Sari la conținut

Honda Cbr600rr 2007


nec+ultra
 Share

Postări Recomandate

nu ai inteles nimic :peace:....ai scris tu undeva frate coxanel?! nu.....ne-ai numit automat pe noi fratii tai....duci lipsa de prieteni?!

 

hai BD....ia-te de mine ca fac offtopic....

 

ontopic....cred ca s-a fumat topicul asta.....prea s-au luat toti dupa r6 si nici unul nu a reusit sa faca ceva

Editat de Coxanel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A cam castigat in super-sport "prea-hulita" Honda cbr600 in fata prea-maritului R6. Hai ,reisari ,ziceti de ce a castigat 600rr-ul in fata lui r6?!?!

 

 

Ps:sper ca nu sunt argumentele "lucru de echipa" bla bla etc etc ,caci si Yamaha nu cred ca e chiar asa saraca sa nu isi poata permite ce e mai bun. :peace:

 

 

Pps:HONDA RULLLLLLLLLLLLLLZZZZZZZZZZZZZZ :)

 

Offtopic: Niciodata nu o sa reusesc sa inteleg de ce trebuie lumea sa se certe prin intermediul forumului intalniti-va baieti la un suc sau la o bere (daca sunteti cu sofer) si transati-va problemele acolo
Dar NU ne-am certat ,de unde asemenea gandire!??!....ca s-a discutat in contradictoriu ,asta DA ,dar sunt benefice discutiile in contradictoriu atata timp cat NU se aduc jigniri.Inca odata:cine s-a certat (eu unul ,nu)? :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu poti sa ne arati la toti ce destept esti si sa taci mai silviule?

 

Nu mah e pus pe "pilot automat" si da reply indeferent de idee. :peace:

Dimi ai tu o idee despre motociclism si motoare, insa un pic cam amestecatura pe acolo in capsor. :)

De ce in ultimii ani Honda a rupt la SS: fiindca Ten Kate Honda e o echipa f tare si are sprijin din partea Honda HRC si prepara motoarele alea de 600 cel mai bine. Daca vrei ceva mai legat de motoarele de 600 de serie vezi SuperStock 600 si ai sa vezi ca acolo Honda nu prea mai e in fata .

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu poti sa ne arati la toti ce destept esti si sa taci mai silviule?

Dar tu? :peace:

 

De ce in ultimii ani Honda a rupt la SS: fiindca Ten Kate Honda e o echipa f tare si are sprijin din partea Honda HRC si prepara motoarele alea de 600 cel mai bine. Daca vrei ceva mai legat de motoarele de 600 de serie vezi SuperStock 600 si ai sa vezi ca acolo Honda nu prea mai e in fata
Cumva yamaha sau kawasaki nu au bani?!?!?....nu cred. Ideea era ca ,chiar daca nu este pe primul loc ,este in locuri fruntase ,iar niste cursieri de carton de la noi din tara spun tot felul de jigniri la adresa Hondei ,ca e "prea slaba" etc etc....niste "cursieri" de la noi spun lucrul acesta ,dar in afara oamenii participa in draci pe Honde si CASTIGA. Asta era ideea ,trebuia sa fii perspicac sa prinzi ideea :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu silviule, trebuie sa ai talent ( lucru necunoscut pentru tine ) ....iar cum honda are cel putin la fel de multi bani dar niste piloti ceva mai talentati decat ceilalti, e logic ca iese in fata cateodata/mai mereu/ ia-o cum vrei....noi nu sintem piloti, sintem niste agarici care stiu sa mearga mai bine ca tine pe motor, punct

nu a adus nimeni, sau eu cel putin nu, nici o jignire hondei ci am simtit PERSONAL puncte mai slabe in acceleratie comparand atat 600 cat si 1000 rr-ul cu celelalte concurente.....iar daca tu spui ca stii sa "ii dai"/sa simti o motoreta mai bine ca mine atunci ma retrag de pe acest forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar tu? :peace:

 

iar niste cursieri de carton de la noi din tara

 

Decat sa ma POCNESC de masini si sa incerc sa iau CURBE cu 200 km/h prin porumb ...prefer sa fiu cursier de carton

Te las pe tine sa-mi spui cum e mai bine

Editat de Braccio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum Yamaha l-a putut cumpara pe Rossi ,crezi ca pilotii de la Honda nu pot fi cumparati(doar si Rossi tot de la Honda a fost cumparat)?!!??! :peace: ...ma indoiesc ,deci cauta un alt motiv :)

nu a adus nimeni, sau eu cel putin nu, nici o jignire hondei ci am simtit PERSONAL
Era vorba de MC :D ...

 

iar daca tu spui ca stii sa "ii dai"/sa simti o motoreta mai bine ca mine atunci ma retrag de pe acest forum
Ce mai rastalmacesti cuvintele ,dar iti mai pun intrebarea odata: AI DAT TU(la oricare ,ca e cbr1000rr ,ca e zx10 ,ca e gsxr1000 sau r1) FULL-THROTTLE in treapta 1-a,caci daca mergi la plimbare e logic sa nu simti nici o diferenta(referitor ca putere)?!?!?...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decat sa ma POCNESC de masini si sa incerc sa iau CURBE cu 200 km/h prin porumb ...prefer sa fiu cursier de carton

