Sari la conținut

Ce Pot Sa-mi Iau De 1000 Euro?


AirDany
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 98
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca el a facut topic aici.....asa putea sa caute singur la sectiunea vanzari nu?

 

el a pus tiopic aici doar ca sa se intereseze ce ar merita la banii aia!!! :angry:

 

daca vrei sa pui anuntz de cumparare scuter, exista de asemenea sectziune special pe forum unde potzi sa pui acest anuntz :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AVAND IN VEDERE CA MERG PE SCUTERE DE 10 ANI SI AM DOAR 24, CU 8 SCUTERE PERSONALE INTRE 49 SI 180 CMC SI MULTE ALTE SCUTERE CALARITE DE PROBA (VECINU MEU ARE ATELIER DE REPARATII SCUTERE), MA CONSIDER IN MASURA SA ITI DAU UN SFAT. DACA VREI UN 49 IA UNUL PE INJECTIE SI NU PE CARBURATIE PT CA TINE MAI MULT LA MOTOR CAT DESPRE TRANSMISIE INDIFERENT CAT E DE HAITUIT CU O CUREA SI NISTE ROLE SE REZOLVA PROBLEMA. NU LUA IN CONT NUMAI ASPECTUL CA E SR,DNA,TYPHON SAU RANNER CA DE OBICEI UN SCUTER DE GENU ASTA E CHINUIT TARE DE POSESOR SI NU IL DA DE BUN. UN 50 CAND INCEPE SA PICE CATE CEVA LA EL O SA TE TREZESTI CA MAI MULT TIMP PETRECI CU EL LA REPARAT DECAT LA PLIMBAT.SCUTERE FOARTE BUNE SUNT URMATOARELE: gilera runner injectie, aprilia sr injectie, piaggio zip (cu toate ca e mai mic merge super si fara mari probleme in timp), honda bali, yamaha aerox, peugeot ultimele modele pa injectie. la modelele pe care ti l-am enumerat conteaza mult sa fie sub 5000 de km ca dela 10000 e dejea dus si trebuie sa te astepti la probleme. ASTA PENTRU CELE CARE FAC AMESTECUL CU ULEI 2T. ACUM PE PIATA SUNTAPARUTE SI MODELE IN 4TIMPI DE 49CMC CU BAIE DE ULEI. EU AM AVUT O SFERA (PIAGIO) CARE ATRECUT PRIN N MAINI SI MERGE SI ACUM FARA INTERVENTII LA MOTOR. LA ACESTEA UZURA MOTORULUI E MULT MAI MICA SI TIN MULT TIMP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Sr-ul este pe injectie

2.Din 2005 cu 6.500 km facuti nu prea pare chinuit..

............se vede ca nu le ai cu scuterele si ca vrei sa postezi si tu asa.....de-an :angry: si...i-ati tu scuter de 49 in 4 timpi

Editat de 46Rossi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Sr-ul este pe injectie

2.Din 2005 cu 6.500 km facuti nu prea pare chinuit..

............se vede ca nu le ai cu scuterele si ca vrei sa postezi si tu asa.....de-an :hug: si...i-ati tu scuter de 49 in 4 timpi

ce vrei tu sa zici ma?ca 6500 de km nu sunt multi? :( stai calm ma ca e cam forjat :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Sr-ul este pe injectie

2.Din 2005 cu 6.500 km facuti nu prea pare chinuit..

............se vede ca nu le ai cu scuterele si ca vrei sa postezi si tu asa.....de-an :hug: si...i-ati tu scuter de 49 in 4 timpi

mai bine nu mai vorbi aiurea . uitate pe honda motorcycle si ia spre exemplu asa pentru tine modelul ruckus de 49 in 4t in engleza (49cc liquid-cooled single-cylinder four-stroke). si asta asa la repezeala de cautat pe net :P si daca mai cauti gasesti si mai multe ca sa nu mai zici ca postez si eu asa de dragu de a posta :crack:

 

dak un motor pe injectie se forjeaza dupa 6.500km atunci........ :crack:

