Sari la conținut

Accident In Jud Mures


scooty
 Share

Postări Recomandate

duminica noaptea a avut loc un accident in alunis(langa reghin) unu cu o honda cbr 600f culoare alb cu rosu a ferit pe unu cu un scuter care mergea pe mijlocul drumului in curba avand viteza prea mare si franand nu a mai putut lua curba si a cazut.soferul doar cu zgarieturi mai grave la piciorul dr. si mana dr. si cu lovitura la umar dr. transportat la urgenta reghin ear pasagera cu zgarieturi la spate mana dr si cap.motor stricat in proportie de 40%

insanatosire grabnica motociclistului

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Admin e altul, io-s doar moderator.

2. Cand scrie " a ferit pe unu cu un scuter care mergea pe mijlocul drumului in curba" eu inteleg ca unul cu scuterul/mopedul mergea noaptea (in cazul fericit in care avea un bec de pozitie +/- far) pe mijlocul drumului (cand la lege scrie ca trebuie sa mearga cat mai aproape de acostament) si omul s-a trezit cu el in fata venind mai tare pe curba. Acu' zi-mi tu mie de ce n-ar merita o batuta ghiolbanul ca omul a ferit sa-l ia frontal si a preferat sa se imprastie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duminica noaptea a avut loc un accident in alunis(langa reghin) unu cu o honda cbr 600f culoare alb cu rosu a ferit pe unu cu un scuter care mergea pe mijlocul drumului in curba avand viteza prea mare si franand nu a mai putut lua curba si a cazut.soferul doar cu zgarieturi mai grave la piciorul dr. si mana dr. si cu lovitura la umar dr. transportat la urgenta reghin ear pasagera cu zgarieturi la spate mana dr si cap.motor stricat in proportie de 40%

insanatosire grabnica motociclistului

:peace:

 

Duminica noaptea a avut loc un accident in alunis(langa reghin). Unu cu un Mercedes cbr 600f culoare alb cu rosu a ferit pe unu cu o motocicleta care mergea pe mijlocul drumului in curba. Avand viteza prea mare si franand nu a mai putut lua curba si a derapat. Soferul doar cu zgarieturi mai grave la piciorul dr. si mana dr. si cu lovitura la umar dr. transportat la urgenta reghin, iar pasagera cu zgarieturi la spate mana dr si cap. Masina stricata in proportie de 40%

insanatosire grabnica automobilistului

:)

 

Conform lui NaeL, motociclistul a gresit ca nu e Vola sau Tir.

 

M_uie conservarilor, nu?

 

Aaaa: cum de a scapat motociclistul nebatut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Admin e altul, io-s doar moderator.

2. Cand scrie " a ferit pe unu cu un scuter care mergea pe mijlocul drumului in curba" eu inteleg ca unul cu scuterul/mopedul mergea noaptea (in cazul fericit in care avea un bec de pozitie +/- far) pe mijlocul drumului (cand la lege scrie ca trebuie sa mearga cat mai aproape de acostament) si omul s-a trezit cu el in fata venind mai tare pe curba. Acu' zi-mi tu mie de ce n-ar merita o batuta ghiolbanul ca omul a ferit sa-l ia frontal si a preferat sa se imprastie.

nu e de vina scuteristul daca era pe mijlocul drumului. tu ca pilot intr-o curba fara vizibilitate intri la viteza la care te poti opri in spatiul pe care il vazi. altfel nu traiesti prea mult.

dupa curba poate fi orice: tir, tractor,biciclist, cal, turma de oi, gramada de lemne, groapa, cap de pod si nisip, etc.

astea sunt motivele pt care pilotajul de strada diferade ala de pe circuite. treci dintr-un stil in altul atunci iti asumi riscul de spital si scos bani din buzunar. DAca chiar sari calul mai bine iti iei adio de la ai tai de fiecare data cand pleci la drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica noaptea a avut loc un accident in alunis(langa reghin). Unu cu un Mercedes cbr 600f culoare alb cu rosu a ferit pe unu cu o motocicleta care mergea pe mijlocul drumului in curba. Avand viteza prea mare si franand nu a mai putut lua curba si a derapat. Soferul doar cu zgarieturi mai grave la piciorul dr. si mana dr. si cu lovitura la umar dr. transportat la urgenta reghin, iar pasagera cu zgarieturi la spate mana dr si cap. Masina stricata in proportie de 40%

insanatosire grabnica automobilistului

:peace:

 

Conform lui NaeL, motociclistul a gresit ca nu e Vola sau Tir.

 

M_uie conservarilor, nu?

 

Aaaa: cum de a scapat motociclistul nebatut?

 

 

 

RESPECT!!!! Intelept!

 

Ochi mari, multi & bine deschisi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e de vina scuteristul daca era pe mijlocul drumului. tu ca pilot intr-o curba fara vizibilitate intri la viteza la care te poti opri in spatiul pe care il vazi. altfel nu traiesti prea mult.

dupa curba poate fi orice: tir, tractor,biciclist, cal, turma de oi, gramada de lemne, groapa, cap de pod si nisip, etc.

astea sunt motivele pt care pilotajul de strada diferade ala de pe circuite. treci dintr-un stil in altul atunci iti asumi riscul de spital si scos bani din buzunar. DAca chiar sari calul mai bine iti iei adio de la ai tai de fiecare data cand pleci la drum.

