Sari la conținut

Motociclisti romani in Italia


Mario MT 03
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 807
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ciao

pentru cei interesati, eu voi fi prezent la acest raduno: http://www.touringgenova91.it/documenti/Volantinoita.pdf

sper sa ajung si la Voghera Treffen (e pe langa Pavia), pe 5 noiembrie.

 

colege motocicliste, pasagere sau nu, avem dar nu se dau pe forum.

sor-mea cu un kawa er6f si doamna mea cu un yamaha virago 535 (momentan in reconstructie).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciao

pentru cei interesati, eu voi fi prezent la acest raduno: http://www.touringgenova91.it/documenti/Volantinoita.pdf

sper sa ajung si la Voghera Treffen (e pe langa Pavia), pe 5 noiembrie.

 

colege motocicliste, pasagere sau nu, avem dar nu se dau pe forum.

sor-mea cu un kawa er6f si doamna mea cu un yamaha virago 535 (momentan in reconstructie).

 

Cum se impaca sora ta cu ER6F-ul? Am citit multe lucruri pozitive despre motocicleta, de genul : bune pentru incepatori si buna mai ales pentru fete de inaltime mica.

Pe 5 noiembrie nu am nici un plan si Voghera nu e asa departe de mine. Ma bate un gand ... mai vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate nu, dar daca e ceva, vin cu masina... oricum pana in primavara nu o fac, dar daca printr'o minune reusesc sa o fac, nu imi fac asigurarea momentan...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sor-mea nu se plange. e bun ptr incepatori si fete si inaltime mica, doar sa nu te ia valul ca motorul duce bine.

ref. la voghera inca nu am orarul pe noiembrie, cand iese fac planul.

 

iata link-ul ptr voghera treffen 2011 http://www.cowboys.it/eventi.asp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva poze de la iesirea de ieri cu grupul Bikers si nasce. A fost cam frig spre seara, in rest temperaturi placute, desi am urcat pana la 1.200 de metri altitudine ca sa ne dam cu bobul :) .

Cavalcata de la Bergamo se face duminica viitoare, 23.10.2011. Inscrierile se fac pana la ora 10 (zona stadio) si costa 20 de E/persoana. Daca aveti pasager e OK, nu trebuie sa platiti 2 incrieri. Cine vrea sa vina sa imi dea telefon sau PM inainte, sa vedem unde ne intalnim. Se cam anunta ploaie saptamana viitoare, deci urmariti meteo vineri-sambata si apoi vedeti voi ... eu merg oricum, numai sa nu fie ploaie torentiala (am costum de ploaie).

 

http://www.motoclub.bergamo.it/

post-57306-0-57708200-1318831598_thumb.jpg

post-57306-0-68155900-1318831749_thumb.jpg

post-57306-0-03027200-1318832004_thumb.jpg

post-57306-0-35884900-1318832273_thumb.jpg

post-57306-0-57047800-1318832329_thumb.jpg

post-57306-0-03055900-1318832365_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah, sunteti nebuni?! nu mai pot, trebuie sa ma relochez si eu in nord.ma intereseaza in mod expres Bolzano. puteti sa ma ajutati sau nacar sa imi dati sfaturi

sa ma scuzati de off-topic, dar zona in care stau eu, e cam offtopic de restul italiei

 

Na ca am facut-o si pe asta. now what?! :google:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na ca am facut-o si pe asta. now what?! :google:

 

Daca te-ai mutat in Torino esti mai aproape de noi , si cand zic noi ma refer la cei din zona Milano-Bergamo. Te bagi duminica viitoare la cavalcata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ajung sigur la cavalcada, ca de abia am ajuns aici si tre sa ma aranjez cu chiria si cu jobul. inca nu-mi arde de petreceri :disappointed: ,doar ca de acum privesc lucrurile mult mai de aproape fata de Sicilia si in functie de posibilitati ma si pot baga la cate o iesire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns in Prato(Italia),fara motor ca am reusit sa il vand in romania,daca aveti de facut mici reparatii pe la mobre sau motoscutere va stau la dispozitie cu scule si cunostinte,spatiu de munca nu am ca sunt la bloc dar dispun de o zona verde....:))))

Lasati un pm si vorbim acolo sau la telefon, si va ajut cu placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns in Prato(Italia),fara motor ca am reusit sa il vand in romania,daca aveti de facut mici reparatii pe la mobre sau motoscutere va stau la dispozitie cu scule si cunostinte,spatiu de munca nu am ca sunt la bloc dar dispun de o zona verde....:))))

Lasati un pm si vorbim acolo sau la telefon, si va ajut cu placere.

 

Ne despart peste 300 de km, altcumva veneam macar sa ne cunoastem si sa bem un suc :cheers: . La anu' poate, ciao. Vroiam sa pun niste poze facute azi la cavalcata, dar e zi de doliu .. din respect pentru SuperSic.

