Sari la conținut

carbtune


Postări Recomandate

a comandat cineva vreun carbtune de pe net cel cu 60 de lire????

multumesc

 

"aparat de sincronizat carburatoru" nu exista ! :rolleyes:

 

..ca sa "sincronizezi" ceva trebuie sa ai minim 2 (doua) chestii ... carburatoare de exemplu

 

- studiaza aici: /index.php?/topic/66111-sincronizator-carburatoare/

la un moment se discuta si de carbtune

 

http://www.carbtune.co.uk/carbdtls.html

Editat de CDCriss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, la sectiunea asta, e un topic sus, se numeste pinned, acolo aflii cum sa iti construiesti singur un sincronizator cu max 15 ron care functioneaza mai bine decat orice altceva de pe piata :)

 

Bine acuma, astea mai noi, dijitale, iti arata un smiley " :) " cand e in specs sincronizata mobra, iti arata si turatia motorului ca sa reglezi relantiul, dar furtunu cu ulei si cartea de fizica de-a 6-a la pagina cu Pascal is la fel de bune :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incercat metoda cu furtun cu ulei pe vitezana, n-a carait nimic, s-au inteles de exceptie. Concluzie, as da banii aia pe carbtune, doar cand o sa mi se puna pata sa am un device "profesional" in garaj, in rest, merge de minune si cu metode romanesti. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incercat metoda cu furtun cu ulei pe vitezana, n-a carait nimic, s-au inteles de exceptie. Concluzie, as da banii aia pe carbtune, doar cand o sa mi se puna pata sa am un device "profesional" in garaj, in rest, merge de minune si cu metode romanesti. :bigstar:

 

 

o sa fii uimit sa vezi ca daca pui vreun aparat de asta minunat pe motor dupa ce ai sincronizat cu furtunu' o sa indice foarte bine. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa fii uimit sa vezi ca daca pui vreun aparat de asta minunat pe motor dupa ce ai sincronizat cu furtunu' o sa indice foarte bine. :)

Testat de mine si chiar asa e :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane, de ce aburesti lumea? stim amindoi ca nu se compara furtunu' cu manometre din alea pe care eventual scrie "professional", ca sa nu mai spun ca sincronizatul dupa ureche sau cu nuiaua de alun le bate pe toate :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...