Sari la conținut

Roti,butuci,spite...


utzelu
 Share

Postări Recomandate

salut

Man de ce nu vorbesti cu basty de la brasov si incercati sa faceti un butuc pt spite ce il adaptati la cardanul tau....

Cauti o geanta de masina lata....sau faceti o geanta din doua roti....cred ca ai iesii mult mai eftin pt ca o roata pt cauciuc de 300- 330 te ajunge foarte scump....eu sunt foarte sigur ca basty tear putea ajuta cu ceva...

 

salut numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut

Man de ce nu vorbesti cu basty de la brasov si incercati sa faceti un butuc pt spite ce il adaptati la cardanul tau....

Cauti o geanta de masina lata....sau faceti o geanta din doua roti....cred ca ai iesii mult mai eftin pt ca o roata pt cauciuc de 300- 330 te ajunge foarte scump....eu sunt foarte sigur ca basty tear putea ajuta cu ceva...

 

salut numa bine

 

salut.

 

asta ma gandeam si eu pana la urma ca ar fi solutia pt ca ai dreptate...o janta de 17''x12" pt 330 e custom si pentru state...si chiar daca in cel mai bun caz o gasesti in vreo mie cincisute de dolari mai pui si transportul si te cam rupe plus ca eu nici nu vreau crom pe ele ca nu se potriveste cu restul imaginii pe care am incercat sa o "creez" pana acu...

 

numa bine si mersi de invatatura :)

post-16157-1222789336_thumb.jpgpost-16157-1222789486_thumb.jpgpost-16157-1222789507_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa pui un 330 sau 300 pe al tau motor e tare complicat mai clar zis foarte greu de pus avind cardan...si unica chestie este sa pui roata mai pe o parte pe spate si in acel moment nu mai sunt rotile pe aceleasi linie...si afecteza mult la ciclistica motorului si la condus...

 

un sfat ar fii sa pui tractiunea pe lant se poate doar ...ca trebe facuta o piesa exact la iesirea din cutie a cardanului...

 

scuze de off topic

 

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
am nevoie de o roata de japo pe 15(spitata)....care are asa ceva la vanzare sa lase un mesaj ceva;)

 

 

saltare! nu mai incerci sa o respitezi pe a ta?cu spitze in X bineinteles...

 

mai da un semn si pe mess!mi-am luat nipra...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care are nevoie de inspitat roti, sa zica. ii garantez ca nu are ce cusur sa gaseasca rotii. le pot face si la 4 si la 6 gauri, cum vrea el, cu conditia sa nu fie janta troznita.

ii pun si spite pe janta noua si recentrat cu spitele vechi. ne putem intalni in buc sau apelam la posta.

 

drumuri uscate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care are nevoie de inspitat roti, sa zica. ii garantez ca nu are ce cusur sa gaseasca rotii. le pot face si la 4 si la 6 gauri, cum vrea el, cu conditia sa nu fie janta troznita.

ii pun si spite pe janta noua si recentrat cu spitele vechi. ne putem intalni in buc sau apelam la posta.

 

drumuri uscate.

e bine ca te avem printre noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa pui un 330 sau 300 pe al tau motor e tare complicat mai clar zis foarte greu de pus avind cardan...si unica chestie este sa pui roata mai pe o parte pe spate si in acel moment nu mai sunt rotile pe aceleasi linie...si afecteza mult la ciclistica motorului si la condus...

 

un sfat ar fii sa pui tractiunea pe lant se poate doar ...ca trebe facuta o piesa exact la iesirea din cutie a cardanului...

 

scuze de off topic

 

salut

 

Uite o idee de conversie pe lant care ar putea sa-ti dea posibilitatea instalarii unei roti groase:

 

post-7633-1224252873_thumb.jpgpost-7633-1224252882_thumb.jpgpost-7633-1224252891_thumb.jpgpost-7633-1224252908_thumb.jpgpost-7633-1224252900_thumb.jpgpost-7633-1224252922_thumb.jpgpost-7633-1224252942_thumb.jpgpost-7633-1224252955_thumb.jpgpost-7633-1224252967_thumb.jpgpost-7633-1224252978_thumb.jpgpost-7633-1224252990_thumb.jpgpost-7633-1224253000_thumb.jpgpost-7633-1224253009_thumb.jpg

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite o idee de conversie pe lant care ar putea sa-ti dea posibilitatea instalarii unei roti groase:

 

post-7633-1224252873_thumb.jpg

 

Ca sa fie informatia completa va rog cind puneti poze puneti si linkul de unde luati pozele, asa este mult mai informativ decit ceva poze...se poate intra in contact pe mail sau mes sau telefon cu constructorul...sau fabricantul....

 

asta ar insemna o informatie utila...

 

va salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorry, si eu am gasit chestia asta ca link catre un site de poze gen photobucket...

http://s48.photobucket.com/albums/f202/Jed...1100%20chopper/

http://www.customfighters.com/forums/showthread.php?p=123276 - uitati-va la userul chandler...

Mea culpa, e nasol sa pui poze pe forumul asta, tre sa le pui una cate una si nu te lasa sa postezi arhive....

Editat de Darth Wraith
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Care stiti ce masini au jante din otel pe 16?late...una in jur de 190 si cealalta peste 200 cat de mult...

stiti careva pe cat sunt la modelul de Aro cu roti late?.paremise pe 15 insa vreau sa stiu sigur

 

va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

la aro sunt e 15

pe 16 erau IMS, broascca

astea mai noi nu le mai stiu

dar te dui la o vulcanizare mai mare care sa aiba si jante si cauti acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

:blink: Dupa ce a reusit un taximetrist sa-mi taie fata si sa se mai si opreasca in mijlocul strazii ...m-a adus in situatia in care trebuie sa schimb roata de fata de la Virago 535...

Are cineva? Pret?

PS: La viteza adecvata si unghiul potrivit...un XV535 de la yamaha poate sa rupa o roata de logan... :unsure:

Editat de blackdtr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se potrivesc rotille de 21" de la Harley la Suzuki Intruder? VS600/750/800/1400

daca stie cineva ca se poate, e nevoie de ceva modificari? cu aripa e ok, cele de la VS800 merg la VS1400, cu discul e clar, in functie de nr. de gauri dar la butuc sau cum ii spune ...

 

merci mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se potrivesc rotille de 21" de la Harley la Suzuki Intruder? VS600/750/800/1400

daca stie cineva ca se poate, e nevoie de ceva modificari? cu aripa e ok, cele de la VS800 merg la VS1400, cu discul e clar, in functie de nr. de gauri dar la butuc sau cum ii spune ...

 

merci mult

 

anybody? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Merge 21 de la harley la intruder 1,4 dar trebe modificat suportul de etrier si ceva bucse...Daca vrei furca mai lunga o sa ai probleme la franare . Daca nu e ok.

 

Cineva care are sau stie de o roata fata virago 535 sau daca se potrivesc cele de la 750 sau 1000????

Multam anticipat! :unsure: :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Merge 21 de la harley la intruder 1,4 dar trebe modificat suportul de etrier si ceva bucse...Daca vrei furca mai lunga o sa ai probleme la franare . Daca nu e ok.

 

Cineva care are sau stie de o roata fata virago 535 sau daca se potrivesc cele de la 750 sau 1000????

Multam anticipat! :unsure: :blink:

nu se potrivesc de la 750 si 1100

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cine are oarece probleme legate de centrarea rotilor ( spite rupte, slabite, inlocuite) , sunt dispus sa dau o mana de ajutor( de fapt ar fi 2 maine, chiar dibace), mai ales pentru zona Bucuresti, indoferent de tipul motocicletei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...