Sari la conținut

Roti,butuci,spite...


utzelu
 Share

Postări Recomandate

vopseaua crapa. punct!

 

 

metoda asa merge la orice cauciuc?

si pe unde gafezi vopsesti cu negru? ... :laugh:

merita investigata smecheria. desi... nu stiu ce sa cred...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

vopseaua crapa. punct!

 

 

metoda asa merge la orice cauciuc?

Din cate m-am documentat mai demult am aflat ca materia din care se fac anvelopele e alba (copacul de cauciuc), deci mare posibilitate sa fie valabila.

Oricum am o anvelopa care la primavara o dau jos de pe motor si trebuie sa pun video-ul asta in practica!

Ne-am cam bagat pe off topic. Mai bine trecem discutia la topicul corespunzator /index.php?/topic/60051-rotibutucispite/

Am sa sterg mai incolo cele care sunt off topic, pentru ca nu stiu sa le mut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate m-am documentat mai demult am aflat ca materia din care se fac anvelopele e alba (copacul de cauciuc), deci mare posibilitate sa fie valabila.

Oricum am o anvelopa care la primavara o dau jos de pe motor si trebuie sa pun video-ul asta in practica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si nefiind tratat, albul va deveni gri murdar dupa primii 5km... si va arata fix pix... Trebuie gasita o solutie, un lac elastic, ceva... ca white wall-ul de la caucicucurile facute special, sunt rezistente la murdarie... cat de cat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am instalat Portawalls - urile achizitionate via ebay. La inceput am fost un pic sceptic in ceea ce le priveste insa cand le am vazut in realitate si mai ales cand le am montat am realizat ca afacerea a fost chiar una buna. Initial cochetam cu ideea de a comanda de prin US maglavaisuri cu care sa vopsesc cauciucul, celor care se gandesc la treburi de genul le recomand sa nu arunce banii pe fereastra . Portawalls Rulz!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am instalat Portawalls - urile achizitionate via ebay. La inceput am fost un pic sceptic in ceea ce le priveste insa cand le am vazut in realitate si mai ales cand le am montat am realizat ca afacerea a fost chiar una buna. Initial cochetam cu ideea de a comanda de prin US maglavaisuri cu care sa vopsesc cauciucul, celor care se gandesc la treburi de genul le recomand sa nu arunce banii pe fereastra . Portawalls Rulz!

Interesant, trebuie sa ne lamuresti cu niste poze pentru ca m-ai facut curios!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asta i rezultatul final, de care eu unul sunt foarte multumit !post-65527-0-17615800-1361051849_thumb.jpgpost-65527-0-15943200-1361051865_thumb.jpgpost-65527-0-25997200-1361051883_thumb.jpg

 

Am atasat si instructiunile de montaj insa sunt destule clipuri pe youtube din care se vede cu ochiu' liber ca nu i inginerie genetica.

Editat de fast_joe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

roti de shadow 750 '99:

curatate, vopsite in camp electrostatic, si montate cauciucuri noi white wall:

chiar daca in poze arata bine, in realitate arata mult mai bine :)

a trebuit sa le desfaci?sau le-au sablat/vopsit asa cum erau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Sunt de auto, nu stiu daca se potrivesc si pe moto, dar poate e de interes si pt voi (mie nu imi plac)... white walls cu 130 lei setul de 4, pe 13, 14, 15 si posibil sa aduca si mai mari... cel mai bine aflati la tel :)

http://forum.4tuning.ro/646-piese-old-school-cars-vanzare/343315-vand-whitewalls-13-14-15-a.html#post5432049

p.s: daca nu puteti vedea anuntul, spuneti si postez eu nr lui aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

roti de shadow 750 '99:

curatate, vopsite in camp electrostatic, si montate cauciucuri noi white wall:

chiar daca in poze arata bine, in realitate arata mult mai bine :)

Daca spitele ramaneau cromate era si mai criminala afacerea.E bine si asa!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

si nefiind tratat, albul va deveni gri murdar dupa primii 5km... si va arata fix pix... Trebuie gasita o solutie, un lac elastic, ceva... ca white wall-ul de la caucicucurile facute special, sunt rezistente la murdarie... cat de cat...

Caucicucurile,no? :funny:

 

Dar de o conversie tubeless,ce ziceti?Ca pe mine ma tenteaza la Dragstar 1100.