 

FOARTE :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e de vina scuteristul daca era pe mijlocul drumului. tu ca pilot intr-o curba fara vizibilitate intri la viteza la care te poti opri in spatiul pe care il vazi. altfel nu traiesti prea mult.

dupa curba poate fi orice: tir, tractor,biciclist, cal, turma de oi, gramada de lemne, groapa, cap de pod si nisip, etc.

astea sunt motivele pt care pilotajul de strada diferade ala de pe circuite. treci dintr-un stil in altul atunci iti asumi riscul de spital si scos bani din buzunar. DAca chiar sari calul mai bine iti iei adio de la ai tai de fiecare data cand pleci la drum.

 

daca era tir,tractor sa. dar nu unu cu un scuter care se baga in seama si merge pe mijlocul drumului ca asa i cade lui bine sa se dea in spectacol :peace: si mai are si un far cu care nici sa te pis... nu poti si nu avea motociclistul sal observe.voi ce ati fi facut?intrebarea asta nu vo puneti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica noaptea a avut loc un accident in alunis(langa reghin). Unu cu un Mercedes cbr 600f culoare alb cu rosu a ferit pe unu cu o motocicleta care mergea pe mijlocul drumului in curba. Avand viteza prea mare si franand nu a mai putut lua curba si a derapat. Soferul doar cu zgarieturi mai grave la piciorul dr. si mana dr. si cu lovitura la umar dr. transportat la urgenta reghin, iar pasagera cu zgarieturi la spate mana dr si cap. Masina stricata in proportie de 40%

insanatosire grabnica automobilistului

:peace:

 

Conform lui NaeL, motociclistul a gresit ca nu e Vola sau Tir.

 

M_uie conservarilor, nu?

 

Aaaa: cum de a scapat motociclistul nebatut?

;) :P in cazul asta era de vina automobilistul, circula cu viteza prea mare. :D

 

Insanatosire grabnica motociclistului. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca era tir,tractor sa. dar nu unu cu un scuter care se baga in seama si merge pe mijlocul drumului ca asa i cade lui bine sa se dea in spectacol :peace: si mai are si un far cu care nici sa te pis... nu poti si nu avea motociclistul sal observe.voi ce ati fi facut?intrebarea asta nu vo puneti :)

daca nu potisau nu vrei sa prevezi obstacole invizibile imi pare rau pt tine dar nu o sa ajungi la batranete. observ ca te deranjeaza un scuter amarat sau un moped dar ai muri impacat cu tirul pe gat. e mare stil, nu?

ideea e ca unde nu vezi o portiune de sosea poate fi orice, de la unul care se rupe in figuri pana la pom cazut si alte porcarii. Baga dreaq la cap chestia asta si ai sanse sa mai mergi ceva ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala cu scuterul se deplasa in aceeasi directie sau venea din sens opus....a taiat curba?sau?mai multe detalii daca se poate

 

scuteristul se deplasa din sens opus si a taiat curba mai bine zis sa se dea mare mergea pe mijlocul drumului pt ca o auzit motocicleta si pentru a nu intra in el motociclistul a pus frana fata aproape mergand peste cap si ne mai putand lua curba a cazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2. Cand scrie " a ferit pe unu cu un scuter care mergea pe mijlocul drumului in curba" eu inteleg ca unul cu scuterul/mopedul mergea noaptea (in cazul fericit in care avea un bec de pozitie +/- far) pe mijlocul drumului (cand la lege scrie ca trebuie sa mearga cat mai aproape de acostament) si omul s-a trezit cu el in fata venind mai tare pe curba. Acu' zi-mi tu mie de ce n-ar merita o batuta ghiolbanul ca omul a ferit sa-l ia frontal si a preferat sa se imprastie.

 

@lupalb, acum ca ti-a explicat mai exact ce si cum, tot o tii cu faptul ca nu merita batut ala ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand o sa vin cu motorul special pe mijlocul drumului, pe contrasens, taind curba, si tu ai sa te duci de-a berbeleacul ca m-ai ferit pe mine, atunci sa vii sa ma bati. Ca mi-o merit :baldy:

 

Off topic, si cu asta am terminat orice interventie a mea aici:

Duminica eram cu nevasta in spate si ne duceam din Ghencea spre Clinceni. Pt cei ce stiu zona, pana in soseaua de centura e o curba la dreapta cu vizibilitate 0. Stiam ca de obicei se taie curba de cei de pe sensul opus si am lasat-o mai moale si m-am tras dreapta. A trecut, pe mijlocul drumul, o vaca cu "ceva alb" (avea asa viteza ca nu pot sa zic ce marca era) de am iesit in boschetii de pe margine. Din pacate pana am intors si am reusit sa ma bag, nu am mai prins-o pana in Buc. Ca indiferent cat de femeie era ea, o snopeam si eu si nevasta-mea.

 

Asa si cu asta, ca stiam povestea de dinainte sa fie scrisa aici, de la un prieten: atata timp cat cretinul , fie el cu moped, scuter, motor, masina, tractor, tir, etc TAIE CURBA pe mijlocul drumului ca e shmecher sau ca e prost, merita sa si-o fure grupa mare.

 

Salut si scuze pt off-topic

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...