Sari la conținut

Metzeler Sportec M3


SILVIU.C
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ok ,multam :) .

 

Sa inteleg ca metzelerul m3 si diablo ,le consideri cele mai bune pt strada?

Silviu, acum pe bune, sunt cel mai in masura sa-ti dau un sfat deoarece am iesit de multe ori impreuna si iti stiu stilul ....deci,ia-ti cel mai ieftin cauciuc deoarece nu simti nici o diferenta si e pacat de un set de racetek-uri sa le patratesti .In linie dreapta chiar nu e nici o diferenta, intelegi?Ce-ti faci atatea probleme? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am spus ca de mistourile tale sunt satul :D :D ...daca poti spune ceva on-topic ,spune...nu ,"ia-ti orice ca nu conteaza"...asta e "ajutorul" tau?!??! ....te intereseaza asa mult cum merg eu si daca imi bat joc de cauciucuri?!....neah ,nu cred ,dar e mai bine sa fii impresionist ,nu? :P

 

 

Ps:apropo ,tu le-ai mers la limita racetec-urilor?! :) ...ca sa le mergi la limita trebuie sa CASTIGI si avand in vedere un loc 3 la debutanti(meritoriu de altfel ,dar repet aici e vorba de limita) ,ma indoiesc profund ca ai putut sa mergi la limita cauciucurilor si a motocicletei ,dar dupa cum ziceam ,e mai bine sa pari impresionist ,nu? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Ca parere..

Cele mai distractive topicuri sunt despre:

-ce cauciucuri sa folosesc?

-ce ulei sa pun?

-benzina:de unde?

Aici tot romanul isi da cu parerea,si cum asta este sport national-alaturi de bagatul in seama-ai de ce sa te minunezi..

Ceea ce este interesant intr-adevar este ca toti folosim motoarele pe strada,acolo unde diferenta intre o guma,un ulei sau o benzina si altele este nesemnificativa!!

Parerea mea..

Da da bine sa ai Michelin Pilot Power pe motor,ca vede lumea si spune:mama,ce ciumec..iti dai seama cum se da asta??

N-am constatat-o eu..fitele ne omoara!!

Ce am spus mai sus este strict ceea ce ma deranjeaza pe mine!

Revenind la subiect,eu de pilda mi-am luat cu 220 e setul noile Conti Road Attack de care sunt foarte mutumit,design frumos,bune si pe ploaie,iar motorul sta super pe sosea oricit de mult l-as apleca pe viraje..

Iar scroafa mea are vreo 260 kg+100 kg eu.Un miar nou,subtirel si zveltut asa cum ai tu nu are cum sa nu stea bine,indiferent de guma folosita..

Daca vrei iti dau numarul unui baiat de la care iau eu,este din Beius,dar ti le trimite curier,cu plata ramburs.Le aduce din Ungaria si le da fara niciun adaos,preturile sunt buna fata de ce gasesti pe aici(el cistiga doar Tva-ul de la unguri).Tu doar tebuie sa-i spui ce guma vrei exact si el iti spune cind o ai acasa..

Peter:0722/664.298.

Ii spui ca suni din partea mea.

Sanatate

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da da bine sa ai Michelin Pilot Power pe motor,ca vede lumea si spune:mama,ce ciumec..iti dai seama cum se da asta??
Multi vad ,PUTINI pricep :angry: . Si apropo ,pe uscat nu a iesit Pilot Power-ul cel mai bun ,tot un cauciuc de la Michelin ,nu mai stiu exact ,dar o sa caut in revista sa va spun :ok:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce este interesant intr-adevar este ca toti folosim motoarele pe strada,acolo unde diferenta intre o guma,un ulei sau o benzina si altele este nesemnificativa!!

Daca faptul ca tine 8.000 sau 4.000 de km, ca e aderent sau mai putin, ca e pentru ploaie sau nu, ca are pretul de doua ori mai mult sau mai putin nu conteaza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am M3 pe Honda si sunt deosebit de multumit de ele, recunosc ca nu sunt un PRO dar eu nu am simtit niciodata ca ar face figuri pe drum. Dupa cate am citit in testele din Germania Michelin 2CT si Metzeler Sportec M3 sunt pe primele 2 locuri la gume de strada. Metzeler pot spune ca se incalzesc foarte repede, tendinta de a se ridica in curba pe franare este minimala. Am o vaga impresie ca pe sectiune guma spate este putin mai bombata decat alt model de aceiasi dimensiune, pare mai rotunda. Adincimea la profilul gumei fata este mai mic decat la alte marci si asta o consider un minus.

In poza gumele au aprox 1000 km, nici urma de uzura :angry:

post-10170-1161112246_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...