Sari la conținut

Stie cineva ceva despre Jawa 250 ?


Jawasaki
 Share

Postări Recomandate

dc te intereseaza am una de vanzare demontata cei drept dar pretul va fii uimitor de avantajos,un fel de cadou c sa mai vb nr meu de tel 0722855246

Ma intereseaza pe mine. Ia zi cat ceri pe ea ? E completa ? acte ai ?

 

multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jawa 250 in 2 cilindri ar trebui sa fie la fel ca a mea, dar cu alti cilindri/chiulase, mai mici si alte jiglere in carbelitor . Practic e indestructibila, toate piesele in motor sunt proiectate pt 350cc, toate din aliaje cum faceau cehii pe vremuri, nu din tabla de conserva :D cum au facut rusii Jawa TS intre 1990 si 1993(majoritatea ts-urilor de pe la noi).Daca dai peste una care nu a fost inca omorata si o ingrijesti cum trebuie,schimbi tot ce pare obosit cu piese VECHI dar inca bune, poti face turul tarii linistit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o JAWA 250 din 1960 motorul il are nou cutie schimbata ambielaj reparat ambreaj nou roti dur aluminiu de 18 aprindere de mobra. Sunt foarte bune ,motorul vajaie si fuge de rupe.CRed ca ia TS la demaraj.Sunt excelente.Pacat ca nu mai gasim piese(foarte greu).Consum de 3%.BAFTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.autosoviet.altervista.org/main-english.htm

Uite aici tot ce ai nevoie despre comuniste. Am mers personal pe un cz de 250 in 2 pistoane si am plecat pe o roata fara sa vreau. din el a aparut jawa 350. Ca jawa mai vechi exista de 250 intr-un piston si mai e jawa ogar (mai dese pe la noi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...