Sari la conținut

motorul meu...al treilea


yamahaia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tu erai la Eugen cu rimstripes pentru Futura ?! :angryfire:

Sa o stapanesti sanatos ! ;)

Da eu eram ;) si curand am sa postez si eu aici cateva poze cu motorul sa nu mai deschid alt topic cu motoreta mea :D

multumesc si o stapanesc de peste 3 anisori si 60 de mii de km

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da eu eram :angryfire: si curand am sa postez si eu aici cateva poze cu motorul sa nu mai deschid alt topic cu motoreta mea ;)

multumesc si o stapanesc de peste 3 anisori si 60 de mii de km

 

Bre , ti-ai luat motor sau te-ai insurat ? ;)

Abia astept pozele , sunt curios cum ai inghesuit 4 rimstripes pe laterala la janta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre , ti-ai luat motor sau te-ai insurat ? :angryfire:

Abia astept pozele , sunt curios cum ai inghesuit 4 rimstripes pe laterala la janta .

AI gresit ;) se pare ca au incaput cate 5 si chiar nu sunt inghesuite

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AI gresit :angryfire: se pare ca au incaput cate 5 si chiar nu sunt inghesuite

 

Baga o poza ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok una sa fie :rolleyes:

 

zgarcitule :D

se vad frumos , ma asteptam sa para prea incarcata , dar chiar pica bine . :rolleyes:

abia astept sa le fac si eu pe ale mele in primavara !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place bordul stil anii '80. :rolleyes:

 

Nu este de loc stil anii '80.

Cand a fost scos ... prin 2001 (daca nu ma insel) acest bord era unul dintre cele mai complete si moderne borduri. In opinia mea inca este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum am promis acum ceva timp cateva poze cu motoreta si un filmulet cu evacuarea( am reusit in sfarsit sa le fac :) )

 

futura asta este foarte frumoasa.....chestiile cu ''bord patratos'' sau '' anii 80'' , reprezinta starea acestei natii , semimaneliste, semimotocicliste, gen adi minune. :tempted:anii 80 au fost cei mai frumosi ani pentru motorete , exemplare facute sa mearga sute de mii de mile fara reparatii la motor....da' noi vrem plastic, nu clasic.iliescu reales la al 15 lea congres!

Editat de jenifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum am promis acum ceva timp cateva poze cu motoreta si un filmulet cu evacuarea( am reusit in sfarsit sa le fac :) )

 

 

 

I-ai luat hainute noi Trompitei, de sarbatori ! :D Arata foarte bine, felicitari Bro si la cat mai multe drumuri frumoase cu ea de-acum incolo! :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

motociclete cu suflet si personalitate! ce imi place la aprilia mea e ca desi toba suna bine de tot motorul parca e galeata cu suruburi :) chiar mi s-a intamplat odata sa ma intrebe un angajat de la o benzinarie daca e diesel :) ca auzise el de ceva motoare indiene diesel. dupa ce l-am intrebat daca "aprilia" ii suna a hindi i-a trecut :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum am promis acum ceva timp cateva poze cu motoreta si un filmulet cu evacuarea( am reusit in sfarsit sa le fac :) )

 

 

Bre tu erai azi pe la amiaza prin ciolpani cu mobra ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-ai luat hainute noi Trompitei, de sarbatori ! :D Arata foarte bine, felicitari Bro si la cat mai multe drumuri frumoase cu ea de-acum incolo! :) :D

 

Da multumesc sa fie :)

Mesaj completat

Bre tu erai azi pe la amiaza prin ciolpani cu mobra ?

hahahaha da eu eram :D am scos`o un pic sa traga putin aer de iarna pe "nari" ...fac ce fac dai de mine

Mesaj completat

seamana cu al meu

un pic doar din profil si parca la bordul ala patratos de anii 80`

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da multumesc sa fie :)

Mesaj completat

 

hahahaha da eu eram :) am scos`o un pic sa traga putin aer de iarna pe "nari" ...fac ce fac dai de mine

Mesaj completat

 

un pic doar din profil si parca la bordul ala patratos de anii 80`

. N

Da da bordul ăla urat stil anii 80

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclete cu suflet si personalitate! ce imi place la aprilia mea e ca desi toba suna bine de tot motorul parca e galeata cu suruburi :) chiar mi s-a intamplat odata sa ma intrebe un angajat de la o benzinarie daca e diesel :) ca auzise el de ceva motoare indiene diesel. dupa ce l-am intrebat daca "aprilia" ii suna a hindi i-a trecut :D

 

Deci am sa pun aici un clip foarte interesant ,acelasi motor il avem si noi pe aprilia doar ca acestea de pe can-am au cutia modificata(5 viteze+1 inapoi) si nu este twin spark ca al nostru si alt capac diferit pe partea cu ambreiajul in rest identic si la fel...tzacanitul(nici de cum sunet de suruburi ca la ducati) acela de care vorbesti tu este ceva normal pt aceste motoare (daca vezi clipul ai sa iti dai seama si ce tzacane) la ducati dupa ce stiu sunet de surubareala se aude de la acel ambreiaj uscat,aici este alta poveste .

