Sari la conținut

Accident Usor Sos. Pipera


Hellryder
 Share

Postări Recomandate

Pe scurt: motociclist merge pe banda 1, trece usor pe langa o masina de teren oprita pe dreapta, cand cucoana din masina deschide usa fara sa se uite. Motorul nu avea viteza, ca era aglomerata strada, dar gestul a fost facut atat de "din scurt" ca nu a mai apucat nici sa franeze. S-a infipt in usa masinii si s-a tavalit bine. Politia era la 20 de m, a venit imediat. Am facut 2 poze cu telefonul, o sa le pun diseara. Motorul, un kawasaki (parca) era facut destul de varza in fata si pe o parte, pilotul avea geaca cu protectii si casca, a scapat desstul de usor. Avea doar o julitura la tampla (cred ca de la frecarea cu casca) si schiopata putin.

 

Poate aflam mai multe detalii de la altcineva, eu eram deja in intarziere la birou. L-am intrebat daca are nevoie de ceva, daca are cine sa ii transporte motorul, a spus ca da, i-am urat succes si am plecat.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, usa din stanga. Usa data peste cap, infundata binisor.

 

 

Genul asta de accident a devenit un model clasic pt noi. Deja cand trec pe langa vreo masina parcata sau oprita pe dreapta, imi iau o distanta minima ca sa pot evita in lateral in caz ca ii trece prin cap cuiva sa deschida usa brusc. Si mie mi s-a intamplat insa nu stiu cum dracu am apasat instantaneu pe frana si claxon si s-a oprit usa la jumatate si eu paralel cu ea.

Sau poti pati ca SSSS, sa-l eviti si sa intri in unul care e paralel cu tine sau te poate lua altul din spate, naspa.

:angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A agatat usa, a pierdut controlu si a atins o basculanta inainte sa cada.

el era ok, dar am inteles ca a plecat pasagera cu salvarea. Am intrebat pe unu care statea pe langa, deci tot din auzite vorbesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...