RIP campione.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns in Prato(Italia),fara motor ca am reusit sa il vand in romania,daca aveti de facut mici reparatii pe la mobre sau motoscutere va stau la dispozitie cu scule si cunostinte,spatiu de munca nu am ca sunt la bloc dar dispun de o zona verde....:))))

Lasati un pm si vorbim acolo sau la telefon, si va ajut cu placere.

ciao

eu sunt din firenze, deci la 20km de tine. ieri am facut una din ultimile iesiri pe anul asta. nu cred ca ajung la voghera treffen pe 5 nov sau octopus treffen pe 10 dec ptr ca ma operez la genunchi. in schimb, cred ca merg la faenza winter bikers, intre 6-8 ian.

deocamdata demontez si refac un virago 535. daca am probleme te chem. lasa in pm nr de cel.

numa' bine

L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva poze de la cavalcata de duminica trecuta :

post-57306-0-94335900-1319553534_thumb.jpg post-57306-0-44341800-1319553657_thumb.jpg post-57306-0-38600800-1319553771_thumb.jpg post-57306-0-36888300-1319553996_thumb.jpg

 

Am parcurs in jur de 220 de km pe o vreme placuta, pe alocuri friguroasa (cam jumatate din traseu a fost la peste 1.000 de m altitudine) in compania a circa 2.000 de motociclisti. O zi umbrita insa de vestea mortii lui Simoncelli, iar ziua de sarbatoare s-a transformat intr-o zi de doliu. Fete lungi, oameni increduli, unii (eu inclus) chiar credeau ca este o gluma (proasta). La anul va astept mai multi si mai curajosi, anul acesta am avut ca si companion un baiat italian cunoscut pe web, Andrea, impreuna cu prietena lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.Se anunta careva cu prezenta la EICMA intre 8 si 13 noiembrie? Eu as merge..macar sa casc ochii ..cred ca pe Mario nici nu mai are rost sa il intreb daca merge sau nu, caci sigur merge :P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.Se anunta careva cu prezenta la EICMA intre 8 si 13 noiembrie? Eu as merge..macar sa casc ochii ..cred ca pe Mario nici nu mai are rost sa il intreb daca merge sau nu, caci sigur merge :P.

 

Am mers la EICMA - Milano anul trecut. Am fost la Verona, la MotoBike Expo anul trecut si acum doi ani. Intre cele doua, prefer cea de la Verona pentru ca biletul costa mai putin, nu e asa aglomeratie si coada la intrare, practic sunt aceleasi case motociclistice si modele prezentate, si in plus la Verona sunt foarte multe stand-uri cu marfa super scontata : casti, geci, manusi, etc.

EICMA e mai delux, ca sa zic asa, dar sincer prefer fiera de la Verona, care se tine in ianuarie, apropo. Asa ca ne vedem la Verona, pe la Milano nu mai trec, cel putin nu anul acesta :P .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers la EICMA - Milano anul trecut. Am fost la Verona, la MotoBike Expo anul trecut si acum doi ani. Intre cele doua, prefer cea de la Verona pentru ca biletul costa mai putin, nu e asa aglomeratie si coada la intrare, practic sunt aceleasi case motociclistice si modele prezentate, si in plus la Verona sunt foarte multe stand-uri cu marfa super scontata : casti, geci, manusi, etc.

EICMA e mai delux, ca sa zic asa, dar sincer prefer fiera de la Verona, care se tine in ianuarie, apropo. Asa ca ne vedem la Verona, pe la Milano nu mai trec, cel putin nu anul acesta :P .

Mario,avand in vedere ca ai mai multa experienta in expozitii moto aici in italia atunci am sa iti urmez sfatul si o sa las pe Verona ;).nu de alta dar e si mai aproape si daca zici ca se merita mai bine la verona atunci lasam pe verona :).

Toate cele bune si weekend placut si apropo..eu de luni imi inchid asigurarea.Am mai lasat weekend ul asta ca e frumos afara dar de luni gata cu moto pe anul asta..asta ca o paranteza ;P.Am fost sambata trecuta la Pasul San Pelegrino..cam frigut...asa ca deacum la iernat ;).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Erai aproape de mine, la vreo 60 de km. Daca dadeai un telefon poate ne vedeam :) . Eu am incercat un an cu asigurare si un an fara, si am decis : de acum incolo nu o mai inchid iarna. De ce? Pentru ca frig rau de tot nu este decat vreo 2 luni, de nins nu prea ninge, si daca ma apuca dorul o scot intr-o duminica cu soare si ma duc la plimbare, frig sau nu. In plus ma mai duc cu ea la munca si ii las masina sotiei, mai fac cate un drum mic pana in Bergamo, etc.

In alta ordine de idei, se pare ca ne vedem cu totii la Verona. Anul acesta am fost impreuna cu Chuck, la anul se pare ca vom fi mai multi :banana: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Marius... am fost Âşi noi anul ăsta la Verona, nu??? hahahahahahah Âşi apropos : nu ne-am mai auzit... Âşi pentru că eu am pierdut iar numărul tău de telefon,... îl aveam memorat în telefonul peste care am trecut cu motostivuitorul hahhaahah noroc că mi-a rămas SIM-ul întreg, dar am pierdut multe numere... ne auzim,... BAFTĂ !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...