Sari la conținut

Cadru Rigid


chopper_awo
 Share

Postări Recomandate

Merge cu orice fel de sudura, doar ca trebuie data bine + intarituri la suduri. Sudura e sudura.. nu e lipitura, se imbina materialele... si pa . acolo raman.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge cu orice fel de sudura, doar ca trebuie data bine + intarituri la suduri. Sudura e sudura.. nu e lipitura, se imbina materialele... si pa . acolo raman.

asa m-am gandit si eu, dar, mi-o zis cineva ca la sudura in autogen,se decaleste materialul si se rupe...de aia am vrut sa intreb un avizat in materie, sa nu patesc cine stie ce.merci Klaus.

:angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa se decaleasca ai folosit cumva oteluri pentru cadruri

ma indoiesc ca ai gasit asa ceava, si cu mig magul se decaleste, intradevar se inroseste m,ult la autogen dar nu are ce sa se decaleasca daca nu ai bagat teava calita, va iesii ca orice cadru modificat de romani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa se decaleasca ai folosit cumva oteluri pentru cadruri

ma indoiesc ca ai gasit asa ceava, si cu mig magul se decaleste ca doar se inroseste.

intradevar se inroseste m,ult la autogen dar nu are ce sa se decaleasca daca nu ai bagat teava calita, va iesii ca orice cadru modificat de romani.

n-am bagat teava calita, sudurile au fost executate de-un meserias cu simt de raspundere, o sa-i mai sudez si ceva intarituri suplimentare.

:angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sudura ELECTRICA in curent continuu. Nu bagati autogen ca riscati sa va pierdeti organizmul pe sosea. Si nu trebuie neaparat in mediu protejat , in scimb conteaza materialu' si electrodu' plus niste intarituri unde trebuie si cum trebuie.

Parerea mea.

Intra acilea : CHOOPERWEB.NET, are raspuns la intrebare. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am facut un cadru rigid pentru o nipra, dar, am facut sudurile in autogen. intrebarea mea este, tine sudura, sau trebuie sa-l fac din nou, cu sudurile in electric? merci pentru raspunsurile voastre.

:peace:

sudura cu electrod e sfinta, aici (sua) este singurul tip de sudura permis in constructzii, dupa care vine mig-ul cu gaz 25% argon 75% oxigen, autogenul e in functzie de ce mediu (electrod) folosesti, cea mai nasol tip de sudura pt un cadru ii tig-ul ala ce-l vedetzi voi pe la biker build-off, am vazut cadru de chopper crapat la swing-arm ce e drept sudurile aratau ca de vis, dar degeaba si era un custom de 30.000$, dar asha se intampla cind ai un custom shop la fiecare coltz de strada, calitatea lasa mult de dorit

orice faci multa bafta in continuare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...