Sari la conținut

Yamaha Fzr 600


erase
 Share

Postări Recomandate

Am un FZR 600 din 1992 care a mers perfect (manca pamantul peste 7000 de ture) dar acum s-a babit adica nu mai are explozia aceea de putere cand atingea 7000 rot/min adica la aceeasi turatie acum am o viteza mult mai mica fata de mai inainte cand era puternica. Mentionez ca s-a stricat dupa un drum mai lung si in viteza (150-230 km/h) Sa fie de la bujii ? As vrea in mare sa stiu daca ati avut si voi astfel de probleme . Si papa ulei cam un litru/1000 km binenteles ca merg in turatie (in medie 7000-11.000 rot/min)

La cati km se schimba filtrele de aer, benzina etc ? Multumesc anticipat !

Un releu de incarcare unde gasesc ?

Mai nou mi-am pierdut cheia ....si nu aveam dublura ! :angry: stie cineva unde as putea sa fac o cheie dupa un butuc ?

Va multumesc anticipat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei problemele astea aparent mici care cat de cat se mai scot din reglaje ascund de fapt probleme mai grave la motor.Asa ca fa-i un test de compresie neaparat shi pune shi rezultatele pe forum ca sunt curios... Daca eshti din buc , shtiu pe cineva care 1tzi face testu gratis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei problemele astea aparent mici care cat de cat se mai scot din reglaje ascund de fapt probleme mai grave la motor.Asa ca fa-i un test de compresie neaparat shi pune shi rezultatele pe forum ca sunt curios... Daca eshti din buc , shtiu pe cineva care 1tzi face testu gratis.

 

 

Eu sunt din Bacau si aici noi stam cam prost cu service-ul de motociclete !

Pot face acest test oare si la un service de masini ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

normal ar trebui sa poti , dar nu te ajuta cu nimic daca shtii ca nu ai compresie shi nu ai unde sa-l duci la reparat.

 

Ba te ajuta! Macar stii ce are

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt din Bacau si aici noi stam cam prost cu service-ul de motociclete !

Pot face acest test oare si la un service de masini ?

 

ti-am trimis pm cu numerele de telefon de la cele 3 service-uri moto din iasi

 

vezi si tu ce zic baietii

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-am trimis pm cu numerele de telefon de la cele 3 service-uri moto din iasi

 

vezi si tu ce zic baietii

 

bafta

multumesc mult ...dar acum am alte probleme : am cazut cu ea si s-a ales cu o multime de probleme (c :hug: apac abreiaj spart, oglinda dreapta distrusa, carena dreapta multiple sparturi si Eu multiple julituri)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...