âşi abia apoi se uită dacă e loc pe ea sau dacă circulă cineva pe acolo.

Ce vreau eu să spun? Mai exact, tu eÂşti vinovat că nu ai avut grijă de pielea ta, adică nu, tu zici că ai avut grijă de ea, prin purtarea unui echipament, deci nu ai avut grijă de tine în ansamblu (om plus motor), te-ai lăsat surprins de o situație care devine banală pe zi ce trece, aceea de a nu mai respecta legea circulației Âşi "legile" bunului simț! Iar milionul ăla de kilometri făcuți pare că nu a fost de ajuns pentru jungla asta care e traficul din BucureÂşti.

Cel mai important este să înveți ceva de aici Âşi să învețe Âşi alții. De exemplu, eu am învățat că e mai bine să-i las să treacă pe nesimțiți deÂşi eu am prioritate, decît să mor cu dreptatea în mînă!

 

Toate bune!

:D

 

ultima fraza de pus pe usa de la casa pentru a fi citita de fiecare data cand pleci !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Banditosul argintiu
"... dar cred ca tu nu stii exact cum se numeroteaza benzile. Banda 1 fiind cea de langa trotuar...."

 

" " ,Conservarul a tras de volan stanga, ca sa intre in parcarea din dreapta" Va rup astia capetele de destepti ce sunteti. Carne de tun...scrie pe voi."

 

Salutare, Fast Arrow.

Prima chestie: Citeste atent ce a scris scuteristu-victima, si apoi critica sau invata pe altii... poate ai probleme de a intelege un text scris.

Nu vezi ca doar te bagi in seama? Cele spuse de tine sunt nule, intelegi???

 

A doua chestie: Si-apoi mai e si sfatul asta al tau, numaru' shaishpe':

" 18.Daca esti prea des claxonat, lung, ai o problema. Vreau sa iti spun ca esti un dobitoc, du-te la pascut, pentru ca mai devreme sau mai tarziu vei fi omorat, ranit, sau vei omora, rani, pe cineva in trafic. "

 

N-am nimic cu tine, dar trebe sa fii un pic mai moderat si diplomat, nu crezi, Fast Arrow? Tu esti, oare, singurul dashtept, iar noi, astia ceilalti suntem toti prosti, afoni in fenomenu' moto... cam asta inteleg din atitudinea ta. Poate ma-nsel.

 

No hard feelings, si numa bine :P

Mesaj completat

pardon, sfatul numaru optshpe, scuze

Mesaj completat

Felicitari lui Cicloburu :D

Se vede cine are experienta, e modest, etc...Sa ne traiasca :P

 

Mai e si vorba aia cu: "Cine n-are batrani, sa-si cumpere"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, Fast Arrow.

Prima chestie: Citeste atent ce a scris scuteristu-victima, si apoi critica sau invata pe altii... poate ai probleme de a intelege un text scris.

Nu vezi ca doar te bagi in seama? Cele spuse de tine sunt nule, intelegi???

 

A doua chestie: Si-apoi mai e si sfatul asta al tau, numaru' shaishpe':

" 18.Daca esti prea des claxonat, lung, ai o problema. Vreau sa iti spun ca esti un dobitoc, du-te la pascut, pentru ca mai devreme sau mai tarziu vei fi omorat, ranit, sau vei omora, rani, pe cineva in trafic. "

 

N-am nimic cu tine, dar trebe sa fii un pic mai moderat si diplomat, nu crezi, Fast Arrow? Tu esti, oare, singurul dashtept, iar noi, astia ceilalti suntem toti prosti, afoni in fenomenu' moto... cam asta inteleg din atitudinea ta. Poate ma-nsel.

 

No hard feelings, si numa bine :P

Mesaj completat

pardon, sfatul numaru optshpe, scuze

Mesaj completat

Felicitari lui Cicloburu :D

Se vede cine are experienta, e modest, etc...Sa ne traiasca :P

 

Mai e si vorba aia cu: "Cine n-are batrani, sa-si cumpere"...