AM CITIT SI CE AI SPUS PE TOPICUL ALA LA KYMCO PEOPLE DE 125 4T SI VREAU SA ITI SPUN CA TREBUIE SA MAI CAPETI EXPERIENTA PE SCUTERASE. CUM POTI TU COMPARA UN 49 AMARAT IN 2T CU UN 125 IN 4T. SA STI CA NU MA PREA CONTRAZIC CU NIMIC, E FOARTE ADEVARAT CE ITI SPUN UN 49 FORJAT DUPA 5 - 6 MI SCARTAIE PE CAND UN 125 A TERMINAT RODAJU LA KM AIA SI II FACE PRIMUL SCHIMB DE ULEI :(

post-13765-1161671035_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine nu mai vorbi aiurea . uitate pe honda motorcycle si ia spre exemplu asa pentru tine modelul ruckus de 49 in 4t in engleza (49cc liquid-cooled single-cylinder four-stroke). si asta asa la repezeala de cautat pe net :( si daca mai cauti gasesti si mai multe ca sa nu mai zici ca postez si eu asa de dragu de a posta :P

AM CITIT SI CE AI SPUS PE TOPICUL ALA LA KYMCO PEOPLE DE 125 4T SI VREAU SA ITI SPUN CA TREBUIE SA MAI CAPETI EXPERIENTA PE SCUTERASE. CUM POTI TU COMPARA UN 49 AMARAT IN 2T CU UN 125 IN 4T. SA STI CA NU MA PREA CONTRAZIC CU NIMIC, E FOARTE ADEVARAT CE ITI SPUN UN 49 FORJAT DUPA 5 - 6 MI SCARTAIE PE CAND UN 125 A TERMINAT RODAJU LA KM AIA SI II FACE PRIMUL SCHIMB DE ULEI :hug:

nu am comparat frate un 49 2t cu 125 4t....normal ca nu e logic,nici nu se compara.singura comparatie pe care am facut-o a fpst intre dna 50 si sr 50

Editat de 46Rossi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce scooter e asta ? :hug: post-13668-1161695143_thumb.jpg

si daca vreti sa vedeti intreaga gama de scutere care bantuie lumea incercati bikepics si sa vedeti acolo scutere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Dany, daca vrei sa-ti iei un scuter in primul rand te gandesti cum vrei si cat timp vrei sa-l folosesti.

Daca vrei un scuter ieftin, bun si destul de puternic, uita-te dupa ceva italian second-hand in 2 timpi.

Daca vrei unul care sa-l ai pentru multi ani si nu te intereseaza puterea atunci iti recomand ceva in 4timpi.

 

Eu unul am un Aprilia Sonic 49cmc din '98 si merge ca si nou. E delimitat de nou si prinde 100km/h(in acte 'prinde' 45km/h :D ) Luat la mana a 2a desigur; am dat 600euro pe el. Si pot spune ca de cand il am nu am bagat un ban sa-l repar(nu am de ce :) )

 

Atentie cum mergi ca politia nu priveste scuteristii cu ochi buni datorita celor care merg fara casca, nu au varsta necesara(16ani) si cu scutere fara acte. Daca nu esti in regula si dai peste un politist neintelegator te alegi cu dosar penal si scuterul confiscat.

 

Iti recomand sa cauti un Sonic deoarece sunt foarte fiabile, rezistente si destul de puternice. Un singur minus ii gasesc, consumul :) : 4l la 100km

 

Noroc in cautari si numa sanatate :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dany, daca vrei sa-ti iei un scuter in primul rand te gandesti cum vrei si cat timp vrei sa-l folosesti.

Daca vrei un scuter ieftin, bun si destul de puternic, uita-te dupa ceva italian second-hand in 2 timpi.

Daca vrei unul care sa-l ai pentru multi ani si nu te intereseaza puterea atunci iti recomand ceva in 4timpi.

 

Eu unul am un Aprilia Sonic 49cmc din '98 si merge ca si nou. E delimitat de nou si prinde 100km/h(in acte 'prinde' 45km/h :) ) Luat la mana a 2a desigur; am dat 600euro pe el. Si pot spune ca de cand il am nu am bagat un ban sa-l repar(nu am de ce :) )

 

Atentie cum mergi ca politia nu priveste scuteristii cu ochi buni datorita celor care merg fara casca, nu au varsta necesara(16ani) si cu scutere fara acte. Daca nu esti in regula si dai peste un politist neintelegator te alegi cu dosar penal si scuterul confiscat.

 

Iti recomand sa cauti un Sonic deoarece sunt foarte fiabile, rezistente si destul de puternice. Un singur minus ii gasesc, consumul :D : 4l la 100km

 

Noroc in cautari si numa sanatate :cheers:

al meu consuma 5 in conditii extreme nu ai de ce sa te vaieti. :)

Vara bagam benzina odata la 2 zile nu ma apuca a 3 zi....8 litri.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...