Te las pe tine sa-mi spui cum e mai bine

Hai sa-ti raspund si tie ,desi nu te inteleg ,dar ma rog... Ti-am spus eu sa nu te dai la curse!??!...ti-am impus eu un stil de condus ,ceva?!??!?...nu ,nu cred. La fel si in cazul meu ,vreau sa ma fac poster pe un tir la 300km/h ,e ALEGEREA MEA ,la fel cum ai ales si tu sa te dai la curse.Ca nu ma dau la curse(si multa :peace: pt topicul unde ai MINTIT ca particip la curse) si aleg sa ma fac muci pe strada ,e treaba mea ,la fel cum este treaba ta ca te dai la curse si iarasi iti spun ca nu am inteles care e logica postului tau ,dar ma rog... :).Singurul lucru cu care nu sunt in ruptul capului de acord ,este aroganta de care sufera unii(si abserv ca si tu ,din pacate) care participa la curse si isi spun reiseri.Pt mine ,ce se face aici in tara ,e un mare fas ,dar repet fiecare face ce ii place ,dar ,voi reiserii ,nu mai fiti asa aroganti si priviti de sus ca nu sunteti deloc asa sus(daca ati fi fost erati remarcati pana acum de cineva :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Categoric sunteti pe o dreapta mai sus ,dar mai aveti destule ETAJE de urcat ca sa-ti dai seama ca x motocicleta e slaba si y e cea mai tare.Repet ,aroganta m-a deranjat foarte mult

 

 

Ps:daca imi scot "livretul de chilot" ,pot sa fiu si eu asa arogant si sa spun ca x motor e mai slab si y mai tare ,ca deh sunt pilot,nu? :peace: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa devin ca voi?!?!?! :) ...asta chiar nu imi doresc si imi pare rau ca a baut si Bracio apa dupa voi..

 

 

Ps:bracio ,intr-adevar ,a avut rezultate si a tacut din gura nu a latrat aiurea (tot respectul meu pt lucrul acesta),dar ce mai zici de alt "concurent" pe care il ridici in slavi ,tot aici ,de la Buzau? :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFFTOPIC:

bai, sunteti vomitivi.

un topic care a inceput bine cu cateva posturi si care a continuat cu aproape 100 de posturi offtopic.

ciocaniti'va in alta parte oameni buni..

 

Edited by moderator : Am avertizat o data echipa silviu+braccio+coxanelu.A 2-a oara nu o sa o mai fac.Personal nu dau 2 bani pe faptul ca unii fac nush ce performante pe cursele din romania sau ca altii au colectie de reviste.Sa fie sanatosi si sa se certe in alta parte.

 

ONTOPIC:

mie imi place strict ca si design trotineta, insa mi se pare mai frumoasa 2005-2006. carenele aproape ca au devenit element de design, protectia la vand la picioare se pare ca s'a redus drastic.

in materie de performante, sa asteptam niste review'uri..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca si "vechiul" model (2004-2005) s-a clasat FOARTE BINE(imediat dupa r6 si zx6 care au scos acelasi timp pe circuit ,iar cbr-ul a venit la 0,1 sec in spatele lor) ,nu vad de ce noul model sa nu poata fi referinta in domeniu :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragii mei...motoristi,cbr-isti,,...oare nu mai sunteti pt noutati?nu mai vreti evolutie?mai oameni buni ..orice moto iesita noua are in spate ani buni de munca...asa pentru cei ce nu le place noul model cbr 600..1000..rr inseamna ca nu stiu ce zic..mai ganditi-va la ce aveti de spus inaintea acestui nou model de la honda.pentru mine e o noua bestie care va aparea pe strazi,care are un nou cadru mult mai stabil,cu un nou aspect,gandit si pentru ai da motoretei o greutate mai mica,,un motor exceptional...si au muncit extrem de mult asupra ambreajului..pt ca avee probleme in timp..si cate si mai cate noutati.....un salut calduros pt toti cei cu honde!!!!!!!!!!!! :ok: :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.pentru mine e o noua bestie care va aparea pe strazi,care are un nou cadru mult mai stabil,
Scuze pt off-topic ,dar am si eu o nedumerire:de la generatie la generatie spun ca au facut cadrul modelui x cu 30-40-50%(sau mai mult) mai stabil ,mai rigid.Totul bun si frumos pana aici ,dar vin cu o intrebare ,daca tot rigidizeaza cadrul in draci(nu ma refer la un anume model de motocicleta,vb la general) de la generatie la generatia ,oare asta sa insemne ca un cadru din 1980 era din plastilina facut in comparatie cu astea noi!??!?!?...chiar nu inteleg

 

ps:scuze de off-topic :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze pt off-topic ,dar am si eu o nedumerire:de la generatie la generatie spun ca au facut cadrul modelui x cu 30-40-50%(sau mai mult) mai stabil ,mai rigid.Totul bun si frumos pana aici ,dar vin cu o intrebare ,daca tot rigidizeaza cadrul in draci(nu ma refer la un anume model de motocicleta,vb la general) de la generatie la generatia ,oare asta sa insemne ca un cadru din 1980 era din plastilina facut in comparatie cu astea noi!??!?!?...chiar nu inteleg

 

ps:scuze de off-topic :angry:

:) eh...stii cum stau lucrurile cu cadrul:?e ca si cum ai crede ca fierul brut e la fel cu titanull.....eh toate chestiile legate de constructia unui cadrutin de ani de zile de cercetari...viata lunga...chiarcrezi ca nu exista schimbari drastice?gandeste-te numai la ce iau fac lui vale46 anu asta cei de la yamaha... :ok: l-au pus aproape tot mp -ulde anu asta sa se dea cu o moto cu cadru nou..si rezultate?ninik..l-au pus inapoi pe cel de anu trecut...ca de nu vale46 era in alta pozie.adica ei au incercat sa testeze un nou cardu dintr-un nou material ,cica mult mai usor si f.f. lejer si f.f. dur.acestea se realizeza prin amestecuri cu diferite aliaje si tot asa pana se obtin prin teste in laboratoare si pe piste un cadru nou.. :) o sa avem in viitorul apropiat moto super usoare...cu motoare super tari. :moto: hai ca am vb prea mult :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...