Sari la conținut

accident cu scuterul


g31987
 Share

Postări Recomandate

Am avut un incident in trafic cu un taximetrist, care mi-a taiat fata. l-am lovit doar cu genunchiul, insa a fost suficient sa ma dezechilibreze si sa ma imprastie pe jos. Problema mai mare e ca el a fugit de la locul accidentului, iar eu nu am decat numarul de inmatriculare. De la o cunostiinta din politie, am aflat ca masina are certificatul de inmatriculare retinut din februarie. la politie sa declar accidentul am fost, insa scuterul nu era am meu, si nu am actele(nici propietarul nu le gaseste, iar amenda, mi-a zis politistul de la accidente, e de 10 bastoane) asadar am renuntat. Aveti cumva idee cum il gasesc pe idiot? numarul de taxi e b-45-zbd si compania, din cate am inteles, e taxi leone.

 

 

 

PS. nu am stiut unde sa il incadrez. la accidente sau la scutere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e vorba de asta.....ca pana la urma gasim si actele, si oricum apare inregistrat pe primarie si cu asigurarea facuta(rca). faza e ca nu stiu daca masina lui are ceva lovit(si tind sa cred ca genunchiul meu nu-i atat de tare) si atunci m-as chinuii sa fac dovada ca el e cel care m-a lovit....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti sigur pe tine si chiar vrei sa faci ceva, verifica daca exista camere video prin zona, iar in cazul deschiderii unei anchete politia poate cere inregistrari.

 

Daca taximetristul a fugit de la locul accidentului e clar ca nu iti va da nici o desbagubire in cazul in care il gasesti.

 

Insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut un incident in trafic cu un taximetrist, care mi-a taiat fata. l-am lovit doar cu genunchiul, insa a fost suficient sa ma dezechilibreze si sa ma imprastie pe jos. Problema mai mare e ca el a fugit de la locul accidentului, iar eu nu am decat numarul de inmatriculare. De la o cunostiinta din politie, am aflat ca masina are certificatul de inmatriculare retinut din februarie. la politie sa declar accidentul am fost, insa scuterul nu era am meu, si nu am actele(nici propietarul nu le gaseste, iar amenda, mi-a zis politistul de la accidente, e de 10 bastoane) asadar am renuntat. Aveti cumva idee cum il gasesc pe idiot? numarul de taxi e b-45-zbd si compania, din cate am inteles, e taxi leone.

 

 

 

PS. nu am stiut unde sa il incadrez. la accidente sau la scutere.

 

sa fii sanatos , asa se intampla cand fac accident 2 fara acte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti cumva idee cum il gasesc pe idiot? numarul de taxi e b-45-zbd si compania, din cate am inteles, e taxi leone.

 

 

 

PS. nu am stiut unde sa il incadrez. la accidente sau la scutere.

 

 

ca sa-l gasesti:

1. suni la taxi leone

2.te adresezi unui avocat si-l gaseste el pt tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...