Sari la conținut

Shovel/Pan/Knuckle/Flathead/Ironhead


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 373
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
un link cu choppere in adevaratul sens al cuvantului........... http://www.youtube.com/watch?v=8omfQ5AwQgA...feature=related

sau!

http://www.youtube.com/watch?v=DBONFCX3UCE...feature=related

e ridicol !

Mesaj completat

e splendid sa mergi 80-100 cu 4,8% si cu un motor imens, si Harley ..... pacat ca au preturi enorme, si tre sa astepti jumate din viata sa ai ban de asa ceva si poate nici atunci....ii bine ca totusi seamana cat de cat cu nipra si ma pot multumii si cu atat :)

pai nu degeaba ior zis la Nipra "Harleu Rusesc" ori Ukrainian, drac de-l ia!

Mesaj completat

am montat shaua pe arcuri,am si facut o tura mai lunga...impresii:confortul imbunatatit,estetic arata f bine....ca neajunsuri ar fi instabilitatea,mai ales in curbe,pozitia inalta ma obliga sa schimb ghidonul.

 

 

 

ps:gixu,merci pt carte,am cumparat-o.

nu stiu ce ti-a luat atita sa iei decizia de a schimba ghidonul! :( merita demult un alt ghidon

unu mai inaltut imediat va schimba si lookul si pozitia de condus. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

supeb a iesit.................visul meu shovelhead

te incumeti la o intrunire de timisoara??? ca eu cu nipra nu cred ca ajung prin sibiu :) nu ca n-ar merge da bugetu e subtire rau, ca dracu! numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai revenit printre cei vi! Cand aveam eu batranica aveam o vorba de fiecare data cand o puneam inapoi pe drum : " I'm a pussy no longer, I'm Ginger Tom!"

Adevarata riding machine u have there mate! Parca cere drum de cum te uiti la ea.

Ce bine ar pica la stilul asta niste piese din cupru pe ea... niste suroafe si fitinguri...

Fa un filmulet cu o tura... fac si eu unul atunci la schimb sa ne clatim ochii unul ca celalalt.

Ride hard!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nice!

Mesaj completat...

dupa cum vezi,am alt ghidon.

 

/index.php?...p;#entry2341795

o da,hahaha,f tare...merci.

 

supeb a iesit.................visul meu shovelhead

te incumeti la o intrunire de timisoara??? ca eu cu nipra nu cred ca ajung prin sibiu :) nu ca n-ar merge da bugetu e subtire rau, ca dracu! numai bine

TM?unde?

o sa fiu la Resita in iulie...

 

 

Bine ai revenit printre cei vi! Cand aveam eu batranica aveam o vorba de fiecare data cand o puneam inapoi pe drum : " I'm a pussy no longer, I'm Ginger Tom!"

Adevarata riding machine u have there mate! Parca cere drum de cum te uiti la ea.

Ce bine ar pica la stilul asta niste piese din cupru pe ea... niste suroafe si fitinguri...

Fa un filmulet cu o tura... fac si eu unul atunci la schimb sa ne clatim ochii unul ca celalalt.

Ride hard!

multam Mihai....am citeva piulite de alama ici-colo....odata ca nu se gasesc,si doi, nu prea am unde sa le pun.

filmulete cu mine nu fac...hehehe

Mesaj completat

no asa,filmulet n-am facut,da am ars 100mile azi.

daune:nu mai mergea semnalizarea stinga,dar am remediat-o.cam atit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o da,hahaha,f tare...merci.

 

 

TM?unde?

o sa fiu la Resita in iulie...

 

 

 

multam Mihai....am citeva piulite de alama ici-colo....odata ca nu se gasesc,si doi, nu prea am unde sa le pun.

filmulete cu mine nu fac...hehehe

Mesaj completat

no asa,filmulet n-am facut,da am ars 100mile azi.

daune:nu mai mergea semnalizarea stinga,dar am remediat-o.cam atit.

 

 

timisoara unde se tine in fiecare an de catre Road Patrol, nu-i rau nici la resita..........ai idee in cat e intrunirea???

si unde se tine( tot Raul Alb?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut si eu ocazia sa vad motorul live pentru prima data cu ocazia intrunirii din cluj, este extraordinar , cu mult mai impresionant in realitate comparativ cu pozele de pe forum , eu personal tot timpul am considerat ca motoarele mai vechi de harley au mult mai multa personalitate decat cele noi cu toate ca au anumite probleme de fiabilitate. designul motocicletei pertotal e la fel de misto cu toate ca ,cultura moto de la noi din tara ridica bling bling-ul la rang de arta,din pacate va mai lua o vreme pana cand vom iesi di nignoranta asta care ne caracterizeaza.....felicitari pentru motor,e nota 10 :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
multam,mie-mi place asa rat....desi pe parcurs va mai suferi transformari, tot in zona bobber-rat va ramine.

 

 

Salutare, ai ajuns fara incidente inapoi la sibiu???? Colegul tau cu shovelu` lucios nu prea sa plans de motor....pacat ca n-am reusit sa raman la toata intrunirea ca as fi vrut sa-l aud cum toarce

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,am ajuns ok acasa,doar ca ma udat pina la piele tocmai la sibiu.nu team mai vazut mai tirziu,sati vad nepra...

pretenu meu are un shovel mai bun,cred ca a fost tunat un pic,in Canada,deoarece are compresia mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
well,eu tocmai mi-am cumparat un Shovelhead FXEF de 1340cc,cu kick&electric.

mi-e unul nu-mi plac modele-le noi.

o sa va povestesc mai incolo despre el.

Kawa Dan-succes!

 

 

B.

 

Multe Felicitari :)!! Sa-l stapanesti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti vad...putin cunosc...eu zic ca e mai bine asa. pentru noi toti ;)

 

 

adica esti de acord sau nu cu afirmatia mea? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prefer sa fie 2 categorii de entuziasti : din una sa faca parte cei care stiu ce e aia knuckle, shovel, pan etc (adevaratii pasionati) si cei cu ''frate motoru asta costa $$$ si fuge xxx km/h, uite ce stralucitor e!'' . mamaligarii. 2 categorii care au motoarele si motociclismul in comun dar din motive diferite. un mamaligar mereu va dori sa faca parte din prin categorie, nu si invers. peste tot sunt lichele nu numai la noi... e o chestie de educatie si cultura, indiferent cine/unde esti.

 

parerea mea ;)

 

scuze la nea' blackrider pt offtopic.

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani Black...sa ai parte de cat mai multi km fara incidente pe shovel.....

Editat de Titiluka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...