Privind acum schema, inteleg perfect ce s-a intamplat. Cand a descris ca cel cu Loganul a intrat pe banda 1 cand a iesit pe bulevard si el ar fi fost tot pe 1 am crezut ca banda 1 ar fi fost libera. Un Logan nu are loc pe o banda cu latime normala in mod normal impreuna cu alte masini oprite si atunci am dedus ca ar fi fost amandoi pe banda 2 initial. De aceea am spus ca nu stie numerotarea corecta a benzilor. In acel caz, loganul nu avea unde sa vireze stanga caci intra pe contrasens si nu prea avea logica acel viraj pentru a ocupa un loc de pe banda 1, un loc de parcare. Acum vazand poza si schema, inteleg perfect ce s-a intamplat de fapt. Tipul s-a trezit tarziu langa un loc liber si a facut bucla aceea. Daca Loganul ar fi mers cu semnal dreapta in cautarera unui loc de parcare, scuteristul ar fi putut sa fie un pic mai atent ca Loganul va opri la un moment dat, dar tot ar fi fost surprins de bucla aceea, daca era prea aproape de Logan. 1. Nu am pretins nicodata ca sunt destept sau singurul destept, dovada faptul ca si eu am patit unele accidente uneori din graba sau neatentia mea. 2. Era suficient sa imi atragi atentia ca gresesc si sa imi explici si de ce, simplu, fara a fi caustic. 3.Am dreptul la o parere fie ea si gresita 4. Punctul 18 din semnatura zice un mare adevar, sper sa nu ai ocazia sa verifici pe propria piele adevarul acelor cuvinte. 5. De unde tragi concluzia ca nu sunt modest ? M-am laudat cu ceva ce nu am facut ? Pretind a fi primul motociclist al tarii ? Am zis eu ca le stiu pe toate, ca sunt far de greseala ? Imi stiu locul si imi vad lungul nasului. Diplomat nu sunt, nu am fost niciodata. Chiar sunt un tip incomod pentru ca nu pot fi diplomat si cand am ceva de spus iti spun direct in fata, fara ocolisuri, iar daca ma insel si gresesc am taria sa recunosc si sa imi cer scuze. 6. In felul in care ai procedat, nu esti mai breaz decat mine. Scuteristul trebuia sa sustina sus si tare la Politie ca Loganul a intrat pe banda 2 efectuand acea bucla fara a se asigura in prealabil si fara semnal regulamentar, fara un minim de semnal. Poza, declaratia lui plus a vinovatului ca dorea sa ocupe acel loc de parcare ar fi dus la o concluzie justa, cu conditia ca si Politistul sa fi fost de buna credinta.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, Fast Arrow.

Prima chestie: Citeste atent ce a scris scuteristu-victima, si apoi critica sau invata pe altii... poate ai probleme de a intelege un text scris.

Nu vezi ca doar te bagi in seama? Cele spuse de tine sunt nule, intelegi???

 

A doua chestie: Si-apoi mai e si sfatul asta al tau, numaru' shaishpe':

" 18.Daca esti prea des claxonat, lung, ai o problema. Vreau sa iti spun ca esti un dobitoc, du-te la pascut, pentru ca mai devreme sau mai tarziu vei fi omorat, ranit, sau vei omora, rani, pe cineva in trafic. "

 

N-am nimic cu tine, dar trebe sa fii un pic mai moderat si diplomat, nu crezi, Fast Arrow? Tu esti, oare, singurul dashtept, iar noi, astia ceilalti suntem toti prosti, afoni in fenomenu' moto... cam asta inteleg din atitudinea ta. Poate ma-nsel.

 

No hard feelings, si numa bine :P

Mesaj completat

pardon, sfatul numaru optshpe, scuze

Mesaj completat

Felicitari lui Cicloburu :D

Se vede cine are experienta, e modest, etc...Sa ne traiasca :P

 

Mai e si vorba aia cu: "Cine n-are batrani, sa-si cumpere"...

Privind acum schema, inteleg perfect ce s-a intamplat. Cand a descris ca cel cu Loganul a intrat pe banda 1 cand a iesit pe bulevard si el ar fi fost tot pe 1 am crezut ca banda 1 ar fi fost libera. Un Logan nu are loc pe o banda cu latime normala in mod normal impreuna cu alte masini oprite si atunci am dedus ca ar fi fost amandoi pe banda 2 initial. De aceea am spus ca nu stie numerotarea corecta a benzilor. In acel caz, loganul nu avea unde sa vireze stanga caci intra pe contrasens si nu prea avea logica acel viraj pentru a ocupa un loc de pe banda 1, un loc de parcare. Acum vazand poza si schema, inteleg perfect ce s-a intamplat de fapt. Tipul s-a trezit tarziu langa un loc liber si a facut bucla aceea. Daca Loganul ar fi mers cu semnal dreapta in cautarera unui loc de parcare, scuteristul ar fi putut sa fie un pic mai atent ca Loganul va opri la un moment dat, dar tot ar fi fost surprins de bucla aceea, daca era prea aproape de Logan. 1. Nu am pretins nicodata ca sunt destept sau singurul destept, dovada faptul ca si eu am patit unele accidente uneori din graba sau neatentia mea. 2. Era suficient sa imi atragi atentia ca gresesc si sa imi explici si de ce, simplu, fara a fi caustic. 3.Am dreptul la o parere fie ea si gresita 4. Punctul 18 din semnatura zice un mare adevar, sper sa nu ai ocazia sa verifici pe propria piele adevarul acelor cuvinte. 5. De unde tragi concluzia ca nu sunt modest ? M-am laudat cu ceva ce nu am facut ? Pretind a fi primul motociclist al tarii ? Am zis eu ca le stiu pe toate, ca sunt far de greseala ? Imi stiu locul si imi vad lungul nasului. Diplomat nu sunt, nu am fost niciodata. Chiar sunt un tip incomod pentru ca nu pot fi diplomat si cand am ceva de spus iti spun direct in fata, fara ocolisuri, iar daca ma insel si gresesc am taria sa recunosc si sa imi cer scuze. 6. In felul in care ai procedat, nu esti mai breaz decat mine. Scuteristul trebuia sa sustina sus si tare la Politie ca Loganul a intrat pe banda 2 efectuand acea bucla fara a se asigura in prealabil si fara semnal regulamentar, fara un minim de semnal. Poza, declaratia lui plus a vinovatului ca dorea sa ocupe acel loc de parcare ar fi dus la o concluzie justa, cu conditia ca si Politistul sa fi fost de buna credinta. PS. De retinut din imagine, banda 1 nu este o banda de latime normala este o banda foarte lata pe acel segment de drum. Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Banditosul argintiu

Salve, Fast Arrow.

