Sari la conținut

HELP - Bec pozitie/frana honda cbr f4i


GJ 00 VEX
 Share

Postări Recomandate

Salut . Am nevoie de niste becuri de pozitie pt Honda cbr 600 f4i. Am cautat in 2 orase , nu au asa ceva pe stoc si nici nu se incumeta sa imi faca comanda pt ca nu stiu cum sa il identifice ( ma intrebau de cod). Totusi ii multumesc Domnului Pop din Rovinari , am cautat 1 ora jumate cu dansu' la ''firmele'' acestuia, am gasit ceva marca Osram si Hella (decat la set de 10 buc. Totusi nu aveau 5 ''craci '' cum e cel original ci 4 ) dar tot nu a putu sa imi comande(nu stiu exact cauza). Am sa atasez o poza sa vedeti despre ce e vorba.

post-60224-1289923260_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut . Am nevoie de niste becuri de pozitie pt Honda cbr 600 f4i. Am cautat in 2 orase , nu au asa ceva pe stoc si nici nu se incumeta sa imi faca comanda pt ca nu stiu cum sa il identifice ( ma intrebau de cod). Totusi ii multumesc Domnului Pop din Rovinari , am cautat 1 ora jumate cu dansu' la ''firmele'' acestuia, am gasit ceva marca Osram si Hella (decat la set de 10 buc. Totusi nu aveau 5 ''craci '' cum e cel original ci 4 ) dar tot nu a putu sa imi comande(nu stiu exact cauza). Am sa atasez o poza sa vedeti despre ce e vorba.

 

Asa am si eu la Transalp. dar am si unul de rezerva :goodposting: . Incearca la usherul /index.php?showuser=944 si cred ca te va ajuta el. In cel mai rau caz poti sa schimbi soculul de la stop cu unul in care incape un bec cu dulie rotunda dar tot pe doua functii , stop si pozitie. Nu e mare lucru. Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa am si eu la masina, pe spate. Si cele de stop si cele de ceata la fel sunt. E soclu ca si pentru cele mici.. doar ca e mare.

Sunt becuri obisnuite, adica apar in cataloagele de becuri auto la firmele mari de becuri, numai ca nu se vand asa des si comerciantii nu le aduc.

 

Becul se cheama exact W21/5W.. si cel simplu cu un singur filament de 21w se numeste W21W.

Mesaj completat

Btw, unde vezi tu ca cel original are 5 "craci"? :goodposting: Al cincilea "crac" are rol de a sustine filamentul, nu are rol in circuitul electric, becul e cu 4 picioruse, are 2 filamente si 4 picioruse de contact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soclu de soclu. Din ala care se baga numai tipul ala de bec :goodposting: . Hai mai Dane, chiar nu ai dat peste asa ceva inca?

Sincer nu stiu denumirea tehnica.

Orice bec are un soclu, o denumire, ceva. De regula alea in genu is T-ceva.

 

Alea din bord de la majoritatea mobrelor is T5.

 

Nu intreb de alta, dar are un tovarash ceva asemanator da mai mare la Varadero.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea sunt W bre..

Mesaj completat

Uite-l aici: http://www.narvaromania.ro/becuri-12v/w21-...-5w-w3x16q.html

Corect. Nu stiam unde mai vazusem dar acu mi-am dat seama... In televizoru cu lampi a lu' bunica-mea :goodposting:

 

Deci Honda are semnalizari cu lampi. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu intreb de alta, dar are un tovarash ceva asemanator da mai mare la Varadero.

E acelasi ca si asta, nu exista mai mare.

 

cele mici de pozitii sunt W5W

cele mari sunt W21W..

nu exista cu soclu mai mare decat cel de 21..

 

cele mici mici de bord nu stiu cum se numesc desi am pe undeva..

 

Masina mea e mazda, poate la japoneji le plac becuri cu socluri ciudate, si eu am injurat cand le-am vazut la masina, dar apoi am gasit usor. Sunt tot becuri, anyway

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...