Sari la conținut

Accident In Militari


ambidextru
 Share

Postări Recomandate

Ieri dimineatza un Suzuki GSX 600 F a avut un accident destul de nasol cu un TIR. Motorul e facut varza, nu se mai poate recupera nimic. Motociclistul, Meduza, pentru cei care stau in zona Lujerului - Cetatuia, a scapat doar cu julituri. Poate nu am inteles eu bine, dar ar fi scapat cu viatza pentru ca a nimerit sub TIR, intre roti, probabil dupa ce a cazut de pe motor. Motocicleta era imprumutata. Proprietarul terminase "restaurarea" ei de 2 zile. O vopsise, schimbase carenele, etc.

 

Va tin la curent cand aflu detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul si femeia nu se imprumuta.

 

Adevarat graiesti!

Multa sanatate baiatului si... nu as vrea sa fiu in pielea proprietarului saracul! :baldy:

 

Se stie cine a fost de vina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri dimineatza un Suzuki GSX 600 F a avut un accident destul de nasol cu un TIR. Motorul e facut varza, nu se mai poate recupera nimic. Motociclistul, Meduza, pentru cei care stau in zona Lujerului - Cetatuia, a scapat doar cu julituri. Poate nu am inteles eu bine, dar ar fi scapat cu viatza pentru ca a nimerit sub TIR, intre roti, probabil dupa ce a cazut de pe motor. Motocicleta era imprumutata. Proprietarul terminase "restaurarea" ei de 2 zile. O vopsise, schimbase carenele, etc.

 

Va tin la curent cand aflu detalii.

Bafta multa Meduzei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu era cu genti aurii. Am vorbit aseara cu proprietarul si i-am transmis ca motorul si femeia nu se imprumuta. Mi-a raspuns ca femeia nu e nevoie sa o imprumuti, ca se duce singura. E bine ca mai are chef de glume.

 

Pe de alta parte, Meduza a fost un baftos: inainte sa loveasca TIR-ul, a sarit de pe motor. Din cate am inteles, a intrat intre rotile TIR-ului, rostogolindu-se. A iesit de sub TIR cu cateva julituri si ceva vanatai la picior. Inca nu pot confirma faza cu rostogolitul sub TIR, ca nu l-am mai vazut de cateva zile pe Meduza. Sper sa vorbesc cu el zilele astea sa vad cum e...

 

Motorul? A mai recuperat roata din spata si lantul. Sa vedem ce se poate face cu firma de asigurari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...