Sari la conținut

Omu


Postări Recomandate

Eu vin sambata din Campina. Ca sa nu ne incurcam, ne putem vedea in Sinaia (de unde incepe traseul), in fata hotelului International, la ora 10.00. Oricum, ar fi bine sa notati nr. meu ca sa putem tine legatura daca intervine ceva (mi se spune Angi). Daca veniti, ridicati mana, si daca ati ridicat-o, sa veniti.....sa nu v-astept degeaba. Bafta :baldy:

 

 

 

P.S.- De maine, de pe la ora 15.00, nu mai am net, asa ca deca este ceva, sunati-ma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma mi-am pus planul in practica singur :angryfire: Am fost la OMU si a fost super ;) Peisajul superb. Norii erau putin mai jos si aratau ca o plapuma in jurul muntilor. Privit de sus, te simteai in varful lumii :angryfire: Din pacate n-am avut aparatul foto la mine de frica sa nu-l fac praf in caz de cazaturi (a fost una :) ). Am o poza, doua, cu niste temerari biciclisti cu care m-am intalnit pe drum. Daca-mi trimit vre-una, v-o postez. In curand voi mai propune un traseu :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am vorbit sus pe platou.

 

uite ceva poze, facute cu tel in drum in sus, inainte de intalnirea noastra de pe platou.

 

Dupa cum iti spuneam cand ne-am intalnit, nu m-am mai dus pana la Omu, ci numai pana la sfinx si la Babele - cam 200 m am mai facut in sus dupa ce am vorbit cu tine.

post-10709-1157995333_thumb.jpg post-10709-1157995419_thumb.jpg post-10709-1157995461_thumb.jpg

Din pacate, am doar o poza de sus, in care se vede doar motorul, nu si babele sau sfinxul, si un fimluletz cam de kko ca e tot cu telefonul facut. :finger: - si btw nici nu ma lasa sa il uploadez.

post-10709-1157995515_thumb.jpg

 

Am tras o tranta puternica imediat ce am inceput coborarea - cam pe unde ne intalniseram noi cand eu urcam (cred ca m-am speriat la un moment dat ca era o bucata prea abrupta, si am blocat roata fata :angryfire: ), dar - spre surprinderea mea - dupa ce l-am ridicat, motorul a plecat la prima cheie (... doar ca mi-a luat vreo 2 min sa indrept cheia, care se indoise de la cazatura ;) )

Eram intreg, asa ca am luat-o usor :) in jos...

 

Mai am un filmuletz de la o pauza de tigara la coborare, dar nici pe asta nu il pot uploada.

La coborare m-am intersectat cu vreo 15 atv-uri, urcau in 2 grupuri relativ compacte, plus 2 sau 3 gipane, care in sus, care in jos...

... cam asta e, intr-o ora am fost jos in Sinaia, la :angryfire: si :angryfire: ... iar duminica dimineata am plecat inapoi spre casa.

 

Mi-a parut bine de cunostinta, sa ne vedem sanatosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...