Sari la conținut

Plimbare incepatori 11 sau 12 iunie Siriu.


rdarogeorges
 Share

Postări Recomandate

Uitandu-ma pe prognoza meteo si avand in vedere ca duminica sunt sanse sa plua de 60% si luni de 50%, ca idee generala, daca duminica ploua (caz in care nu cred ca mai vine nimeni), putem incerca din nou luni (daca nu ploua), acelasi loc, aceeasi ora?

 

 

 

 

George

 

Eu vorbisem cu SisQo să facem traseul ăsta duminica cealaltă, adică pe 19 iunie. Acum vin Âşi eu cu o propunere, nu vreau să schimb eu data plimbării, dar m-am gândit că dacă tot plouă duminica asta, de ce să plecăm la risc Âşi să avem Âşansa să venim fleaÂşcă când putem să o amânăm o săptămână până când se mai îndreaptă vremea. Cum am zis, nu vreau să schimb data, e doar o precizare. :rolleyes: Acum fiecare cum vrea...

 

Numai bine. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu vorbisem cu SisQo să facem traseul ăsta duminica cealaltă, adică pe 19 iunie. Acum vin Âşi eu cu o propunere, nu vreau să schimb eu data plimbării, dar m-am gândit că dacă tot plouă duminica asta, de ce să plecăm la risc Âşi să avem Âşansa să venim fleaÂşcă când putem să o amânăm o săptămână până când se mai îndreaptă vremea. Cum am zis, nu vreau să schimb data, e doar o precizare. :rolleyes: Acum fiecare cum vrea...

 

Numai bine. :moto:

 

 

Pe 19 ma balacesc la Costinesti.

Acum ori niciodata (sau luni daca ploua duminica)!

lol

Daca ploua mai crestem un pic.

Un costum de ploie este foarte ieftin (aprox. 20 euro). Eu am unul si este foarte eficient.

Ne vedem la Petrom Nord la 10:05 (de obicei intarzii).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Naspa ca ploua...m-as fi bagat si eu...tocmai sa nu trag tare si sa inspectez traseul pentru viitoarele plimbari pe acolo.

 

OAMENI BUNI citesc topicul asta si ma minunez :laugh:ce atita vorba ,ce atitea calcule si prognoze meteo.......urcati-va pe motoare si face-ti cit mai multi km!!!!!!!!,experienta se capata pe orice fel de drum si vreme.DISTRACTIE PLACUTA SI ASFALT USCAT!

P.S am facut drumul asta acum doua saptamani,este ok din toate punctele de vedere,in legatura cu timpul pe care crede-ti ca o sa-l face-ti am mari indoieli.cu cit grupul este mai mare cu atit timpul va fi mai lung,eu estimez peste 7 ore!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai in total cam asa ceva ... 6 ... 7 ore ...

Eu zic ca o sa ploua vineri si sambata si duminica se va face vreme frumoasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OAMENI BUNI citesc topicul asta si ma minunez :laugh:ce atita vorba ,ce atitea calcule si prognoze meteo.......urcati-va pe motoare si face-ti cit mai multi km!!!!!!!!,experienta se capata pe orice fel de drum si vreme.DISTRACTIE PLACUTA SI ASFALT USCAT!

P.S am facut drumul asta acum doua saptamani,este ok din toate punctele de vedere,in legatura cu timpul pe care crede-ti ca o sa-l face-ti am mari indoieli.cu cit grupul este mai mare cu atit timpul va fi mai lung,eu estimez peste 7 ore!

 

Nu am cauciucuri adecvate pentru a merge pe ploaie. Asta este principalul motiv si al doilea este de ploaie...chiar nu mai e nici o placere sa pleci stiind ca va ploua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am cauciucuri adecvate pentru a merge pe ploaie. Asta este principalul motiv si al doilea este de ploaie...chiar nu mai e nici o placere sa pleci stiind ca va ploua.

 

 

 

Cu asta sunt si eu de acord. Acum am ajuns la Urziceni, plecat din Bucuresti si pe 70% din drum a plouat torential. Cum zicea si Survolaj, fara cauciucuri si echipament adecvat pentru ploaie...nu prea are rost.

