Sari la conținut

Intruder 800 cc - Bober


BLAGA_OCTAVIAN_84
 Share

Postări Recomandate

salut...

nu vreau sa fie cu suparare ,dar.... nu va credeti "bike builders"...

deja aveti si site ,si habar nu aveti k sa construiti un cadru sau sa faceti motorul ala sa mearga mai tare...

sincer imi pare rau , ca sa spun cuvintele astea ,dar asa e ....

e frumos ce faceti, e de apreciat.... DAR BIKE-UL ALA NU E BOBBER ! ! !

LOVE & RESPECT

Editat de custom_4_ever
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu fim rai unii cu altii!

 

Nu au dece sa "nu se creada" bike builders pentru ca sunt. Garage bike building is a bike building.

Stima pentru cei care au jiguri si isi construiesc cadruri singuri. Aceea sunt adevaratii puristi, dar asta nu inseamna ca restul care numai sudeaza un hard-tail, taie aripi, fabrica rezervoare sau asableazu numai piese cumparate nu se numesc bike builderi.

baietii au deja cateva proiecte care arata foarte bine si doresc sa faca asta full time.

Bobberasul - este un bobbed up cruiser - arata foarte bine, ingrijit si original (intr-o perioada in care e tare greu sa fi asa)

Rezervorul mie imi place chiar mult - dar asta depinde de gusturi.

Culoarea nu-i face dreptate pentru ca garantez un negru mat pe tot motorul sau un ar fi ridicat sala in picioare.

 

Eu le urez succes si multi clienti pt ca atat shadow-ul cat si intruderashul asta arata intr-un mare fel!

 

Dreptate si fratie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma,nu arata rau....hmmm,rezevorul seamana cu ala de Machless...

asta nu e VL-u de pe care se vinde "kit-ul de bobber"?pai?

 

Rezervorul e de MZ 175 cc(Wolf). L-am latit,am facut alt fund, o basa pt pompa de benzina, o flansa ca cea originala pt prindrerea pompei de benzina, golire, buson , sparge val la buson si alt plutitor.

Piesele rosii sunt toate lucrate de mine manual.

Saua, sisibarul, comenzile, cutia de scule, a doua sa, prinderi etc sunt facute de mine si de Zdriki folosind diverse metode.

Din pacate toate sunt de vanzare (chitul pe care probabil l-ai vazut), pt ca proprietarul are anumite motive personale pe care nu vreau sa le comentez.

 

Daca cineva are vreun dubiu ca nu sunt lucrate de mine si de Zdiki, poate sa vina la a doua intrunire a motociclistilor organizata anul acesta la Homorod(20-22 mai, Homorod (Independent Eagles MC )).O sa aduc acolo o parte din piesele de pe Intruder, alte piese lucrate manual de mine si nevopsite si o sa lucrez si acolo ceva tabla.

In viitorul apropiat sa vin la intruniri si cu o motocicleta facuta de la zero de mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru reusita.

Am vazut motorul si in realitate, ararata foarte bine si este lucrat destul atent la fiecare detaliu.

Editat de flor!n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut-o din timpul cand se lucra la ea...si am ramas fara cuvinte la cat de bine arata. Felicitari Octavian si Zdriki !

Bafta cu urmatoarele proiecte !

Editat de darkflames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, mie mi se pare ca cel mai bine arata in pozele x26 si x28, adica cele in care se vede doar metalul, nici un fel de kit sau vopsea.

Nu sunt amator nici de bobbere, nici de raturi, dar pozele alea doua sunt superbe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa lucrare,..... sincere aprecieri

Parerea mea e ca tocmai forma deosebita a rezervorului ii infrumuseteaza linia.

 

Motocicleta e deosebita, daca ar fi sa o aseaman cu un animal, ar fi cu a unui zimbru impunator.

 

La mai multe lucrari. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...