 

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahahaha da eu eram :) am scos`o un pic sa traga putin aer de iarna pe "nari" ...fac ce fac dai de mine

 

Pai atunci nu mai urmari :) Se aude frumos doamna ta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
Deci am sa pun aici un clip foarte interesant ,acelasi motor il avem si noi pe aprilia doar ca acestea de pe can-am au cutia modificata(5 viteze+1 inapoi) si nu este twin spark ca al nostru si alt capac diferit pe partea cu ambreiajul in rest identic si la fel...tzacanitul(nici de cum sunet de suruburi ca la ducati) acela de care vorbesti tu este ceva normal pt aceste motoare (daca vezi clipul ai sa iti dai seama si ce tzacane) la ducati dupa ce stiu sunet de surubareala se aude de la acel ambreiaj uscat,aici este alta poveste .

 

 

 

intinzatorul de lant. :) eu mi-am pus manuale, nu mai tzacane dar tot mai zgomotos e motorul. mai silentios decat la alte rsv-uri (n-am mai vazut decat 2 pana acum totusi)dar oricum zgomotos decat japonezele. in schimb pe afara oamenii trec intr-o veselie de 80.000 de mile si inca merg bine. si asta pe rsv-uri care macar teoretic sunt mai stresate din cauza puterii un pic mai mari si a faptului ca sunt ss-uri. deci n-are treaba cu fiabilitatea. totusi rotax face in principal motoare de avion, ar fi fost si culmea sa faca motoare proaste :) chiar si cele de 50 si 125 sunt exemple de fiabilitate. problema sunt copii care nu stiu sa le foloseasca si sa le intretina fiind motoare 2t si dau vina pe fiabilitate. mai vin si cei cu nsr-uri care n-au aceeasi putere da' se umfla ca-s cine-stie de simboluri de fiabilitate. in fine... iar de electrica la fel, partea de gestionare a motorului e facuta tot de rotax. pe ce au mai pus mana italienii e legat de lumini si mufele de la releul de incarcare care recunosc ca-s proaste de noi. chiar daca nu se topesc ca in unele cazuri nu fac contact cum trebuie din cauza papucilor. se remediaza prin eliminarea lor si lipirea directa a firelor. :D

 

pentru cei cu futura (si nu numai, sunt aceleasi motoare, diferenta de putere si cuplu fiind din chip si tobe) un site foarte interesant: http://www.apriliafutura.co.uk/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intinzatorul de lant. :) eu mi-am pus manuale, nu mai tzacane dar tot mai zgomotos e motorul. mai silentios decat la alte rsv-uri (n-am mai vazut decat 2 pana acum totusi)dar oricum zgomotos decat japonezele. in schimb pe afara oamenii trec intr-o veselie de 80.000 de mile si inca merg bine. si asta pe rsv-uri care macar teoretic sunt mai stresate din cauza puterii un pic mai mari si a faptului ca sunt ss-uri. deci n-are treaba cu fiabilitatea. totusi rotax face in principal motoare de avion, ar fi fost si culmea sa faca motoare proaste :D chiar si cele de 50 si 125 sunt exemple de fiabilitate. problema sunt copii care nu stiu sa le foloseasca si sa le intretina fiind motoare 2t si dau vina pe fiabilitate. mai vin si cei cu nsr-uri care n-au aceeasi putere da' se umfla ca-s cine-stie de simboluri de fiabilitate. in fine... iar de electrica la fel, partea de gestionare a motorului e facuta tot de rotax. pe ce au mai pus mana italienii e legat de lumini si mufele de la releul de incarcare care recunosc ca-s proaste de noi. chiar daca nu se topesc ca in unele cazuri nu fac contact cum trebuie din cauza papucilor. se remediaza prin eliminarea lor si lipirea directa a firelor. :D

 

pentru cei cu futura (si nu numai, sunt aceleasi motoare, diferenta de putere si cuplu fiind din chip si tobe) un site foarte interesant: http://www.apriliafutura.co.uk/

 

e vechi man, e vechi site`ul :)

Mesaj completat

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...