Sari la conținut

Suzuki GS 500 F


Calibra
 Share

Postări Recomandate

E super marfa motorul, mi-a placut si mie mult...si pretul e bun (zic eu). Parca e putin cam greu la 180 Kg pt. 500 cmc si 44 CP !

Iti urez sa-l calaresti cati mai repede :D

 

BAFTA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

CP - 44/9000 rpm

Nm- 40/7400 rpm

foarte putin pentru un 500. e restrictionata, ce naiba are?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CP - 44/9000 rpm

Nm- 40/7400 rpm

foarte putin pentru un 500. e restrictionata, ce naiba are?

Chiar ca nu stiu. Si mie mi s-au parut cam putini, dar tocmai asta ma atras, sunet de motocicleta deja la astia 500 de cc cu cai putini asa ca pentru un incepator.

Oricum sper ca pe la inceputul saptamanii viitoare sa dau avansu' , iar motoru' vine in trei-patru saptamani si atunci vom vedea ce e cu el.

Ol za evribadi iz invaited !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am mirat....mai ales ca nu am gasit nici pe site la Suzuki nici in alta parte nimic despre CP! Anyway, eu zic ca e o alegere buna...asa ca asteptam sa o uzi :D

 

Off-topic: Calibra, acum m-am uitat la profilul tau si am vazut ca esti nascut in aceeasi zi cu mine :D

 

Ciao.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am mirat....mai ales ca nu am gasit nici pe site la Suzuki nici in alta parte nimic despre CP! Anyway, eu zic ca e o alegere buna...asa ca asteptam sa o uzi :D

 

Off-topic: Calibra, acum m-am uitat la profilul tau si am vazut ca esti nascut in aceeasi zi cu mine :D

 

Ciao.

Marfa scorpionule, dar la ce distanta unul de celalalt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am mirat....mai ales ca nu am gasit nici pe site la Suzuki nici in alta parte nimic despre CP! Anyway, eu zic ca e o alegere buna...asa ca asteptam sa o uzi :D

 

Off-topic: Calibra, acum m-am uitat la profilul tau si am vazut ca esti nascut in aceeasi zi cu mine :P

 

Ciao.

Marfa scorpionule, dar la ce distanta unul de celalalt?

...2 ani dupa tine...scorpionule!

Pt. asta ma plimbi si pe mine cu Suzuka ta... :D (just kidding)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta asta este chiar GS 500 E dar carenata si cu ceva kile in plus

carenajul e bun ca se simtea nevoia de protectie aerodinamica peste 100

 

motocicleta nu este nici sport nici sport touring. se incadreaza in asa numita categorie "comuters" sau "all-rounder" adica e o motocicleta pe care sa o folosesti zilnic fara probleme. motorul are o fiabilitate legendara iar consumul nu te sparge la buzunar

nu este totusi o motociclta supersport si trebuie sa nu o tratezi de asa maniera

 

pt mai multe date si impresii citeste motolife nr 21

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta asta este chiar GS 500 E dar carenata si cu ceva kile in plus

carenajul e bun ca se simtea nevoia de protectie aerodinamica peste 100

 

motocicleta nu este nici sport nici sport touring. se incadreaza in asa numita categorie "comuters" sau "all-rounder" adica e o motocicleta pe care sa o folosesti zilnic fara probleme. motorul are o fiabilitate legendara iar consumul nu te sparge la buzunar

nu este totusi o motociclta supersport si trebuie sa nu o tratezi de asa maniera

 

pt mai multe date si impresii citeste motolife nr 21

Pe site-ul lui Suzuki apare ca sport turing, pe site-ul Suzuki din Romania apare ca turing, oricum parerile tale sunt corecte, dar ideea este daca se preteaza pentru un incepator. Mie unu imi place mult cum arata, are totusi o tenta sportiva si asta in special din cauza carenelor, cel putin afara asa este privita, dar cum la noi sport inseamna de fapt supersport, probabil ca vor fi unii care o vor privii ca altceva decat sportiva. Crede-ma pentru un incepator e supersport :D

 

P.S. Gs 500 (necarenat) este cotat drept turing

 

Uite mai jos doua modele de GS mai vechi care sunt carenate. Bat spre un zz-r parca, nu?

post-6-1082575185_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te amagi ca are vreo legatura cu GSXR-ul. Poate doar ca pe ambele scrie Suzuki.

