Sari la conținut

Solutii / metode pentru repararea radiatoarelor


Postări Recomandate

unde pot suda un radiator pentru un cross (yz250f) in bucuresti? am reusit sa rup acele prinderi de pe lateralul radiatorului unde vin fixate plasticele (carenele sau vreti sa le spuneti). Si inca o ntrebare din ce material sunt confectionate radiatorele pentru ca una din acele prinderi am pierdut-o si trebuie sa fac alta .

Editat de DanKTM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde pot suda un radiator pentru un cross (yz250f) in bucuresti? am reusit sa rup acele prinderi de pe lateralul radiatorului unde vin fixate plasticele (carenele sau vreti sa le spuneti). Si inca o ntrebare din ce material sunt confectionate radiatorele pentru ca una din acele prinderi am pierdut-o si trebuie sa fac alta .

 

 

pe calea grivitei langa cimintirul sf. vineri

sunt din AL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

140-150 usd ambele, noi-noute, cu tot cu transport la noi in tara.

Uite un exemplu, daca ai alt an de fabricatie cauti si tu.

http://www.ebay.com/itm/KTM400-450-525-SX-MXC-EXC-Aluminum-Radiator-03-04-05-06-New-/200783744217?pt=AU_Motorcycle_Parts_Accessories&hash=item2ebfa4ccd9&vxp=mtr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze nu, dat iti povestesc.

Prima data se observa o diferenta semnificativa la sudura fata de cele originale. O fi din cauza ca astea la comanda nu sunt sudate de roboti...

Apoi exista o diferenta de greutate, nesemnificativa zic eu - dar se simte.

La o examinare mai atenta constati ca astea la comanda par mai trainice, cu tabla si faguri mai din topor.

La mine au existat oarece probleme deoarece aveam protectii de radiator si asta la comanda nu intra chiar ca poola in pixda in cusca de protectie... A necesitat niste piliri.

 

In rest e ok. Raceste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

astazi miau ajuns si mie radiatoarele noi,nu vreau sa laud sau sa bag de vina fiecare isi face o parere din ce povestesc eu.am trimis radiatoarele la brasov asa cum leam dat jos cand leam primit inapoi (cele noi plus cele vechi)aveau lipsa garniturile de prindere cele din cauciuc.am asteptat pt finalizare 2 saptamani spunandumi ca sunt gata in 1,arata foarte bine si sunt rezistente dupa cum se vad,sudate bine si construite cat de cat la cotele originale,mai trebuie ici colo pilite si facute modificari.pretul e de 300lei de bucata fara transport.revin cu poze pt curiosi



cele vechi si cele noi...

post-44737-0-17818700-1368043371_thumb.jpg

post-44737-0-79040700-1368043412_thumb.jpg

post-44737-0-54919500-1368043491_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

caut bulbul termostat cel care intra in radiator pt ca nu mai merge la cele noi :)))culmea sau aveti idee cum se repara,firele sunt verificate si probate la fel ventilatorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut bulbul termostat cel care intra in radiator pt ca nu mai merge la cele noi :)))culmea sau aveti idee cum se repara,firele sunt verificate si probate la fel ventilatorul.

 

Atentie! Ala nu e termostatul. Termostatul nu are fire si se gaseste in furtunele radiatorului. Tu, de fapt, cauti termocupla. Caut-o si pe la magazinele auto. Eu acolo am gasit dupa ce originala s-a ars dupa cateva iesiri. Trebuie doar sa se potriveasca la filet si sa deschida, de preferat, la temperaturi mai mari.

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...