Sari la conținut

Faruri Xenon


billy m
 Share

Postări Recomandate

adica sa inteleg ca vrei sa le inlocuiesti pe cee originale ,ai piesele care trebuiesc inlocuite

 

Exact asta e. Vreau s ale inlocuiesc pe cele originale cu altele din xenon si asta intrebam, daca stie cineva cat m-ar costa.Eu vreau sa le cumpar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu cat creste temperatura de culoate ( se masoara in Kelvin ) cu atit scade luminozitatea ( se masoara in lumeni ) . Eu am ales un xenon de 4300 K care are o luminozitate excelenta - nu are acea culoare mov accentuata dar ca si luminozitatea face toti banii .

Temperatura de culoare incepe de pe la 3000 k ( galben ) si merge in 12.000 - 14.000 mov accentuat .

Din punctul meu de vedere un 4300 - 6000 k este compromisul ideal in temperatura de culoare ( cum se vede xenon-ul ca si culoare de catre ceilalti participanti la trafic ) si luminozitate ( ceea ce percepi tu conducand motocicleta ) .

Ca si pret eu am dat 86 euro de pe ebay pe un kit cu 1 bec H7 , ridicator de tensiune si cablurile aferente . Sistemul este plug& play adik nu trebuiesc facute modificari - se ataseaza sistemului existent pe moto .

Montajul l-am executat singur - dupa ce gasesti unde sa pui ridicatorul de tensiune restul e joaca de copii .

 

http://www.gohid.com/faq.php

Editat de Zuzg7
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...