Sari la conținut

Excursie la cursele moto 2011 - Brno - Cehia


adrianm
 Share

Postări Recomandate

nu de parcare vorbesc , asa e in parcare nu te laa sa pui cortul , visavis de parcare o un loc viran deci pe partea cu pista , eu am fost indrumat acolo sa campez chiar de cineva de la parcare

 

Da, acum stiu unde zici. Nu stiam ca acolo e moca, ai avut noroc! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, acum stiu unde zici. Nu stiam ca acolo e moca, ai avut noroc! ;)

 

 

e moca moca ....acu nu stiu cum e cand e motogp...am inteles ca e mai aglomerat , dar cand e superbike e mai lejer ...si acolo stai moka , numai ca nu e pazit cu e in parcarea organizata peste drum.

 

 

oricum eu o sa vin si anu asta ...sper sa prind aceeasi mokangeala...daca nu asta e gasesc eu unde sa pun cortul

Editat de XELIBRI2007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si anul trecut in tribuna T2, ma duc si anul asta, tot T2. Am sa iau anul asta si steagul RO pe langa cel cu Bukowina MC ca sa fie clara nationalitatea ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici e champingul din brno?

 

eu nu am fost aici.

 

 

 

acum ceea ce nu inteleg e faptul ca biletele cu t1,t2,t3...etc uite ce zic astia "Holders of all types of tickets to the grandstands T1, T2, T3, T4, T5 a T6 may use the underpass under the track and they can pass throughout the premises.", cica pot utiliza trecerea pe sub pista cine a mai fost stie .

 

ma intreb ce se intampla cu ceilalti care au a,b,c,d,e,f si g ???

 

am impresia ca nu ai acces la parcarea aia interioara unde sunt coryurile cu suveniruri ...voi ce ziceti ?

Mesaj completat

Cand e gepeu e de 3-4 ori mai aglomerat, muuuult mai aglomerat... dar chestia e ca .. numai aglomeratia e faina, in rest fssss.. ;)

 

 

vezi te rog postul cu poza de pe google earth , ala e champingul ?

 

merci

Mesaj completat

cum e nimeni nu stie????

post-16375-1295159783_thumb.jpg

Editat de XELIBRI2007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

"am impresia ca nu ai acces la parcarea aia interioara unde sunt corturile cu suveniruri ...voi ce ziceti ?"

 

corturi cu suveniruri ai peste tot, ba chiar preturile sunt mai mici la aceleasi produse in zonele cu bilete mai ieftine :)

 

dar anul trecut cu bilete la T2 am avut acces si pe linia boxelor la sesiunea de autografe cu pilotii.....

 

mi-au sosit si mie biletele

post-5508-1297170732_thumb.jpg

Editat de dare50
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi te rog postul cu poza de pe google earth , ala e champingul ?

 

merci

Mesaj completat

cum e nimeni nu stie????

 

Nu e ala, ala e parcare. Campinguri sunt mai multe, cele mari sunt putin mai departe. Cel de care vorbeam noi mai devreme unde a fost lasat colegul sa doarma in masina sau sa puna cortul este pe partea dreapta a strazii cum vii spre circuit, deci opus cu ce arati tu, aia e parcare.

 

 

Mesaj completat

ma intreb ce se intampla cu ceilalti care au a,b,c,d,e,f si g ???

 

Cei care au abcdefg pot intra numai pe la intrarile separate ale acestor zone, deci nu pot intra in mijloc la Paddocks. Zona C e tot in interior, se trece pe sub pista.

din d e f g se poate merge direct din una in alta, pt a si b iesi din d e f g - mergi pe drum si intri in a sau b.

 

Oricum, daca nu ai bilet de T1 T2.. etc.. nu ai ce cauta in zona paddocks, oricum acolo sunt 3 tarabe si paddocku.

post-7046-1297262821_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

culmea eu am fost ...cum de nu ne-am intalnit

Mesaj completat

 

 

 

1,33 eur /litru era in vara , acu vad ca ne apropiem si noi de pretu asta

Mesaj completat

 

 

 

chiar langa intrarea in autodrom e un fel de champing gratuit , nu platesti nimic pentru cort si masina.

