Sari la conținut

Sfaturi Despre Anvelope Soft Enduro


vmm
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

Iaca a sosit si vremea sa pun in cui :angry: anvelopa veche de la F650-u meu asa ca m-am pus pe cautat si am gasit asta

ANVELOPE MITAS 130/80-17 64T TT E-08 1308017 201.00RON

 

Daca aveti idee de alte variante mai bune sau...poate mai proaste v-as fi recunoscator daca m-ati indruma.

Este prima data cand trebuie sa schimb gumilasticu' si..nu vreau sa ma bag cu capu-nainte.

 

Ah, inca ceva, 70% street----30% offroad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar despre ASTA ce zici?

Mi se pare destul de "mushcator" sa zic asa... Mai ales ca vine iarna si...poate o scap si prin zapada olecutza...

Voi ati mai folosit Mitas? Cam catzi km tin? Se uzeaza ..excesiv pe asfalt?

Hai mai baieti, stiu ca va pricepeti... Macr din auzite.

E drept, modelul propus de tine are un profil ce parca se adapteaza si la viraje mai ..."aplecate:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

modelul cu crampoane este mult mai util in teren accidentat dar pe strada vei toci repede crampoanele si nu vei folosi prea mult cauciucul si la adevarata lui valaore. eu am vazut si am e07 pe un f650 dakar si merge bine pe asfalt si macadam. cat de bun e in timp nu stiu ca nu era prea vechi cauciucul (maxim 1000km )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pe Suzuki DR650 Mitas 09 pe spate si 07 pe fata, intradevar 09 de pe spate e asa si asa pe sosea, dar in rest rupe...am simtit diferenta cind am iesit de pe sosea...07-le e ok.

 

Iti recomand daca mergi mai mult pe sosea Mitas E-07. Si incearca la Chemtraders, eu de acolo le-am cumparat...

 

Bafta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde, eu am un mitas de vreo 7000 km si e brici, nici vorba de dezlipit crampoane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si io am amandoua E 07 de 9000 si nu ai nici pe naiba singura chestie care a patit-o ala de pe spate sa deformat din cauza de pilot chior am luat o gaura la vreo 100 la ora si sa deformat dar mai merge dac il las mai moale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt centrat roti cu spite, recomand un bun mecanic de biciclete care mi-a facut roata fata la Yamaha cu 15 RON (era ovalizata intr-un singur loc).Il gasesti la clubul velo Olimpia, zona Iancului Electroaparataj.E foarte priceput.

 

Telefonul lui:0723438941 Mircea

 

Multumesc frumos,

Astept sa-mi vina caucioacele si o sa-l sun negresit :hug:

Editat de vmm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...