Sari la conținut

tunning r125


Sei
 Share

Postări Recomandate

Salut, am si eu o intrebre...

 

 

La un motor R125 pot mari cumva puterea motorului sa prinda cu 10-15 km mai mult?

 

Nou cand il cumperi prinde in jur de 130 si turometrul este la jumate portiunii rosii. Daca as face ceva la el (fara sa ii schimb kitul -sa fie tot de 125) sa prinda 140 cand ajunge la 130 o sa fie si turometrul mai jos CRED eu.. Am dreptate ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce satisfactie o sa-ti dea ca prinde 140 ? fata de 130 ? fara misto .

poti incerca : sa-i schimbi toba [ care e foarte grea , fata de una sport ] iti mai ofera 2 cp , probabil sa fii tras de un ferarri

 

daca vrei viteza vinde-l si i-ati rs sau mito :) succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am si eu o intrebre...

 

 

La un motor R125 pot mari cumva puterea motorului sa prinda cu 10-15 km mai mult?

 

Nou cand il cumperi prinde in jur de 130 si turometrul este la jumate portiunii rosii. Daca as face ceva la el (fara sa ii schimb kitul -sa fie tot de 125) sa prinda 140 cand ajunge la 130 o sa fie si turometrul mai jos CRED eu.. Am dreptate ?

prinde si mai mult de atat daca vrei, poti face orice la ea daca ai bani =) poti pune kit de 180 pe ea sau schimbai lucrurile importante in altele mai bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
toba sport un cdi sport carburator mai mare o bujie cu iridiumpt turati mari set motor mai performant ceva in gen malosini sau dintralea.

:) Esti priceput vad !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

of... la 17 ani pot sa imi iau r6 dupa tine nu ? .. mai am de asteptat un am si ceva sa trec la peste 125...

 

Eu am intrebat daca pot sa ii fac ceva sa mai imi dea ceva cai nu sa pun kit 180. Sa ii maresc aerul si benzina si sa prinda mai mult sau ceva orice daca exista la R125.

 

ps daca nu va pricepeti nu mai comentati aiurea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Schimba unele piese, cu altele mai usoare. Cum ar fi toba.

 

Mananca ma putin sa fii mai slab.

 

Punei benzina OMV Carrera 100.

 

Poate, poate.

 

Sa ne spui daca a mers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Daca vrei sa prinzi aproape 150 + acceleratie 0-100 in apoximativ 6sec in loc de 14 atunci punei un kit 180cc, o powercomander + o evacuare sport si un powe came, totul ar costa aproximativ 1000€ dar apoi o sa stai in spatele celor cu Rs 125 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...