Sari la conținut

Ce Ati Vrea Sa Aveti In Viitor?


costin_owner
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 98
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu mah...era o gluma...crezi ca nu stiu care e dif dintre naked si sport ? :crack: :crack:

 

LE: sorry de double post :crack: e de la net

Editat de Yo_InKognito
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesant... dar va trebui sa te decizi... naked si carenat sunt doua modele total diferite

nu s-a exprimat cum trebuie dar exista naked carenat (semi- mai precis) si complet naked. in speta modelele S si N.

 

desi multi prieteni se uita cam crucis la mine, nu o sa trec la miare deoarece consider ca sunt prea puternice si nu am suficienta experienta sa le controlez (ei zic ca da, eu zic ca nu ... desi am peste 70.000 km. parcursi cu moto). raman la 600, prefer sa ma mai joc cu unul pentru moment. preocuparea mea e sa scot cat mai mult din potentialul unei moto in loc sa am grija sa nu o supar ca ma pune in nas ...

 

 

si asta va fi la anul :peace: :

 

 

motoarele care se monteaza pe naked nu dispun de ram-air (admisie fortata de aer) iar intreg ansamblul este gandit pt a oferi o curba de cuplu cat mai lina si la turatii cat mai joase. se doreste manevrabilitate, efort minim in condus, putere constanta pt a putea circula confortabil in oras si nu numai etc ... :)

 

motoarele care se monteaza pe naked nu dispun de ram-air (admisie fortata de aer) iar intreg ansamblul este gandit pt a oferi o curba de cuplu cat mai lina si la turatii cat mai joase. se doreste manevrabilitate, efort minim in condus, putere constanta pt a putea circula confortabil in oras si nu numai etc ... :D

post-1314-1159025195_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa i-au carnetul acuma in toamna ...

ori aprilia rs 125 2006 ori honda cbr 125 repsol edition ... :P ...

nu ma pot decide pe care :)

 

 

hmm..vroiai sa ne induci in eroare cu glume destea :lol: crek omu a stiut ce a spus. :D

rs'u ca e mai sport, mai fiabila, design mai tare..si multe altele :peace:

 

intre rs(2T) si cbr(4T) tu zici ca rs-ul e mai fiabil? ;)

ontopic: din moment ce motocicleta te alege pe tine si nu tu pe ea.. vreau sa fiu ales de ceva sport de 600

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intre rs(2T) si cbr(4T) tu zici ca rs-ul e mai fiabil? :peace:

ontopic: din moment ce motocicleta te alege pe tine si nu tu pe ea.. vreau sa fiu ales de ceva sport de 600

 

nu chiar dar gandestete ca totusi e motor in 2t asa ca din start cbr'u are avantaj, deci fiabilitatea de la rs este comparabila cu a cbr'ului care insa are motor in 4t!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu chiar dar gandestete ca totusi e motor in 2t asa ca din start cbr'u are avantaj, deci fiabilitatea de la rs este comparabila cu a cbr'ului care insa are motor in 4t!!

nu inteleg ce e asa de comparabila la ea un motor in 2T condus mai la extrem (forjat) nu va avea o viata prea lunga in comparatie cu un motor in 4T (forjat)..

conteaza foarte mult stilul de condus.. vezi cobraart care a facut cu cbr`ul lui peste 26.000 de km intr-un timp relativ scurt, un rs nu ar fi facut atatia km fara cel putin o problema majora la motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

offtopic: care e diferenta dintre un scuter la viteza de 60 km/h (in mers) de 49 cmc si unu de 125 cmc tot la 60 la ora:D

in primul rand uzura motorului. ala de 125 te duce mult mai mult timp cu 60 Km/h decat unu de 50.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...