Sari la conținut

Kawasaki EN500


stoeanp
 Share

Postări Recomandate

Ce vinzi tu acolo este o copie aftermarket de proasta calitate care nu are nicio treaba cu EN 500 .

Daca vrei sa stii EN 500 nu are sisy bar cu portbagaj original, toate sunt aftermarket. Eu caut demult asa ceva dar degeaba.

 

:lol: cum iti spuneam ,atotstiutorule ..nu vreau sa intru in polemica cu tine ....aftermarket nu e ...e chiar de pe un kawasaky ....in rest sa fii iubit :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:wink: cum iti spuneam ,atotstiutorule ..nu vreau sa intru in polemica cu tine ....aftermarket nu e ...e chiar de pe un kawasaky ....in rest sa fii iubit :makeout:

 

Ok, o fi de pe un "kawasaky" cum zici tu dar nu de pe un kawasaki, cum zic eu.

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu caut demult asa ceva dar degeaba.

 

I-am adus asa ceva unui prieten,luat de pe ebay.A costat cam 175$,cu totul.Aftermarket,desigur.Poze,la cerere :makeout: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-am adus asa ceva unui prieten,luat de pe ebay.A costat cam 175$,cu totul.Aftermarket,desigur.Poze,la cerere :makeout: ...

De curios sunt curios cum arata.

Poate ne dai si noua. Oricum acum nu mai am bani am cam gaurit bugetu periculos de rau cu reparatiile la motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Am un prieten care are nevoie de rotorul de la magnetou,stiti careva pe unde as putea gasi sau daca aveti careva de vanzare.multumesc

 

Prietene , costa muuuult unu nou.

Mai bine il repari pe ala vechi, se poate.

Ti l-as repara eu, dar momentan nu am timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dami o idee:D cum las putea repara poate reusesc sa fac ceva:)(sper ca nu o prostie:)))

Pai ce crezi? ALT MAGNET!

Nu am mai facut asa ceva inainte dar m-as baga sa fac unu, nu e mare scofala.

Poti sa comanzi ce magent vrea muschii tai. E muuult mai ieftin si la fel de bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce crezi? ALT MAGNET!

Nu am mai facut asa ceva inainte dar m-as baga sa fac unu, nu e mare scofala.

Poti sa comanzi ce magent vrea muschii tai. E muuult mai ieftin si la fel de bun!

 

 

Deci se poate pune orice magnet de rotor?Si totusi unde ar putea gasi un rotor daca nu vre sa se complice cu schimbatul sau nu se descurca!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci se poate pune orice magnet de rotor?Si totusi unde ar putea gasi un rotor daca nu vre sa se complice cu schimbatul sau nu se descurca!?

Cum sa pui orice magnet? Se pune un magnet compatibil. Ai doua optiuni. Cauti o bucata de magnet in cazul in care rotorul este din sectoare magnetice si un sector este distrus (sau daca lipsesc doua, inlocuiesti doua).In cazul in care magentul este circular, se inlocuieste tot magnetul.

Sunt multe firme care produc la comanda magneti. Important este sa stii sa ceri. Ei iti fac magneti de care vrei tu , orice forme. Mai ai o singura problema cu lipitul magnetului. Acolo este de studiat, ai nevoie de un lipici rezistent la temperatura si la ulei (pentru metale evident).

De cumparat, OEM nou sau SH. Este incredibil de scump unul nou si nu gasesti numai original.

Editat de alex_en
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa pui orice magnet? Se pune un magnet compatibil. Ai doua optiuni. Cauti o bucata de magnet in cazul in care rotorul este din sectoare magnetice si un sector este distrus (sau daca lipsesc doua, inlocuiesti doua).In cazul in care magentul este circular, se inlocuieste tot magnetul.

Sunt multe firme care produc la comanda magneti. Important este sa stii sa ceri. Ei iti fac magneti de care vrei tu , orice forme. Mai ai o singura problema cu lipitul magnetului. Acolo este de studiat, ai nevoie de un lipici rezistent la temperatura si la ulei (pentru metale evident).

De cumparat, OEM nou sau SH. Este incredibil de scump unul nou si nu gasesti numai original.

 

K,am sa il intreb daca vrea sa faca operatia asta(sti ceva firme prin cluj cu magneti :)?)

