Sari la conținut

Ulei Telescoape Mobra


stormy alex
 Share

Postări Recomandate

ulei hidraulic, dar cum, k nu gasesc nici un loc p unde sa-i pun, nici macar cu seringa

 

 

 

In partea interioara a furcii, sus, sunt 2 gaurele in fiecare telescop. Pe acolo se pune.

 

Sau daca nu, sub cele 2 burdufuri de cauciuc se afla iarasi niste gaurele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e modelu cu bascula pe fatza, cauta si u o gaura, trebuie sa aibe, dar daca amortizorule e ca cel de pe spate nu cred k ai pe unde sa ii pui. eu le-am desfacut si pe cele de pe spate si aveau un bolt, iar ca sa il vezi si sa il scoti trebuia sa comprimi amortizoru`. multa bafta altceva nu stiu ce ai putea incerca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

telescoapele de la primul model de MOBRA 50 sant capsate singura solutie e sa dai o gaura de 1 mm pui ulei cu siringa si dupa aceea dai un heft de sudura peste gaura dar nu stiu daca merita din moment ce nu mai are ulei sigur este uzata tija si o sa scape iar ORICUM MULTA BAFTA :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in cazul acesta, cu ce s-ar inlocui telescoapele? exista ceva compatibil de la alt tip de motor(eta), dar daca se poate, ceva la care sa se poata schimba uleiul?

 

Am eu telescoape de Mobra50S. Le dau degeaba. Spui adresa si ti le trimit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e qestia ca eu vreau sa arate ca o mobra autentica, ma gandesc ca ar fi pacat sa-i stric aspectul. nu radetzi dar asta-i o mobra din 1971, proprietar unic, care are vopseaua originala pe ea si nici urma de rugina (a fost tinuta numai in garaj). sincer, nu prea am mai vazut mobre care sa arate asa bine dupa atatia ani. voi reveni cu poze, pentru a va convinge !

oricum, va multumesc pentru oferte, incerc sa mai caut telescoape d-astea, mi-a promis un nene, zice ca are el sigur o furca intreaga, dar numai sa dea de ea (intr-un depozit plin cu fieratanii).

 

:baldy:

 

 

 

Asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...