Sari la conținut

Accident in care au fost implicati un motociclist, o masina de politie


ink.mars
 Share

Postări Recomandate

Tocmai am auzit la stiri de accident; daca am inteles bine primul impact a fost intre motociclist si caruta, iar masina de politie, evitand accidentul, a intrat intr'un pom. Toata stirea s'a axat pe starea de sanatate a politistilor, nezicand nimic de motociclist. Motorul era facut praf, deci nu cred ca n'ar fi zis nimic de motoclicist pt ca e ok. Stie cineva ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taranca aceea care era pasager in caruta e mai inteligenta decat reporterii,a zis clar motoreta.

Dupa esapament era un 2T care ar putea fi scuter sau Aprilia RS.

Modul in care politistul a evitat accidentul imi aduce aminte de o carte citita in tinerete,se povestea acolo de bietii pietoni care speriati de biciclistii teribilisti se refugiaza sub rotile protectoare ale tramvaiului. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Penetru'

Taranca aceea care era pasager in caruta e mai inteligenta decat reporterii,a zis clar: motoreta.

Dupa esapament era un 2T care ar putea fi scuter sau Aprilia RS.

Modul in care politistul a evitat accidentul imi aduce aminte de o carte citita in tinerete,se povestea acolo de bietii pietoni care speriati de biciclistii teribilisti se refugiaza sub rotile protectoare ale tramvaiului."

 

 

 

 

esti belea omule :lol: , chiar ca asa e! bine ca s-a salvat "motociclistul".

Editat de vAli.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e accident cu scuter, inchideti topicul ! Sau stergeti-l, nu are ce cauta aici ...

Ba bine ca are,forumul este si pt.scuteristi,iar aici este vorba de un real pericol ce ne paste pe toti"Carutasii criminali"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Daca e accident cu scuter, inchideti topicul ! Sau stergeti-l, nu are ce cauta aici ...

Din cate stiu eu legiuitorul de la noi nu a auzit nici de motocicleta nici de scuter, e vorba fie de motociclu (autovehicul) fie de motociclu 1Le (vehicul), asa ca pana la urma cat era motorul de mare? Hint: 1Le inseamna patztaici cu numar mamaliga care se inscrie la primnarie si din care am si eu unul pentru ca are motor pana in 2.5kW.

Si nu are rost sa te isterizezi impotriva scuteristilor, eu de exemplu cand merg pe scuter ascult numai muzica rock in castile de la telefon de obicei de la CityFM (nu am boxe de redat manele), port tot timpul un fel de casca, jacheta cu ceva protectii si un fel de manusi (macar din alea cu intarituri de biciclist). Sigur nu as avea curajul sa merg pe motocicleta cu acea casca si cu unele din acele manusi si nici macar cu jacheta pe care scrie "Speed Rider/Racing Crew" chiar daca are un fel de protectii inauntru (adica materiale taiate de mine dintr-o folie de asta de mers la corturarit), dar ma straduiesc si eu si cred ca la pana in 50km/h nu imi trebuiesc neaparat carboane in manusi, mai ales ca de obicei merg prin oras fix cu viteza la care se opreste pana la buba in 1-2 metri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e accident cu scuter, inchideti topicul ! Sau stergeti-l, nu are ce cauta aici ...

 

 

Pfff... tot pe doua roti umbla si scuteristul, tot om e si el, tot o victima a junglei rutiere romanesti.

Am renuntat sa-i privesc pe scuteristi de sus( impropriu zis "de sus"; ce aveam si inca mai am cu ei este faptul ca umbla neechipati) de cand am avut un accident cu motorul (evitat un caine, scapat motor de sub control, tranta de zile mari). Aveam piciorul prins sub motor, scarita intrata in pulpa, nu ma puteam misca de durere. Au trecut doi "prieteni" motociclisti ca trenul intercity prin gara comunala. A oprit insa un scuterist si imediat un maxi-taxi. Hai sa lasam dispretul si aerele de superioritate.

Editat de AgresivRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e accident cu scuter, inchideti topicul ! Sau stergeti-l, nu are ce cauta aici ...

 

 

Politia ,caruta ,aurul si ardelenii.Si scuteru'....Scenariu tipic de pa la noi :bounce:

Da-le Doamne la dujmani......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum sa-i spun si eu militianului... "" daca nu a fost impact cu alta masina p...a asigurare!! ""

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...