 

 

Acum stam cu ochii pe prognoze si speram sa fie bine. Ramane duminica la 10 la petrom nord ploiesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e ploaia o problema.Oricum e de vara,deci dureaza putin.Am mers pe cheia pe ploaie fara probleme cu power pure.Si eu as amana pentru saptamana viitoare ca am terminat sesiunea si ma mananca sa ii dau.

Pentru cine vrea informatii despre cati bani trebuie:pentru 6 l sau 7 l/100 km trebuie cam 200 roni minim pentru benzina(plecare Bucuresti).Plus bani pentru probleme pe drum.

Eu votez pentru saptamana viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e ploaia o problema.Oricum e de vara,deci dureaza putin.Am mers pe cheia pe ploaie fara probleme cu power pure.Si eu as amana pentru saptamana viitoare ca am terminat sesiunea si ma mananca sa ii dau.

Pentru cine vrea informatii despre cati bani trebuie:pentru 6 l sau 7 l/100 km trebuie cam 200 roni minim pentru benzina(plecare Bucuresti).Plus bani pentru probleme pe drum.

Eu votez pentru saptamana viitoare.

 

 

Power PURE ? Cumva by MAGIC ??? ... te'ai dat pe spice uri mai raresh ... ? hmmmm ????

 

Pe mene ma gasiti la petrom nord, ceva imi spune ca se va face frumos pana maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In bucuresti vremea este superba... insa la munte sa anuntat cod galben.

 

 

Nu e ploaia o problema.Oricum e de vara,deci dureaza putin.Am mers pe cheia pe ploaie fara probleme cu power pure.Si eu as amana pentru saptamana viitoare ca am terminat sesiunea si ma mananca sa ii dau.

Pentru cine vrea informatii despre cati bani trebuie:pentru 6 l sau 7 l/100 km trebuie cam 200 roni minim pentru benzina(plecare Bucuresti).Plus bani pentru probleme pe drum.

Eu votez pentru saptamana viitoare.

 

 

Power PURE ? Cumva by MAGIC ??? ... te'ai dat pe spice uri mai raresh ... ? hmmmm ????

 

Pe mene ma gasiti la petrom nord, ceva imi spune ca se va face frumos pana maine.

 

 

 

Cam toate prognozele arata maine ploaie. Si eu as fi de acord sa amanam pe saptamana viitoare, poate imi pun caucicuri pana atunci :D.

 

Maine daca nu ploua dimineata in Urziceni, la 10 maxim 10 si 15 sunt la petrom nord. Dar daca ploua nu o sa vin, pentru ca o sa plec direct pe ploaie si o sa fiu fiu ud pana ajung la Ploiesti.

 

 

George

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

petrom nord este ala de langa metro ploiesti, pe soseaua de centura a ploiestiului e ala pe drumul de campina/sinaia , acolo ne intalnim si de acolo avem noi un traseu marfa sa o luam pe siriu sau cheia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi pe centura Ploiestului pana dai pe dreapta de un Petrom.Ai ceva de mers pe centura.Nu ai cum sa il ratezi.Parca papy pleca din Bucuresti,dar probabil doarme la ora asta.

 

ATENTIE LA RADAR

E unul fix dupa ce faci giratoriul sa mergi pe centura chiar inainte de pod.Se vede doar dupa ce te-a luat.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi pe centura Ploiestului pana dai pe dreapta de un Petrom.Ai ceva de mers pe centura.Nu ai cum sa il ratezi.Parca papy pleca din Bucuresti,dar probabil doarme la ora asta.

 

ATENTIE LA RADAR

E unul fix dupa ce faci giratoriul sa mergi pe centura chiar inainte de pod.Se vede doar dupa ce te-a luat.

 

Ms nu stiam de radar... il sun pe gabi pe la 8 30, din cate stiu este in ploiesti el. Oricum vreme sa fie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar unde se termina centura si incepe drumul spre campina ... e usor ... e pe dreapta cum merge pe centura ploiestiului , atentie ... centura de vest ... deci cum vii de la bucuresti in stanga e centura de vest

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar unde se termina centura si incepe drumul spre campina ... e usor ... e pe dreapta cum merge pe centura ploiestiului , atentie ... centura de vest ... deci cum vii de la bucuresti in stanga e centura de vest

 

Da da da, cunosc zona doar ca petromul nu imi e cunoscut :P oricum nus cu capul in nori... cum am mai zis ... vreme sa fie!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...