Sari la conținut

Raliul Dobrogei 16-18 Nov 2006


Postări Recomandate

Vremea va fi excelenta

 

http://www.wunderground.com/cgi-bin/findwe...anta%2C+romania

 

soare - joi - vineri - sambata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

CINE MAI VINE DIN BUCURESTI? :drink:

 

Daca cei care fac antrenamente cu mr Victor Pop mai si participa la cursa nu mi se mai pare funny, chiar incorect, traseul ar fi trebuit sa ramana secret dar asta e in Ro.

 

Bafta baieti, eu vin oricum.

 

altcineva? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CINE MAI VINE DIN BUCURESTI? :drink:

 

Daca cei care fac antrenamente cu mr Victor Pop mai si participa la cursa nu mi se mai pare funny, chiar incorect, traseul ar fi trebuit sa ramana secret dar asta e in Ro.

 

Bafta baieti, eu vin oricum.

 

altcineva? :friends:

Particip la cursa ca ghid (moto) pentru cei ce nu au dotari speciale pentru Rally - derulator si tripmaster.

Voi pleca ultimul si voi incerca sa ajut motociclistii pe drum. La fel va face Dl. Dan Popescu cu Atv-urile

Masinile nu au nevoie de ajutor fiindca au navigator si de regula au dotari necesare.

Traseul il stie doar Dl. Victor in intregime, ceilalti care l-am ajutat stim doar bucatele....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost frumos, vreme excelenta'iar Trica a iesit campion national de Rally Raid la Moto cl a 2-a.....S-a tinut de treaba - bravo lui.

 

Un quad Dinli a avut o avarie - i s-a rupt directia in cursa......si a venit cu IMS-ul

post-2175-1163917885_thumb.jpg

post-2175-1163917954_thumb.jpg

post-2175-1163918012_thumb.jpg

post-2175-1163918180_thumb.jpg

post-2175-1163918245_thumb.jpg

post-2175-1163918295_thumb.jpg

post-2175-1163918353_thumb.jpg

post-2175-1163918392_thumb.jpg

post-2175-1163918447_thumb.jpg

post-2175-1163918507_thumb.jpg

post-2175-1163918563_thumb.jpg

post-2175-1163918604_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cursa a fost probabil cea mai frumoasa din tot campionatul.

Vremea a fost foarte frumoasa, iar ceata din ziua a doua dimineata a fost benefica pentru antrenamentul la navigatie. Dobrogea este raiul Rally Raid-ului, probabil depasit doar de idiotul desert spaniol (dar acolo nu este vegetatie).

Cazarea a fost buna, cald, apa calda, mancare buna si ieftina, pozitia excelenta, parcarea chiar la 2 metri.

Tabara formata din cele doua dube (Cornel Trica si eu) si cele doua corturi (KTM si Arctic Cat), ca de obicei au fost adapost pentru toata lumea.

Atmosfera a fost una calda, prieteneasca, si cel putin eu n-am dus dorul acelor voci scandalagii care tipa si urla la fiecare cursa, comentand orice, orinde: calitatea dormitorului, cat de calda e ciorba, ce defect e road-book-ul, etc.

Roadbook-ul a fost exact, cu pictograme identice cu terenul, simplu de urmat (am avut trip-ul defect si am mers asa fara probleme).

Portiunea de plaja a fost magnifica, dupa sosire ne-am mai jucat cu totii cu mobra prin nisip, (unii, nu dam nume, au reusit sa se joace chiar si cu casca prin nisip).

Intrucat Arctic Cat poate fi considerata chiar si un mic vapor, eu m-am jucat chiar si prin apa marii, astfel incat mi-a intrat apa in faruri si in cutia de materiale)

Masa festiva a fost inlocuita ad-hoc cu o manevra pescareasca, la cherhanaua lui Ionut, unde cu totii am ras niste platouri imense de niste pesti FOARTE interesanti (rog sa se nu se dea denumirea pestilor pe site public) si toata lumea s-a simtit bine.

