Sari la conținut

Caut Simson pentru restaurare


Papa_Bear
 Share

Postări Recomandate

Salut tuturor,

 

Am si eu o intrebare; caut o motocicleta pentru a o restaura. Cel mai mult m-ar interesa un Simson, insa si un IJ sau un MZ 125 ar fi OK. Stie cineva asa ceva de vanzare intr-o stare cat mai originala? Nu trebuie sa fie cu numere noi sau functionala. Ar fi foarte buna si o motocicleata uitata de timp si de oameni printr-o magazie...si de care proprietarul vrea sa scape...

 

Pana acum pot sa ma laud cu restaurarea unui Ural...de care sunt foarte incantat...cat de curand voi pune si ceva poze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ilie 0768834730 langa 15km de bucuresti, un mz 125 , mz 175, 250 , simson cu acte noi si un ij 49 fara acte...ce motociclete vrei tu este plin, trebuie doar sa rasfoiesti bine pe aici si sa cauti ce iti convine cel mai mult.

Editat de master_alexut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna tuturor,

 

Va multumesc pentru informatiile oferite pana acum....

 

Asa cum am promis atasez si 2 poze cu Uralul meu... Sorry daca sunt neclare dar le-am facut pe fuga cu mobilul... Promit sa pun unele mai bune in care sa se poata observa motocicleta in ansamblu...

post-61548-1290012409_thumb.jpg

post-61548-1290012459_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si atasul ei original... Il voi pune la primavara cand trebuie sa fac ITP-ul... Iarna o va petrece solo, din motive de optimizare de spatiu la mine in garaj pe de-o parte si pe de alta parte, sa pot sa ii fac mentenanta de iarna mai usor...

:goodposting: :blink:

 

PS: Frumos M-ul...

 

Tu ai cumva si un BMW R60/5?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Mai astept noi informatii...

 

Nu mai stie nimeni nimic?

Salve.Am un ij 49 cu talon vechi(proprietarul inca mai misca),10 mz 125 cu talon vechi(cu o parte din proprietari in miscare) , vreo 15 simson sport cu taloane vechi (inca mai zburda din proprietari) si vreo 5 sporturi cu numere noi.Pe langa astea mai detin vreo 3 tone de piese pentru ele.Am si alte putregaiuri,daca chiar esti interesat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Salve.Am un ij 49 cu talon vechi(proprietarul inca mai misca),10 mz 125 cu talon vechi(cu o parte din proprietari in miscare) , vreo 15 simson sport cu taloane vechi (inca mai zburda din proprietari) si vreo 5 sporturi cu numere noi.Pe langa astea mai detin vreo 3 tone de piese pentru ele.Am si alte putregaiuri,daca chiar esti interesat.

Simson Simson, si eu caut un Simson sau un Gât de Lup înmatriculat sau înmatriculabil, în stare acceptabilă, la care să pun și un atas Stoye. Stiu un astfel de atas abandonat de mult, sper că reusesc să mi-l iau. Te rog, când îți permite timpul fă-mi o ofertă cu poze și prețuri la vitosivan@yahoo.com!

Mersi mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simson Simson, si eu caut un Simson sau un Gât de Lup înmatriculat sau înmatriculabil, în stare acceptabilă, la care să pun și un atas Stoye. Stiu un astfel de atas abandonat de mult, sper că reusesc să mi-l iau. Te rog, când îți permite timpul fă-mi o ofertă cu poze și prețuri la vitosivan@yahoo.com!

Mersi mult!

 

Salve!Eu nu fac oferte!Eu doar astept!Dar eu zic sa mergi urgent si sa salti atasul.Restul e un fleac.Grabeste-te,ca iarna e pe sfarsite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect...un atas genul ala e mult mai rar decat motocicleta dorita de tine...uneori si mult mai scump.Ia atasul si restul..e can can :angryfire:.Sa ne tii la curent cu treaba...bafta.

Am înțeles! Vă voi ține la curent, mersi pentru sfat!

Mesaj completat

Am fost ieri la om, zice că vinde atașul doar împreună cu Ij 49, dar încă nu știe când și la ce preț.....Mai deține pentru cei interesați un M61 cu ataș + motor de rezervă (monentan dezasamblat pentru vopsire), 2 buc IZH 49, 2 buc RT 125.

 

Revenind la problema mea, am găsit din fericire tot în zonă (HR-CV) un ataș de AWO, încă nu l-am văzut, dar zice omul că e în stare foarte bună, trebuie legat și se poate circula cu el. El l-a folosit împreună cu un gât de lup, și pentru asta a trebuit să facă niște modificări la prindere. Am înțeles că Stoyurile făcute pentru MZ și Simson Sport erau la fel nu și cel de Awo. Întrebarea mea este dacă îmi iau atașul, cum va arăta lângă un MZ sau un Sport? Nu îmi permit un Awo, din acest motiv exclud varianta de a-mi lua unul. Prețul este de 800 lei, vi se pare ok?

Mulțumesc!

 

 

Mesaj completat

corect...un atas genul ala e mult mai rar decat motocicleta dorita de tine...uneori si mult mai scump.Ia atasul si restul..e can can ;).Sa ne tii la curent cu treaba...bafta.

Salut,

Am fost ieri la om, zice că vinde atașul doar împreună cu Ij 49, dar încă nu știe când și la ce preț.....Mai deține pentru cei interesați un M61 cu ataș + motor de rezervă (monentan dezasamblat pentru vopsire), 2 buc IZH 49, 2 buc RT 125.

 

Revenind la problema mea, am găsit din fericire tot în zonă (HR-CV) un ataș de AWO, încă nu l-am văzut, dar zice omul că e în stare foarte bună, trebuie legat și se poate circula cu el. El l-a folosit împreună cu un gât de lup, și pentru asta a trebuit să facă niște modificări la prindere. Am înțeles că Stoyurile făcute pentru MZ și Simson Sport erau la fel nu și cel de Awo. Întrebarea mea este dacă îmi iau atașul, cum va arăta lângă un MZ sau un Sport? Nu îmi permit un Awo, din acest motiv exclud varianta de a-mi lua unul. Prețul este de 800 lei, vi se pare ok?

Mulțumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...