Pe ebay am cautat si am gasit doar stator,de aceea va stresez pe voi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

K,am sa il intreb daca vrea sa faca operatia asta(sti ceva firme prin cluj cu magneti :)?)

Pe ebay am cautat si am gasit doar stator,de aceea va stresez pe voi :)

Nu cunosc firme in Cluj.

Dar pe net sunt:

http://www.supermagnete.de/rum/magnets.php?group=design

http://www.euromagnet.bizoo.ro/vanzare/cat...eti+Neodim+Disc

 

Uite si o firma care produce ROTOARE AFTERMARKET:

http://www.electrexworld.co.uk/ro3-rotor-k...rld-2762-0.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Tobele astea oare se pot pune pe EN? Sunt la reducere pe louis....nu ar fi un capat de lume sa le cumpar. De aratat aratat ciudat spre bine....

 

Pai daca sunt universale merg. Ideea e cu sistemul de prindere, sa aiba diametrul corespunsator galeriei de evacuare, in rest merg. Nu cunosc insa ve implicatii are in performantele motorului. S-ar putea sa le mareasca dar creste si consumul de carburant...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca sunt universale merg. Ideea e cu sistemul de prindere, sa aiba diametrul corespunsator galeriei de evacuare, in rest merg. Nu cunosc insa ve implicatii are in performantele motorului. S-ar putea sa le mareasca dar creste si consumul de carburant...

 

 

Consumul banuiesc ca nu o sa creasca foarte mult. Acum mai e intrebarea...oare is 2 la "pachet" sau doar 1?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consumul banuiesc ca nu o sa creasca foarte mult. Acum mai e intrebarea...oare is 2 la "pachet" sau doar 1?

 

Una este, ca daca erau doua spuneau clar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DE VANZARE

Stare buna, inmatriculata in Romania in noiembrie 2008, unic proprietar. Consumabile schimbate. Bonus coburi material textil. Pret 1800 euro sau echivalentul in lei la cursul BNR. Pretul se mai mai poate negocia la fatza locului.

 

 

post-41121-1251651867_thumb.jpgpost-41121-1251651855_thumb.jpgpost-41121-1251651847_thumb.jpgpost-41121-1251651812_thumb.jpg

 

 

Detalii in linkul de mai jos

Kawasaki EN500

Editat de lexaral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DE VANZARE

Stare buna, inmatriculata in Romania in noiembrie 2008, unic proprietar. Consumabile schimbate. Bonus coburi material textil. Pret 1800 euro sau echivalentul in lei la cursul BNR. Pretul se mai mai poate negocia la fatza locului.

 

 

post-41121-1251651867_thumb.jpgpost-41121-1251651855_thumb.jpgpost-41121-1251651847_thumb.jpgpost-41121-1251651812_thumb.jpg

 

 

Detalii in linkul de mai jos

Kawasaki EN500

 

Nice chick!

Bafta la vanzare, cu toate ca noi nu ne vindem EN-urile pentru ca ne plac a dracu' de mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Sunt proaspat posesor de EN 500 A model '95 si vreau pe aceasta cale sa salut pe toata lumea de pe acest forum.

 

Bafta multa si asfalt uscat!!

 

 

Bine ai venit......... Sa te bucuri de motoreta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Sunt proaspat posesor de EN 500 A model '95 si vreau pe aceasta cale sa salut pe toata lumea de pe acest forum.

 

Bafta multa si asfalt uscat!!

 

EN 500 A scrie in talon da tu ai acolo modelul B (B1 sau B2) adica identic cu a meu. Prea bine, ai facut o alegere buna, iti doresc multi kilometri cu ea fara batai de cap.

Pune niste poze ca sa vedem bijuteria ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EN 500 A scrie in talon da tu ai acolo modelul B (B1 sau B2) adica identic cu a meu. Prea bine, ai facut o alegere buna, iti doresc multi kilometri cu ea fara batai de cap.

Pune niste poze ca sa vedem bijuteria ta.

 

Multumesc de urari (deja am 4000 Km) si pot spune ca nu puteam sa fac o alegere mai buna. O sa pun si poze cat mai curand

 

 

Mesaj completat

Si pozele....nu sunt multe dar.....

post-51421-1252145318_thumb.jpg

post-51421-1252145329_thumb.jpg

post-51421-1252145335_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...