Ca si organizator, cu tot vantul care-mi bate acum in buzunare, declar ca sunt foarte multumit, si tot campionatul 2006 a fost ca o scoala si examen pentru mine, pentru ceea ce se numeste campionatul 2007.

In 2007, pot sa va promit ca:

Trofeul Capitalei, a doua editie, in minivacanta de 1 mai, va avea ca punct de plecare Bucuresti, cu urmatorul traseu: traversare Dunare cu bac sau pe pod, ajungere la litoral (constanta sau mangalia). A doua zi super-super speciala pe plaja, timp liber la dispozitia trupei, consolat neveste/prietene, a treia zi full pana la bucuresti pe alta ruta, sosire si festivitate la Bucuresti. Urmariti www.trofeulcapitalei.ro si www.rallyraid.ro

Trofeul Dobrogei, a doua editie, in octombrie, aproape sigur va avea si componenta in tara vecina si prietena Bulgaria. prima zi de cursa o bucla mare pe dobrogea de nord, a doua zi o bucla mare pe dobrogea de sud (Bulgaria), a treia zi o bucla mica in dobrogea centrala (si romania si bulgaria).Urmariti www.trofeuldobrogei.ro si www.rallyraid.ro

 

 

 

 

FOARTE MARI MULTUMIRI D.LUI ADI BALBA SI INTREGULUI GRUP DE PRIETENI CONSTANTENI, PE CARE PE DREPT CUVANT O SA-I CONSIDER INTOTDEAUNA CO-ORGANIZATORI.

Si celor 70 de echipe de la clubul Motoadventure, intelept conduse de mereu prezentul Cornel Trica, proaspatul campion la clasa lui. Ca si mine la clasa mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prezentul Cornel Trica, proaspatul campion la clasa lui. Ca si mine la clasa mea.

 

 

Sunteti siguri ca nu Recean Florin este campion la moto II ?

 

Iar eu cu quad-ul SUZUKI LTR450 la clasa mea si poate si la open.

 

Cand se afiseaza rezultatele definitive?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai Petrica:

1 schimba userul pe site, sa stie lumea pe cine sa te impuste

2 campionii dau de baut, ceea ce unii (eu si Trica) am si facut, de tine inca nu s-a auzit pe la cumparaturi la niste sacosi cu bere la non stop pana la ora inhiderii.

3 clasamentele se dau pe site-ul oficial pana la urma

4 sa fii sanatos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe acest forum am citit despre intalnirea din vara mai putin reusita ... MA BUCUR MULT pentru constantenii care au co-organizat acum acest eveniment, reusind sa-si ia revansa in acest fel! BRAVO!

Editat de Forte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe acest forum am citit despre intalnirea din vara mai putin reusita ... MA BUCUR MULT pentru constantenii care au co-organizat acum acest eveniment, reusind sa-si ia revansa in acest fel! BRAVO!

 

Sa nu amestecam intrunirea cu un concurs...

Intrunirea este un nonsens care se vrea o betie, o etalare de motoare, un show cu cascadorii de la carnati pana la liniutze, o amestecanie de baieti de bani-gata cu rockeri care-si dramuiesc benzina si votca la care evident orizontul de asteptare este foarte diferit de la unul la altul, care se supara ba pe ploaie, ba pe biletele de la intrare ba pe berea care nu e niciodata (toata) moca....Oricum in Constanta nu vor mai fi intruniri cel putin inca o vreme - dupa care se va face una si toata lumea va fi multumita ca a avut unde sa mearga...

Concursul aduna oameni care au aceeasi pasiune, comportament sportiv si fair play pe masura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu amestecam intrunirea cu un concurs...

