Sari la conținut

probleme la r1 '04?


cyborg
 Share

Postări Recomandate

eh, au probleme cu clapele...aaa, strunele...aaa, vroiam sa zic, burdufu....sau acordeoane nu fac ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R1 oricum mincau ulei, ca mai toate yamaha. Stiu si fzr si r1 si r6 cu aceeasi problema. Probabil d-asta merg asa de tare, ca e pistonul mai mic decit cilindru si mai trece si ceva ulei si frecarea e mai mica intre cilindru si piston. Asta e bine ca uzura in timp e mica, dar tre sa umbli cu bidonul de ulei sub sa (ca la moto in 2 timpi). De aici mai rezulta un avantaj: nu schimbi niciodata uleiul...ca e tot timpul nou, deci inca un parametru care contribuie la uzura mica a motorului. :D

 

R

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cutia de viteze e de fapt o punga cu viteze. mai exact este un burduf din piele de oaie, ramas de pe vremea cind yamaha vroia sa se lanseze si in afacerea cu cimpoaie.

alte intrebari ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cutia de viteze e de fapt o punga cu viteze. mai exact este un burduf din piele de oaie, ramas de pe vremea cind yamaha vroia sa se lanseze si in afacerea cu cimpoaie.

alte intrebari ?

Cred ca ti s-a aplecat de la atita clorofila :D Incorigibil :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu unii, dar sunt fani yamaha. de aia e liniste.

Desi am Suzuki sunt si fan Yamaha printre altele. As prefera adevarul gol-golutz decit sa dau o caruta de bani pe ceva ce... si atita, fie chiar si Yamaha. Cred ca Rossi la modelul M1 nu are problemele astea, nu? Si asta pentru protectia noastra...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R1 oricum mincau ulei, ca mai toate yamaha. Stiu si fzr si r1 si r6 cu aceeasi problema. Probabil d-asta merg asa de tare, ca e pistonul mai mic decit cilindru si mai trece si ceva ulei si frecarea e mai mica intre cilindru si piston. Asta e bine ca uzura in timp e mica, dar tre sa umbli cu bidonul de ulei sub sa (ca la moto in 2 timpi). De aici mai rezulta un avantaj: nu schimbi niciodata uleiul...ca e tot timpul nou, deci inca un parametru care contribuie la uzura mica a motorului. :lol:

 

R

Iarta-i Doamne ca nu stiu ce spun... :D :P :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R1 oricum mincau ulei, ca mai toate yamaha. Stiu si fzr si r1 si r6 cu aceeasi problema. Probabil d-asta merg asa de tare, ca e pistonul mai mic decit cilindru si mai trece si ceva ulei si frecarea e mai mica intre cilindru si piston. Asta e bine ca uzura in timp e mica, dar tre sa umbli cu bidonul de ulei sub sa (ca la moto in 2 timpi). De aici mai rezulta un avantaj: nu schimbi niciodata uleiul...ca e tot timpul nou, deci inca un parametru care contribuie la uzura mica a motorului. :lol:

 

R

Iarta-i Doamne ca nu stiu ce spun... :D :P :lol: :D

Batem cimpii! Cineva a pus o intrebare intr-un topic si unii au facut varza din el. Deh, ca doar traim intr-o tara de mishtocari. Dar in schimb merge contorul la posturi si poate prindem o casca gratuita :lol: la postu 20.000 :)

Asta e!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hop si io ca-i fara bani! macar un briceag sau un lunceak!!!

lasa domle ca dc le chemat acasa inseamna ca pana-ti iei d-ta , totul va fi brici !

la urma urmei concurentza alimenteaza zvonurile! iar dc sunt doar zvonuri at "victima" contraataca! dar , totushi, e cam linishte.............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...