 

Imi place ca esti fair play. Asa este si normal. Iar daca ti-am parut caustic, te asigur c-am fost fara intentie. :D

 

Referitor la Articolul 18 din Legea Moto-Fast-Arrow, imi permit urmatoarea analiza:

 

Daca esti claxonat deseori, si luuung, mie imi vin alte variante in cap, nu neaparat ca esti dobitoc ce trebe sa mearga la pascut. Si anume:

 

1): Esti o (sau cu o) bunaciune meseriasa pe motor, careia i se flutura-n vant volanasele roz cu dantela; :P

2): Probabil cel ce claxoneaza vede ceva in neregula la motoru' tau, la tine, sau la pasagerul tau;

(de ex: roata desumflata, numar de inmatriculare atarnand, gata sa cada, portofel atarnand afara din buzunar, chiar chiloteii aminiti anterior, :D etc)

3): Tocmai trece un alai de nunta;

4): Intr-adevar esti antitalent si afon la fenomenu' moto, si ar trebui sa te lasi;

etc...

 

Numa bine, asfalt uscat (cat mai este), si iernat usor si scurt;

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Ma bucur ca s-au calmat spiritele.

2. Stau pe Brancoveanu de cand am intrat la prima facultate, adica din 1991, am vazut accidente destule pe acolo.

3. Am crezut ca totusi cei pe doua roti sunt de vina pentru majoritatea accidentelor, cu toate ca am si eu un prieten ce acum este in scaun cu rotile din cauza unui conservar(am deschis mai demult chiar si un topic pe aici pentru ajutor financiar). GRESIT. Nu existam. Cu turismul sunt ok, nu se baga nimeni peste mine, nu ma bag eu peste nimeni. Cu magaoaia impun respect, vad departe de la 2,5 m inaltime si sunt vizibil, desi am ferit eu pe multi. Dar pe doua roti suntem zero.

4. Am invatat ceva foarte util, ce a spus @cicloburu(salut omule, cred ca te-am vazut la intersectie la orasel dim. pe la 8.45): "eu am învățat că e mai bine să-i las să treacă pe nesimțiți deÂşi eu am prioritate, decît să mor cu dreptatea în mînă!"

5. Echipamentul de protectie complet este vital, chiar si pe scuter, daca nu il aveam(casca, geaca, manusi, pantalon si ghete) cred ca era nasol de mine. Oricum eu port casca, manusi, cotiere si genunchere si cu bicicleta( pe cele velo) cand ies prin oras, chiar daca unii rad. Prefer sa rad eu cand ma ridic de jos.

6. Iarna scurta si salutari cu faru'... scuterica e reparat deja.

Mesaj completat

P.S @cicloburu, ti-am citit topicul cu MZ-ul, nu aveam cum sa te vad, my bad... :D

Mesaj completat

Revin cu ceva actualizari, dupa aproape 6 luni. Martorul a dat-o cotita, contestatie nedepusa. Astazi, in schimb m-a sunat individul cu Loganul sa-mi spuna ca el are client pentru masina si ca trebuie din cauza zgarieturii de atunci trebuie sa schimbe bara , adica 500 ron bara, 400 vopsit plus demontat-montat. Daca nu ii dau banii ma da in judecata. Tardiv, nu?

Mesaj completat

Revin cu ceva actualizari, dupa aproape 6 luni. Martorul a dat-o cotita, contestatie nedepusa. Astazi, in schimb m-a sunat individul cu Loganul sa-mi spuna ca el are client pentru masina si ca trebuie din cauza zgarieturii de atunci trebuie sa schimbe bara , adica 500 ron bara, 400 vopsit plus demontat-montat. Daca nu ii dau banii ma da in judecata. Tardiv, nu?

Mesaj completat

Revin cu ceva actualizari, dupa aproape 6 luni. Martorul a dat-o cotita, contestatie nedepusa. Astazi, in schimb m-a sunat individul cu Loganul sa-mi spuna ca el are client pentru masina si ca trebuie din cauza zgarieturii de atunci trebuie sa schimbe bara , adica 500 ron bara, 400 vopsit plus demontat-montat. Daca nu ii dau banii ma da in judecata. Tardiv, nu?

post-18153-1287987418_thumb.jpg

Editat de Nea Vizanu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...