Intrunirea este un nonsens care se vrea o betie, o etalare de motoare, un show cu cascadorii de la carnati pana la liniutze, o amestecanie de baieti de bani-gata cu rockeri care-si dramuiesc benzina si votca la care evident orizontul de asteptare este foarte diferit de la unul la altul, care se supara ba pe ploaie, ba pe biletele de la intrare ba pe berea care nu e niciodata (toata) moca....Oricum in Constanta nu vor mai fi intruniri cel putin inca o vreme - dupa care se va face una si toata lumea va fi multumita ca a avut unde sa mearga...

Concursul aduna oameni care au aceeasi pasiune, comportament sportiv si fair play pe masura.

 

 

frumos spus :banana:

 

bai Petrica:

1 schimba userul pe site, sa stie lumea pe cine sa te impuste

2 campionii dau de baut, ceea ce unii (eu si Trica) am si facut, de tine inca nu s-a auzit pe la cumparaturi la niste sacosi cu bere la non stop pana la ora inhiderii.

3 clasamentele se dau pe site-ul oficial pana la urma

4 sa fii sanatos

 

 

1- e firma mea, BeX Motors, si poate lumea o sa ma stie asa ;)

2- stii f bine ca ma grabeam sa plec, dar nu o sa raman dator :lol:

3- le astept :crack:

4- merci la fel :banana:

5- ma da-mi nr tau de tel ca am nevoie de fact si stii ca mi-am pierdut tel si nu mai am agenda.TE ROG MULT! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit clasamentul la clasa II

moto -

1 recean florin

2 trica

3 mosteanu ionut

atv -

1 dan popescu

2 pop paul

3 dobrescu mihai

quad

1 petre stanescu ( alias spv13r reprezentant BeX motors, adica subsemnatul)

2 ban mihai

3 emanoil robert

open (moto, atv quad)

1 petre stanescu ( alias spv13r reprezentant BeX motors, adica subsemnatul)

2 dan popescu

3 recean florin

 

Sper sa nu fi gresit la moto, ca l-am dedus din open.

Daca da, scuze, restu sunt clare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rockeri care-si dramuiesc benzina si votca

 

Fara suparare, dar esti un mare aberant sa spui asta. Iti arat rockeri care te-ngroapa-n bani pana la gat. Merg pe Harley-uri personalizate, de zeci de mii de euro. E ca si cum ai spune ca pletosii sunt nespalati. E o imbecilitate sa generalizezi in halul asta.

 

ps- nu sunt rocker si nu-mi plac intrunirile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara suparare, dar esti un mare aberant sa spui asta. Iti arat rockeri care te-ngroapa-n bani pana la gat. Merg pe Harley-uri personalizate, de zeci de mii de euro. E ca si cum ai spune ca pletosii sunt nespalati. E o imbecilitate sa generalizezi in halul asta.

 

ps- nu sunt rocker si nu-mi plac intrunirile

 

Nu ma refeream in mod pejorativ la anumite categorii inclusiv meseriasii cu comuniste, haine de piele tavalite dar misto, corturi pe care isi usuca hainele dupa ce intra imbracati in mare, tinerete si sanatate ce ridica la cote maxime consumul de alcool, distractia si doza de oboseala....

Spuneam doar ca nu se potrivesc cu altii mai fitzosi, inclusiv pe Harley-uri....Sau nu s-au potrivit la noi, deh lipsa traditiei....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bateti campii cu gratie.

 

rezultatele de la RR sunt pe www.trofeuldobrogei.ro

petrica, ai facut in general aprecierea bine, cu doar una gresala.

rog regia sa stearga daca poate posturile cu rockerii si intrunirea de asta vara din aceasta discutie.

aici vorbim de Trofeul Dobrogei 2006, ultima etapa a CN de Rally Raid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se repara mai repede decat speram. cred ca in 2 saptamani e vindecat si pot sa incep recuperarea

 

 

ma bucur pentru tine.

 

 

 

Ba las-o, unde dreaq e clasamentul general pe 2006 ca eu nu il gasesc. :D

Ori eu is chior ori tampit ori .......... :burnout:

E si un cantec CINE,CINE......... etc a lu bosquito. :D

 

Deci unde e clasamentul general pe 2006. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...