OUTEX CLEAR TUBELESS KIT

Cu un kit pentru pana rezolvi problema pe marginea drumului,iar un compresor are in masina tot al cincilea automobilist.Plus ca e roata mai usoara,nu face explozie,etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caucicucurile,no? :funny:

 

Dar de o conversie tubeless,ce ziceti?Ca pe mine ma tenteaza la Dragstar 1100.

OUTEX CLEAR TUBELESS KIT

Cu un kit pentru pana rezolvi problema pe marginea drumului,iar un compresor are in masina tot al cincilea automobilist.Plus ca e roata mai usoara,nu face explozie,etc.

Ahoi!

Sa stii ca e tentant! Cat e pretul la un asemenea kit?

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect...Da ia repara o pana la o roata cu camera si sa fii singur, undeva la dracu'-'n praznic...Eu cu snur din latex varat in gaura, am umblat un an cu masina...si probleme zero.Eu cred ca e muuult mai ok sa repari pana fara sa dai jos totul...

Editat de MOTORIOUS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreo 150 usd.

:stuck:

 

suna de-a dreptul tentant cei drep, in locul a 5 dolari cat ar costa o camera!

Uneori faci balanta, benzina sau tubless :tomato:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect...Da ia repara o pana la o roata cu camera si sa fii singur, undeva la dracu'-'n praznic...Eu cu snur din latex varat in gaura, am umblat un an cu masina...si probleme zero.Eu cred ca e muuult mai ok sa repari pana fara sa dai jos totul...

ai!

la masina= geanta plina.

rezolvam pana,dar daca se rupe o singura spita? sau mai multe

una singura duce dupa ea toata roata la dezastru in timp scurt daca nu e schimbata

desfaci 150 eur sa schimbi spita si pui inapoi alti 150 eur(daca ai norocul sa ai un kit de rezerva), eu unul nu le vad alea refolosibile, da poate ma insel.

nu te contrazic pin faptul ca nu e bun kit-ul in discutie , ca nu ar avea avantaje, insa la aplicatie moto, cum e inel-spita e doar risipa de bani, dupa mine, dar e doar parerea mea.

in schimb geanta plina moto.. acolo da! suna frumos cu avantaje mai multe decat dezavantaje.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai!

la masina= geanta plina.

rezolvam pana,dar daca se rupe o singura spita? sau mai multe

una singura duce dupa ea toata roata la dezastru in timp scurt daca nu e schimbata

desfaci 150 eur sa schimbi spita si pui inapoi alti 150 eur(daca ai norocul sa ai un kit de rezerva), eu unul nu le vad alea refolosibile, da poate ma insel.

nu te contrazic pin faptul ca nu e bun kit-ul in discutie , ca nu ar avea avantaje, insa la aplicatie moto, cum e inel-spita e doar risipa de bani, dupa mine, dar e doar parerea mea.

in schimb geanta plina moto.. acolo da! suna frumos cu avantaje mai multe decat dezavantaje.

In instructiuni zice ca se poate decupa in juru niplului in cauza.Se inlocuieste spita si se reetanseaza decupajul.Plus ca pe fiecare niple se lipeste un fel de cerculet din alt material care permite si reglarea spitelor.Vezi filmuletul sau cauta e forumuri.Eu cred ca e ok.Si la chopppere sppitele se bulesc foarte rar.La enduro e altceva.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai!

la masina= geanta plina.

rezolvam pana,dar daca se rupe o singura spita? sau mai multe

una singura duce dupa ea toata roata la dezastru in timp scurt daca nu e schimbata

desfaci 150 eur sa schimbi spita si pui inapoi alti 150 eur(daca ai norocul sa ai un kit de rezerva), eu unul nu le vad alea refolosibile, da poate ma insel.

nu te contrazic pin faptul ca nu e bun kit-ul in discutie , ca nu ar avea avantaje, insa la aplicatie moto, cum e inel-spita e doar risipa de bani, dupa mine, dar e doar parerea mea.

in schimb geanta plina moto.. acolo da! suna frumos cu avantaje mai multe decat dezavantaje.

aici te contrazic,la chopper nu-i problema cu 1-2 spite rupte.

iar kit-ul ala de sigilare il pui la inceput,cind ai roata noua,si gata....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...