Am zis ca:

Pana la sa seamana leit cu GSX-R 1000 (nu ca ar avea mai mult in comun).

Si asta se vede cu ochiul liber

post-6-1082582124_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti s-a pus rau pata pe el vad. Eu doar incerc sa-ti explic ca nu este o motocicleta nemaipomenita. Am mers pe asa ceva si nu m-a impresionat. Asta este doar o parere personala insa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E foarte normal prietene, ti se pune ti se ia, ti se pune pe alta, la fel si cu femeile si cu toate in general. Dar eu ce am vrut sa zic este faptul ca totusi e un turing sau un sport turing, atata tot :D , de aceea am facut niste apropieri cu zz-r si cu gsx-r .

 

Peace man!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la sa seamana leit cu GSX-R 1000. Corect?

Da mah e rezultatul noului tratament cu castraveti aloe si crema de morcovi pe moaca!

Face-lifting-ul a devenit o modalitate de a pastra caracterul marcii pa modelele care o reprezinta ,si astia au mers mai departe cu trendu hayabusa gixxer,e normal :D

Hiiihi...e bine ca nu tre sa-i pui perna pe fatza si sa te gandesti la gsxr!!!

E MARFA ORICUM ,E.....S U Z U K I :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar eu ce am vrut sa zic este faptul ca totusi e un turing sau un sport turing, atata tot

tzeapa, nu e nici turing nici sport turing. :D e all-rounder sau commuter cum i se mai zice. motor de naveta. comod, agil in trafic, nu consuma mult si n-are nerv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis ca:

Pana la sa seamana leit cu GSX-R 1000 (nu ca ar avea mai mult in comun).

Si asta se vede cu ochiul liber

ai probleme de vedere? n-au nimic in comun, nici macar la estetica din fata pana la sa. aaaaaa, ca *aduce* a gsxr1000, asta e alta poveste. *sugereaza* o silueta de gsxr1000, dar nu seamana deloc. io zic sa te mai uiti o data. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

calibra, nimic de comentat la optiunea ta, poate ca si seama cu gixxeru, dar ca psihanalist iti spun clar ca suferi de efectul Placebo,sper ca sti ce este, iar daca nu, iti voi explica cu cea mai mare placere , te rog nu te simti ofensat de ce am scris :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pastreaza-ti optinuea pt motorul asta, mie imi place cum se prezinta mititica,mai ales dpdv estetic. Tehnic, nu e chiar mama lor, darce-ti trebuie tie ghiulea daca esti incepator. Hai noroace! Ce cruzii e oamenii cateodata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu incercam sa-l fac sa se razgandeasca, e un motor excelent pentru un incepator. o alegere foarte inspirata. vreau doar sa-l mai temperez. chiar nu seamana cu gixeru' de 1000 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti ce-mi place ca prin intermediul netului, nu ajungi sa te intelegi niciodata, ba chiar la un moment dat lumea incepe sa se certe spunand exact acelasi lucru. Mai sunt unii mai hazlii de felul lor, cu tot felul de poate rasuflate care nu-si au locul aici, mai bine participau la "Banc Show" si poate aveau mai mult succes. Tinere talente (si la propriu si la figurat) care incearca sa se promoveze pe un site care nu se ocupa cu asta (pentru caterinca ieftina si restul glumelor exista rubrica speciala) si care chiar daca dau cumva un raspuns la o anumita tema o fac intr-un stil pur romanesc de cacao prin condimentare cu caterinca si prost gust (se stiu acestia care sunt). Problema este ca forumul este plin de asemenea gogomanii si posturi aiurea care ocupa loc undeva pe un server si care bineanteles ca pe cineva costa. Cremele, Placebo-urile pastrati-le pentru voi hotshots siiii DA m-am referit la faptul ca seamana (aduce, este pe undeva pe acolo) cu gsx-r nu ca ar fi chiar un gsx-r undercover pentru soselele din Romania si ca s-ar comporta ca el. Eu o-i fi "chior" cum am vazut (daca se poate asa ceva) dar altii nu pot intelege niste lucruri simple ceea ce ma face sa vreau sa raman asa, pentru ca un chior este imparat in tara orbilor .

 

Peace man !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...