 

de la champingu asta mai sunt 100 de m pana la intrare

pai la cata lume era cam greu sa ne vedem. iar moto a mea a stat mai mult prin centru iar ultima data am dormit intr-un campus universitar unde a fost oki.este chiar langa fabrica starobrno

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are ideie cineva cat e biletu? acuma si unde se gasesc?

Mesaj completat

am gasit de unde sa iau bilet. acu care a mai fost ce stiti cum e in zona A,B,C,D,E,F,G. vad ca zona C e cea mai misto din ce pare plus ca e 1490czk si care e diferenta intre aceste zone si celalalte: T1,2,3,4,5,6,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are ideie cineva cat e biletu? acuma si unde se gasesc?

Mesaj completat

am gasit de unde sa iau bilet. acu care a mai fost ce stiti cum e in zona A,B,C,D,E,F,G. vad ca zona C e cea mai misto din ce pare plus ca e 1490czk si care e diferenta intre aceste zone si celalalte: T1,2,3,4,5,6,

 

T1-6 sunt tribune, unde poti sa stai jos. Avantajul: ai acces la paddocks si in zonele A, B, C .. G. Dezavantaj: e mai scump.

A, B, C .. G - pe pajiste, langa circuit. Dezavantaj: nu ai acces la paddock..

Editat de mdvd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si avand acces la paddocks se da ceva acolo, praznic, mancare de pleasca, sau ceve de baut? ca asa imi place cand e moka. imi place mai mult pe pajiste, nus asa pretentios, plus ca am vazut ca din zona C spare sa se vada bine cateva curbe

 

deci care e treaba cu paddockul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Anul acesta ne-am gandit sa mergem la etapa de SBK din 10 iulie 2011, suntem doi motociclisti din Petrosani. Speram sa mergem impreuna cu cei ce vin din Bucuresti si nu numai. E necesar sa cumparam bilete de acum sau vom gasi atunci la poarta? Spunea cineva intr-un post anterior ca se gasesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si avand acces la paddocks se da ceva acolo, praznic, mancare de pleasca, sau ceve de baut? ca asa imi place cand e moka. imi place mai mult pe pajiste, nus asa pretentios, plus ca am vazut ca din zona C spare sa se vada bine cateva curbe

 

deci care e treaba cu paddockul?

 

 

Cred ca poti sa stai la o bere cu Rossi, Stoner, etc ..

E o sesiune de autografe sau ceva de genu' asta: vezi mai sus ce zice "dare50" ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Anul acesta ne-am gandit sa mergem la etapa de SBK din 10 iulie 2011, suntem doi motociclisti din Petrosani. Speram sa mergem impreuna cu cei ce vin din Bucuresti si nu numai. E necesar sa cumparam bilete de acum sau vom gasi atunci la poarta? Spunea cineva intr-un post anterior ca se gasesc.

 

Da, eu spuneam. Se gasesc la poarta, stai linistit.

Vinerea la SBK, cand sunt antrenamente si o runda de calificari e chiar intrarea gratis. Si la paddocks.

 

Poza din 2009, am fost doar vineri ca era moca: :bigstar:

IMG_6423.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Imi dau seama ce bucurie pe capul tau daca ai postat de 3 ori!

 

Cum o conving pe nevasta sa ma laseeeeeeeeeeeeeeee! Vreau la BRNOOOOOOOOOOO!!!!!! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi dau seama ce bucurie pe capul tau daca ai postat de 3 ori!

 

Cum o conving pe nevasta sa ma laseeeeeeeeeeeeeeee! Vreau la BRNOOOOOOOOOOO!!!!!! :laugh:

 

Simplu, ii spui ca mai merge cineva care are tot gsx 650 F :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te cred, ca la fel de bucuros as fi si eu!

Bafta, si ne pui si noua poze!

 

@mdvd, crezi ca prezentam incredere? Cand aude nevasta-mea de motociclisti... mai bine spun ca merg cu amanta, ca am mai multe sanse!

Editat de Shepard
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...