Sari la conținut

Kawasaki EN500


stoeanp
 Share

Postări Recomandate

Salutari la toata lumea!!!Sunt fericitul posesor al unui EN500 din '94......de o frumusete incredibila.... :) ....ca e a mea :laugh:

Suzana- ca asa o cheama- vine tocmai din Timisoara unde a avut-o in grija Oldgeorge. In rest , ce sa zic, multe lucruri interesante pe aici .... si de acum vreme frumoasa, ca va fi asfalt uscat.

 

 

Sa o stapanesti sanatos. Daca vrei info despre ea iti pot oferi. Am calarit una 2 ani. La urma urmei ne despart numa 3 de km.

 

Asfalt uscat!

Editat de atomis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Imi pare rau ca nu m-am mai intalnit cu voi dar am inceput sambata dimineata si m-am mai dezmeticit deabia duminica seara :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca nu m-am mai intalnit cu voi dar am inceput sambata dimineata si m-am mai dezmeticit deabia duminica seara :cheers:

 

 

Si noi am fost cam afumati in perioada respectiva; dar vara abia incepe, sigur ne vom intalni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine e foarte ok sambata, dar as prefera sa fie mai devreme putin, nu chiar seara... :cheers:

Dupa cum stiti, babuta mea e putin bolnavioara si nu poate sa ma duca acasa, deci nu prea am voie sa intarzii pe drum.

Vedeti si voi cum puteti si ziceti o ora. :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se poate eu propun maine la 11 am la mine, caci dupa 13-14 intru la treaba, voi mai stati la terasa... Aduceti si moto si povesti de drum lung. Sper sa vina si Alex si restul cu EN-nuri din Bucuresti. Stie filosoful cum se ajunge si restul dati PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihai, mie imi surade si acolo, dar Eugen nu poate veni... :P

Eu propun o solutie de mijloc: merem la Eugen si apoi cand intra si el la treaba si nu mai poate sta cu noi, ne tiram usurel acolo unde zici tu... Daca-s toti de acord.

 

Deci... Cine ma ia pasager? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hei!

Petrecerea aia de cocalari cu cai putere o sa fie pe 22 mai, nu weekend-ul asta. Oricum nu ma incanta ideea sa-i vad pe altii cum imi ranjesc din Ferrari-ul lor castigat prin "sudoarea fruntii".

Io as propune urmatoarele:

- ne intalnim cu Beatrice undeva in jurul orei 10:30-11 si mergem cu ea la Darian dupa cauciucuri;

- de acolo ne ducem la service-ul unde are priponita vaka si lasam gumele acolo;

- de la service mergem la Eugen la terasa sa bem un cico si sa povestim una alta;

Sincer io am o gramada de treaba sambata asa ca nu o sa pot sa stau prea mult, asa ca in jur de ora 14 o s-o cam intind din loc.

Pentru caratul gumelor (si a lui Beatrice)e nevoie de cel putin doua motoare asa ca sariti cu calul care puteti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heh una din problemele cu consumul am rezolvat-o . Am schimbat filtrele de aer si deja imi ia cam cu jumatate de litru mai putin ... luni ajung la o curatare si sincronizare de carb + schimbat bujiile sa vad daca se mai schimba ceva .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, chestia aia e weekend-ul viitor, deci cade. De cocalari nu stiu, eu ma duc sa-l vad pe pilotul de formula 1 fisichella intr-un ferrari; ala nu e cocalar sigur; dar unde ne vedem pana la urma? eu vin oriunde e nevoie

 

jerycho, in turcia imi consuma cam mult, adica 6 la drum intins (100-110), cu pasager si bagaje; dupa spalare filtru de aer si curatat bujii a scazut consumul la 5; fara pasager si bagaje erau undeva pe la 4,2; vezi ce rezolvi cu carburile si sa ne spui si noua cat iti ia.

Editat de Filosofull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da, o sa ai acolo un pilot de formula 1 si un numar incredibil de gipane, bemeveuri si audiuuri cu populatia lor cu tot care nu ascula rock...

Pas again, Fisichella poate sa ma astepte alta data, Ferariul lui la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intalneala (sau mai bine zis umblatura) de azi a fost asa: am mers cu Mihai si cu Alex sa-mi las cauciucele la service, apoi am mers la Eugen la terasa unde ne-am intalnit cu Ovidiu (Vulturash). Dupa ce am plecat am mers pana la mine acasa, in Calugareni (imi pare rau ca nu a reusit sa ajunga si Eugen la scurta plimbare spre Giurgiu, pentru ca lucra), iar baietii au continuat plimbarea pana la Ovidiu la Iepuresti, dupa care s-au intors in Bucuresti.

 

Avem si cateva poze (imi pare rau ca nu am apucat sa fac mai multe):

post-48785-1273344299_thumb.jpg post-48785-1273344440_thumb.jpg post-48785-1273344453_thumb.jpg post-48785-1273344557_thumb.jpgpost-48785-1273344624_thumb.jpg post-48785-1273344798_thumb.jpg post-48785-1273344896_thumb.jpg post-48785-1273344928_thumb.jpgpost-48785-1273344991_thumb.jpg post-48785-1273345011_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-DA! Laude, faine poze. Vulturas bine ai venit printre noi oficial , frumos si motorul , al treilea tip de cadru ,pe lant, rezervor mare sa vezi acum ce stau cu sublerul si marim plaja de achizitie piese in functie de ani (potriveala)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut,

sunt ovidiu din bucuresti(rahova) si am trecut de la virago de 250 la en500c din "98. Interesant topicul vostru, multe lucruri utile si atmosfera placuta. Postul nu are vreun rost, vroiam doar sa va salut.

 

 

a, app, stiti cumva cat costa un kit ambreiaj si de unde il pot lua?? ca-mi patineaza ambreiajul cand e in sarcina motorul si accelerez brusc.

en500 are 6 viteze sau 5, ca pe net am vazut ca are 6, dar mie imi urca pana la a 5-a

o alta intrebare, unde pot gasi si eu niste coburi si un sissy bar, de preferat sh?

 

M-am interesat de kit-ul ambreiaj:

-kit de ambreiaj din kevlar (cel mai bun);

- discuri de frictiune normale (cum am si eu);

- arcuri separat pentru ambreiaj;

O sa mai caut sisy bar-ul si alealalte...

Editat de alex_en
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...