Sari la conținut

cine ma poate ajuta?


Postări Recomandate

:D Ai luat aprilia aia de la Tg Secuiesc?Si eu am pandit-o;)

 

Zi si tu dimensiunile, e in buc un magazin pe Mosilor unde se pot gasi in principiu... numai sa nu fie cine stie ce ciudatenii :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu!Este cumparata din BUC.anul trecut!Motorul este f.bun dar pierd pe la una din jambe si vreau sa-i schimb semeringurile!Dimensiunile nu le cunosc numai sa-i masor cotele maine cu sublerul!Zi-mi si mie mai precis unde pe MOSILOR se gaseste magazinul asta ca nu sunt din BUC.!Sunt din Targoviste!Multumesc ptr info "AXO cu CAME"!SAL si BAFTA! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Magazinul este pe la intersectia Mosilor cu Eminescu langa Paneuro.In principiu cotele ar trebui sa fie scrise pe cele vechi... cel putin la cele pe care le-am vazut eu asa e. sunt 3 cifre , dimensiunile in mm pt int-ext-grosime. Daca furca ta e up-side-down, s-ar putea sa fie mai ciudatele...

Si cu aprilia aia de la tg secuiesc...gasisem una la bani "omenesti" doar ca e cam problema cu actele....eram gata sa ma duc cu duba sa o iau...noroc ca m-am mai calmat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am discutat de pret...nu are nici un sens sa vb de pret pana nu vad motorul...doar ca e buba la acte ...e cumparata legal din ge dar nu ar evre-un act ca a intrat in tara , nu a fost declarata la vama, nu are certificat ca e produsa in UE.Pana acum nu am gasit alta solutie decat plata celor @1550 de gauroi pt vama si tva... ceea ce nu e o solutie deloc viabila :D Alta din pacate nu mai stiu...asta ma interesa numai pentru ca era la un pret pe care mi l-as fi putut permite :D

BTW, frumos calu :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marian,

Cred ca poti sa incerci direct la reprezentanta www.unitedmotors.ro. Am inteles ca au inceput sa aduca piese. Din pacate. semeringurile la furca upside-down de Aprilia sunt consumabile. Eu am acelasi tip de furca pe o Aprilia Pegaso din '97. Tocmai le-am schimbat si eu. Prevazator, omul de la care am luat-o comandase din timp semeringuri din Germania.

 

AM si eu o curiozitate: ce cauciucuri ai pe motocicleta? Profilul estye de hard - enduro (daca nu ma insel). Banuiesc ca pe pamant moale sta f bine. Cum sta motorul pe sosea? Cat ai mers viteza maxima cu cauciucurile astea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci Marian.

Astea de munte sunt tot Mitas banuiesc, nu? Esti multumit de ele?

 

M-am gabdit si eu la varianta cu schimbatul cauciucurilor inainte de weekendul la munte insa ma cam sperie operatiunea. Cam cat timp iti ia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gabdit si eu la varianta cu schimbatul cauciucurilor inainte de weekendul la munte insa ma cam sperie operatiunea. Cam cat timp iti ia?

te duci la orice vulcanizare cu roata in mana...10 min. max+demontatul rotii..operatiune pe care o faci tu...aia nu pun mana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...